Skip to content

Güvenlik Açıklarından Kaçınmak için Chrome Tarayıcınızı Güncelleyin

12 de Nisan de 2021

Her zaman olduğu gibi, göz atmanızı güvende ve emniyette tutmak için Chrome kurulumunuzun güncel olduğundan emin olmak istersiniz.

Simon Steinberger / Pixabay
Google, popüler web tarayıcısı Chrome’un en son kararlı sürümünde (81) iki güvenlik açığı hakkında bir uyarı yayınladı. Göre ForbesGoogle, bilgisayar korsanlarının bunu kullanmasını önlemek için ayrıntıları gizli tutuyor, ancak şirket ayrıca bu yöntemle herhangi bir korsanlık kaydetmediğini söylüyor.

Ne yapalım: Chrome tarayıcınızın güncellendiğinden emin olmak istersiniz. Yamanın son sürümü, Google’ın şu anda tüm Chrome kullanıcılarına gönderdiği Windows ve Mac için 81.0.4044.129’dur, yani zaten sahip olabilirsiniz. Sürümünüzü Chrome menüsünde kontrol edebilir ve ardından yeniden başlatabilirsiniz.

Ayrıntılar: Kusurdan yararlanmanın belirli yöntemi gizli tutulurken, kullanıcılar şu iki hata mesajından birini görüyor: “STATUS_ACCESS_VIOLATION” veya “STATUS_INVALID_IMAGE_HASH”. Bu hataları görürseniz, hemen yükseltmeniz gerekir. Forbes güvenlik açığının bilgisayar korsanlarının sisteminizi kontrol etmesine yol açabileceğini bildirir.

Web Tarayıcısı Pazar Payı:

  • Krom -% 67,72
  • Firefox -% 8,49
  • Internet Explorer -% 6,97
  • Kenar -% 6.20
  • Safari -% 3.62

Kaynak: Net Pazar Payı

Sonuç olarak: Google bu kusurları düzeltmek için hızlı hareket etse de, etkilenmediğinizden emin olmak yine de önemlidir. Bu güvenlik açıklarıyla ilgili herhangi bir sorunu önlemek için derhal kendi Chrome sürümünüzü kontrol ettiğinizden emin olun.

Chrome Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin