Skip to content

Haydi Pikaçu! Gözden geçirmek

17 de Şubat de 2023

Haydi Pikaçu!

Ne Seviyoruz

 • Rahat ve eğlenceli oyun
 • Sevimli, temiz grafikler
 • Her yaş için uygun

Neyi Sevmiyoruz

 • Rekabetçi değil
 • strateji eksikliği

Haydi Pikaçu! eski Pokémon hayranlarının keyifle oynayacağı ve yeni hayranların aşık olacağı, eğlenceli ve bağımlılık yaratan bir oynanışa sahip sıradan bir rol yapma oyunudur.

4.2

Haydi Pikachu!/Hadi Gidelim, Eevee!

Haydi Pikaçu!

Bu makalede

Let’s Go, Pikachu’yu satın aldık! böylece uzman incelemecimiz bunu kapsamlı bir şekilde test edip değerlendirebilir. Tam ürün incelememiz için okumaya devam edin.

Haydi Pikaçu! Nintendo tarafından yaratılan tanınmış Pokémon oyunları serisinin en son oyunu ve Nintendo Switch için ilk Pokémon oyunudur. Mobil oyun Pokémon Go’nun Pokémon yakalama aksiyonu ile çekirdek serinin daha geleneksel keşif ve spor salonu savaşlarını birleştiriyor. Oyun rahat ve bazen aşırı basit geliyor ama aynı zamanda rahatlatıcı ve bağımlılık yapıyor. Let’s Go oynarken, Pikachu! konusuna, oynanışına, grafiklerine ve çocuk dostu olmasına yakından baktık.

Kurulum Süreci: Pokémon GO ile Hazırlık

Küçük Let’s Go, Pikachu’yu yerleştireceksin! Kartuşu Anahtarınıza takın ve uzun sürmemesi gereken küçük bir yama indirmeniz istenecektir. Başladıktan sonra, Pokémon GO oyun bilgilerinizi senkronize etmeniz istenecektir (Pokémon GO, Nintendo’nun 2016’da piyasaya sürdüğü mobil oyundur). Bu, Wi-Fi veya Bluetooth aracılığıyla yapılır ve cihazların yakın olması gerekir. Ancak, eşitleme yapsanız bile, Pokémon’u Pokémon GO hesabınızdan Let’s Go oyunumuza, Fuchsia City’deki Go Park’a ulaşana kadar aktaramazsınız ki bu oyunun biraz içindedir).

Haydi Pikaçu!

Konu: Geleneksel ve basit

Önce bir karakter oluşturmanız istenir. Cilt ve saç renginde yalnızca küçük farklılıklar ile seçimlerinizi bir erkek veya kızla sınırlar. Karakteriniz oluşturulduktan sonra bir ad yazacaksınız ve ardından Pikachu’nuza bir takma ad vermek isteyip istemediğiniz sorulacak. Ayrıca, oyun boyunca birçok kez karşılaşacağınız ve savaşacağınız bir karakter olan düşmanınızın adını vermeniz istenecektir.

Bu oyunla ilgili her şey yaşa uygun. Kendini iyi hissettiren anlar, olumlu bir tavır var ve kavga olurken aslında kimse incinmiyor. Kötü adamlar o kadar da kötü değil. Bir kez başladıktan sonra, hikaye beklediğiniz gibi gelişir. Sizi Pokémon yakalamaya teşvik eden Profesör Oak ile konuşursunuz. Pikachu’nuzla büyülü bir bağınız olacak ve ardından bir Pokémon Ustası olmak için keşfetmeye ve eğitim almaya gönderileceksiniz. Oyun birçok yönden Pokémon serisindeki diğerlerine benzer. Yeni Pokémon aramak için şehir şehir dolaşıyorsunuz. Her şehirde Pokémon’unuzu iyileştirebileceğiniz bir Poké Merkezi, daha fazla Pokéball veya İksir satın alabileceğiniz bir Poké Mağazası ve savaşmanız gereken bir liderin olduğu bir spor salonu vardır. İlk şehir olan Pewter City’de Brock ile savaşacaksınız. Ardından Misty ile savaşmak için Cerulean Şehri’ne ilerleyeceksiniz. Desen (Pokémon’a aşina değilseniz) oyunun geri kalanında oldukça standarttır. İlerledikçe, kötü şöhretli Roket Takımı ile karşılaşacaksınız ve sürpriz bir şekilde, hiçbir işe yaramıyorlar. Yakında inlerini bulacak ve astlarıyla savaşırken bazı basit bulmacalarda gezineceksiniz. Hikaye, eğlenceli ve rahat oynanışa daha fazla odaklanabilmeniz için olay örgüsüne basit bir yaklaşımla diğer Pokémon oyunlarından çok farklı değil. Pokemon’u Nintendo Switch’e aktarma kılavuzumuza göz atın.

