Skip to content

Her Xbox Hayranının Yer İşaretlemesi Yapması Gereken En İyi Web Siteleri

25 de Mayıs de 2021

Genel Xbox haberleri ve bilgileri için pek çok kaynak var (aslında şu anda bunlardan birini okuyorsunuz), ancak internetin köşelerinde gizlenmiş, bilmediğiniz birkaç son derece özel web sitesi var. ancak her Xbox hayranı gerekir. Bunlar, her Xbox hayranının yer işareti koyması gereken beş web sitesi için seçimlerimizdir.

Binbaşı Nelson

Gerçek adı Larry Hryb olan Binbaşı Nelson, Microsoft’un Xbox ağı için Programlama Direktörüdür. Bazıları onun sadece kurumsal bir şey olduğunu ve her zaman şirket çizgisine ayak uydurması gerektiğini savunuyor, ancak blogu Xbox ile ilgili her şey hakkında harika bir resmi bilgi kaynağı. Xbox oyunlarının haftalık satışları, oyunların ön sipariş / ön indirme için ne zaman çıktığı ve oyunların lansman gününde indirilmek üzere ne zaman yayınlanacağı hakkında yazılar yayınlıyor. Ayrıca Xbox ile ilgili birçok başka haber de yayınlıyor. Elbette, bir şirket atıcısından geliyor, ancak doğrudan Microsoft’tan gelen resmi bilgiler, bir sinizm ve olumsuzluk filtresinden geçirilen bilgileri almaktan daha iyi.

GameClips.io (Xbox Klipleri)

Kendi oyun videolarınızı yapmak için özel ekipman satın almak istemiyorsanız, Xbox One’daki harika bir özellik, yalnızca “Xbox, kaydet şunu” diyerek oyununuzun kliplerini kolayca kaydetme yeteneğidir, ancak bunlarla ne yaparsınız? klipler kaydedildikten sonra mı? Bunları Xbox One’ınızda izleyebilir ve bu şekilde arkadaşlarınızla paylaşabilir veya Xbox.com’da izleyebilirsiniz, ancak daha iyi bir yol daha var. GameClips.io, eski adıyla Xbox Clips, herkesin kaydettiği tüm klipleri içeren ve arkadaşlarınızın belirli Oyuncu Etiketlerini kolayca aramanıza veya her oyunun en popüler kliplerine göz atmanıza olanak tanıyan bir web sitesidir. Daha da iyisi, daha sonra düzenlemek ve kullanmak için klipleri bilgisayarınıza kolayca indirebilirsiniz (yine de kullanmadan önce klipleri indirdiğiniz Oyun Etiketi’nden izin almanız gerekir). Ayrıca, tek bir tıklama ile klipleri sosyal medyada kolayca paylaşabilirsiniz, bu da dosyaları indirebilmenin yanı sıra GameClips.io’yu Xbox One oyun klipleri için gidilecek sitemiz yapar.

Xbox Durum Sayfası

Xbox ağı sağlamdır, ancak bazen azalır. Bazen bunun nedeni aşırı yüksek trafik hacmi veya DDoS saldırıları başlatan bir grup komut dosyası çocuğu veya diğer öngörülemeyen sorunlar olabilir. Sebep ne olursa olsun, en sevdiğiniz foruma veya sosyal medyaya gidip “Xbox başka biri için uygun mu?” Diye sormanıza gerek yok. çünkü Microsoft, size tam olarak neler olduğunu anlatacak bir Xbox Durum sayfasına sahiptir. Sadece Xbox Durumu sayfasını kontrol edin ve hem Xbox 360 hem de Xbox One’da tam olarak hangi hizmetlerin etkilendiğini göreceksiniz. Xbox ağı genellikle oldukça kararlıdır, ancak bir sorun olduğu zamanlar için resmi bir bilgi kaynağına sahip olmak güzeldir.

Xbox Başarıları

Dışarıda çok sayıda başarı web sitesi var, ancak gruplardan en iyisi Xbox Başarıları. Herkesin yayınladığı aynı listeyi yeniden yayınlamazlar ve bir gün olarak adlandırmazlar. Tam başarı kılavuzları, özellikle başarıların kalitesinden bahseden oyun incelemeleri ve her oyun için harika bir forumda topluluk üyelerinin başarıları tartışabileceği ve aynı zamanda zorlu çok oyunculu cheevolar için birbirlerine “destek” verebilecekleri harika bir forum var. Oyuncu puanları ve başarılar herkesin umurunda değil ve bu sorun değil, ancak bunu yaparsanız, XboxAchievements sizin 1 numaralı kaynağınız olmalıdır.

XBLDB (Artık Feshedilmiş)

Bu site artık aktif değil, ancak Xbox 360 ve Xbox One için yaklaşan oyunları izledi ve bir oyunun fiyatı düştüğünde otomatik olarak yayınlayarak, kullanıcıların “Ultimate Games” sırasında haftalık satışların ne olacağını veya hangi oyunların indirimde olduğunu görmesini sağladı. Talep Üzerine “satışlar Microsoft, diğer web siteleri bildirmeden önce yılda birkaç kez saatlerce, bazen de günlerce çalıştı. Bu, maliyet tasarrufu sağlayan harika bir siteydi.