Skip to content

Her Sayfa Yöneticisinin Bilmesi Gereken 4 Facebook Özelliği

6 de Mayıs de 2021

Bir Facebook sayfası yöneticisi olarak, her zaman sayfanızın performansını iyileştirmenin yollarını aramalı veya onu güncellemenin daha kolay yollarını bulmalısınız. İşte her uzman kullanıcının bilmesi gereken bazı Facebook sayfası özellikleri ve ilgili ipuçları.

Kapak Fotoğrafı Olarak Video veya Slayt Gösterisi Kullanma

Sayfanızın kapak fotoğrafı, güçlü bir ilk izlenim bırakmanın mükemmel bir yoludur çünkü insanların Facebook sayfanızı ziyaret ettiklerinde gördükleri ilk şey budur. Ama fotoğraf olması gerekmiyor. İmleci kapak fotoğrafınızın üzerine getirdiğinizde ve Kapağı Değiştirseçenekler, videolar veya slayt gösterileri seçmenize olanak tanıyan bir açılır listede görünür. Videolar ve slayt gösterileri, kapak fotoğrafınıza, hikayenizi anlatmanın harika bir yolu olan animasyonlu bir efekt getirir.

Facebook.com.

Videolar, 20 ila 90 saniye uzunluğunda ve önerilen 820 x 462 piksel boyutunda en az 820 x 312 piksel olmalıdır.

Önemli Gönderileri Sayfanın Zaman Çizelgesinin En Üstüne Sabitle

Facebook sayfanızda önemli bir duyuru yaptıysanız, onu sayfanın üst kısmına sabitleyerek ilk olarak sayfanıza gelen herkesin görmesini sağlayın. Bu şekilde, sabitlenmiş gönderi zaman çizelgenizde ilerlemeden normal programınıza göre gönderi göndermeye devam edebilirsiniz. Bir gönderiyi sabitlemek için herhangi bir gönderinin sağ üst köşesindeki üç noktayı seçin ve şunu seçin: Sayfanın Başına Sabitle açılır listeden.

Facebook.com.

Harekete Geçirici Mesaj Düğmesi Ekleme

Hayranlarınızla etkileşim kurmanın ve hayran kitlenizi büyütmenin basit bir yolu, insanların sizinle iletişim kurmasına, alışveriş yapmasına, işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmesine, sipariş vermesine ve daha pek çok şeye olanak tanıyan bir harekete geçirici mesaj düğmesidir.

 1. Seçiniz Düğme Ekle sayfanızın kapak fotoğrafının altında.

  Facebook sayfasına bir Düğme ekleyin

 2. Açılır menüden bir düğme seçin.

  Facebook harekete geçirici mesaj düğmeleri

 3. Ekrandaki yönergeleri takip edin.

  Düğme talimatları

 4. Seçiniz Kayıt etmek.

  Harekete geçirici mesaj özelliklerinde kaydet düğmesi

 5. Seçiniz Düzenle yeni düğmeyi test etmek veya düzenlemek için harekete geçirici mesaj düğmesinde.

  Facebook sayfasındaki harekete geçirici mesaj düğmesini düzenleyin

Gönderilerinizi Doğrudan Facebook İçinde Planlayın

Facebook, yerleşik bir gönderi planlama özelliğine sahiptir. Buffer veya HootSuite gibi üçüncü taraf araçlarını kullanmadan gönderileri planlayabilirsiniz. Bir gönderi planlamak için, aşağı ok üzerinde Şimdi paylaş Yazı oluşturucunun altındaki düğmesine tıklayın. Seçiniz Program açılır listeden seçin ve takvim Tarihi seçmek için ikon. Ardından, karşılık gelen bir saati yazın. zaman alanı Bunun yanında. Seçiniz Program bitirmek için.

Facebook.com.

Ayrıca geçmişte gönderileri seçerek planlayabilirsiniz. Geçmiş -den Şimdi Paylaş + aşağı ok buton. Gönderinizin sayfa zaman çizelgenizde geçmişte görünmesi için yılı, ayı ve günü seçebilirsiniz. Ayrıca, bunu Haber Kaynağınızdan gizleme seçeneğiniz de vardır.

Facebook Planlamanın Avantajları

 • Gelecekte planlayabilir ve geçmişte bir gönderiyi geriye dönük olarak düzenleyebilirsiniz. Bir gönderiyi geriye doğru tarihlendirirseniz, sayfanın zaman çizelgesindeki uygun yerde hemen görünür.
 • Durum güncellemelerini, fotoğrafları, videoları, etkinlikleri ve kilometre taşlarını planlayabilirsiniz.
 • Planlama özelliği ücretsizdir ve Facebook’un bir parçasıdır.

Facebook Planlamasının Dezavantajları

 • Geleceğe yalnızca altı ay planlayabilirsiniz.
 • Facebook planlaması yalnızca Facebook sayfası yöneticilerinin sayfalarında kullanması için mevcuttur. Bireysel Facebook profilleri için kullanılamaz.
 • Planlama yoluyla başka bir sayfadan sayfanıza bir gönderi paylaşamazsınız.
 • Kendi sayfanız dışında başka bir sayfa için gönderi planlayamazsınız.
 • Planlanan gönderilerin, gönderdiğiniz andan en az on dakika sonra oluşturulması gerekir.
 • Gönderileri yalnızca on dakikalık aralıklarla planlayabilirsiniz.
 • Bir gönderi planladıktan sonra içeriği değiştiremez veya düzenleyemezsiniz. Yalnızca yayınlanacağı zamanı düzenleyebilirsiniz.
 • Etkinlik Günlüğünü bulmak için seçin Ayarlar sayfanızın en üstünde ve seçin Etkinlik Günlüğü alttaki sol sütunda.