Haydi Pikaçu!

Oynanış: Rastgele bağımlılık yapan

Tahmin edebileceğiniz gibi, oynanış önceki Pokémon oyunlarından çok da farklı değil. Temel bilgiler basit: haritaları keşfedin, yakalamak istediğiniz Pokémon’a yaklaşın, sıra tabanlı bir sistem kullanarak eğitmenlerle savaşın ve spor salonu liderlerini yenin. Bu şeyler eski Pokémon oyunlarına benzer hissedecek, ancak Let’s Go birkaç değişiklik yaptı. Önceki Pokémon oyunlarında, keşfederdiniz ve vahşi Pokémon önünüzdeki çimenlerin arasından fırlayarak sizi savaşmaya zorlardı. Bu artık Let’s Go, Pikachu’da bir tamirci değil! Vahşi Pokémon’la savaşmak yerine, Let’s Go’da onları yakalayacaksınız. Bu yeni oyun mekaniği Pokémon Go’dan geliyor ve bir Pokémon’un hareketlerini izlemek için Switch’in hareket kontrollerini ve ekran eğmeyi kullanmayı içeriyor. Yakalamaya çalıştığınız Pokémon ne olursa olsun ona bir Pokéball atacaksınız ve zamanlamayı doğru yaparsanız onu yakalayacaksınız.

Pokémon Go’dan yeni bir oyun mekaniği geliyor ve bir Pokémon’un hareketlerini izlemek için Switch’in hareket kontrollerini ve ekran yatırmayı kullanmayı içeriyor. Nintendo’nun Let’s Go’da yaptığı ikinci büyük değişiklik, Pokémon partinizin nasıl seviye atladığıdır. Daha eski Pokémon oyunlarında, yalnızca savaşan Pokémon deneyim puanı kazanırdı (Exp. Share adlı bir öğe kullanmadıysanız). Let’s Go ile grubunuzdaki tüm Pokémonlar (toplamda altı tane olabilir) savaşmasalar bile savaşlarınızdan deneyim kazanır. Bu, eski oyunların sahip olduğu denge sorunlarına çok yardımcı olur ve bir Pokémon’un tüm seviyeleri kazanırken diğerlerinin seviye atlamak için mücadele edeceği durumlardan kaçınır. Oynanış bazı oyuncular için fazla sıradan olabilir, ancak biz basitliğin Let’s Go, Pikachu!’nun eğlencesinin ve güzelliğinin bir parçası olduğunu düşündük! “Hepsini yakala” diye çalışarak farklı Pokémon’ları kovalamak için saatler harcayacaksınız. Oyun ayrıca sizi seyahat ederken tanıştığınız insanlarla konuşmaya davet ediyor. Bir giyim mağazasında size Pikachu kıyafeti veren bir adam bulacaksınız. Benzer şekilde, Poké Merkezlerinde, genellikle özel Pokémon’unu sizinkinden biri için takas etmeye istekli en az bir kişi bulabilirsiniz. Genel olarak, oyundaki zorluk minimum düzeydedir. Oyunun ilk üçte birinde, savaşların çoğu sadece Pikachu (veya oyunun Let’s Go, Eevee! sürümünü satın aldıysanız Eevee) kullanılarak kazanılabilir. Ancak, oyun oynadıkça yavaş yavaş zorlaşıyor. Daha sonraki aşamalarda, rakip eğitmenler birden fazla güçlü Pokémon’a sahip olacağından, dövüşler sırasında biraz daha fazla strateji gerektirir. En iyi çevrimdışı çok oyunculu oyunlara ilişkin rehberimize bir göz atın.

Haydi Pikaçu!

Grafikler: Hatırlatıyor ama taze

Grafikler, eski tarz Pokémon oyunlarını pürüzsüz bir 3D dünyaya taşırken geri çağırmak için iyi bir iş çıkarıyor. Her seviye, orijinal Pokémon oyunlarının eski piksel stiline hoş bir şekilde bağlanan kare karolarla tasarlanmıştır. Renkler parlak ve zengindir, eşyalara çocuksu bir his verir. Pokémon’un modelleri, formlarında tombul bir yuvarlaklık ile Pokémon Go’dakiyle aynı şekilde işlenir. Orijinalleriyle aynı sevimli cazibeye sahipler ve sevecek en az bir Pokémon bulamamak zor. Oyun ayrıca Pikachu’nuzu karakterinize uygun bir kıyafetle giydirebilmek gibi sevimli özellikler de ekler. Pikachu’yu şık görünümlü bir şapka ve takım elbise gömleği ile Roket Takımı üniformasına dönüştürebilirsiniz. Pikachu’nuzun saçı için güneş gözlüğü, papyon ve çiçek gibi aksesuarlar satın almak için Celadon City’deki büyük mağazayı ziyaret edebilirsiniz. Yeterince kazandıysanız, Pikachu’nuza asil bir görünüm vermek için pahalı bir taca bile yatırım yapabilirsiniz.

Haydi Pikaçu!

Çocuklara Uygun: Her yaştan, yeni ve eski hayranlar için

Pokémon oyunları yıllardır geniş bir yaş aralığına hitap etmektedir. Yirmili ve otuzlu yaşlarımızdaki bizler, gençliğimizde Pokémon oynadığımızı hatırlayabiliriz. Nostalji, Let’s Go ile ilgili harika şeylerden biri. Bu, Pokémon serisinin bir sonraki aşaması, markayı büyütüyor ve ona eski hayranların takdir edebileceği ve yeni oyuncuların sevebileceği yeni unsurlar veriyor. Oyunun gündelik doğası çocuklara çok çekici gelecek. Sevimli yaratıkları toplamanın zevkini azaltmadan diğer eğitmenleri yenmek için yeterince zorluk var. Bu oyunla ilgili her şey yaşa uygun. Kendini iyi hissettiren anlar, olumlu bir tavır var ve kavga olurken aslında kimse incinmiyor. Kötü adamlar o kadar da kötü değil. Haydi Pikaçu! her yaştan, yeni oyuncular veya eski oyuncular için tasarlanmış bir oyundur.

Haydi Pikaçu!

Fiyat: Biraz pahalı

Let’s Go’nun tek yakalaması, Pikachu! muhtemelen fiyattır. Ne yazık ki, çoğu büyük Switch sürümünde olduğu gibi, oyun hala MSRP’de ve 60 dolara mal oluyor. İndirimde 45$’a yakın bir fiyata bulabilirsin ama bu yine de yeni bir oyun için ödenecek çok şey olabilir. Bir çocuk için, Let’s Go’da kolayca elli saat veya daha fazla oyun bulabilecekleri için, doğum günü veya tatil için harika bir hediye olabilir. Yine de bir yetişkin için, oyunun satışa çıkmasını beklemeye veya onu kullanılmış olarak almaya çalışmaya değer olabilir. Bunu öneriyoruz çünkü oyun, bir yetişkinin ilgisini bir çocuğunki kadar uzun süre çekemeyebilir, bu da oyun-dolar oranını o kadar değerli yapmaz. Bununla birlikte, Let’s Go yeterince eğlenceliydi ve kaç Pokémon yakalayabileceğimizi görmek için ona tekrar dönmeyi planlıyoruz.

Haydi Pikaçu!

Rekabet: Diğer Pokémon seçenekleri

Açıkçası, daha önce hiç Pokémon oynamadıysanız ve Let’s Go, Pikachu’yu sevdiyseniz! Yeni Nintendo 3DS ve daha eski el bilgisayarlarındaki diğer Pokémon oyunlarına göz atmalısınız. Let’s Go’nun yakalama eyleminden keyif aldıysanız, Pokémon Go’yu indirmeyi deneyin. 2019’un sonlarında Nintendo, Switch için Pokémon Sword ve Pokémon Shield’ı da piyasaya sürecek. Görünüşe göre Sword and Shield, Let’s Go kadar sıradan olmayacak, daha stratejik fırsatlar ve daha yoğun dövüşler sunarak, Let’s Go’nun sunduğundan daha rekabetçi bir şey arayan oyuncular için başka bir seçenek sunuyor.


Nihai Karar

Rahat, eğlenceli ve buna değer.Haydi Pikaçu! bazen basit olanın daha iyi olduğu fikrine hitap eden zekice tasarlanmış bir oyundur. Yaratık toplamayı seven altı yaşındaki bir çocuktan, eğlenceli bir oyun oynayarak stres atmak isteyen kırk yaşındaki bir çocuğa kadar herkes için uygundur. Let’s Go, Pikachu’yu tavsiye ederiz! tasasız ve gündelik oyun arayan tüm oyuncular için.

Özellikler

 • Ürün adı

  Haydi Pikachu!/Hadi Gidelim, Eevee!

 • Fiyat

  60,00 $

 • Mevcut Platformlar

  Nintendo Anahtarı