Skip to content

Holofit VR, Paris’te Nasıl Egzersiz Yapmama İzin Verdi

2 de Nisan de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Holofit sanal gerçeklik fitness uygulaması, dünyayı dolaşmanın ve aynı zamanda egzersiz yapmanın bir yolunu sunar.
  • Doğru ekipmanla, uygulama hızınızı bile izleyecek ve sanal gerçeklikte ne kadar hızlı veya yavaş gittiğinizi size gösterecektir.
  • Uygulamanın sabit bir bisiklet, kürekçi veya koşu bandı ile eşleştirilmesi amaçlanmıştır.
Kehan ​​Chen / Getty Images
Holofit sanal gerçeklik (VR) fitness uygulaması, koronavirüs salgınıyla çevrili müstakbel gezginler için mükemmel bir kaçış noktasıdır. Uygulama, çeşitli fitness cihazlarında çalışırken Paris’e ve Antarktika ve Satürn gibi uzak yerlere sanal geziler sunuyor. Terlemeye çalışırken manzaraya girmek için söylenecek çok şey var. Birçok insan gibi, geçen yılki seyahat planlarını iptal etmek zorunda kaldım ve uzak ufuklara hazırım. Holofit’in temel önermesi, egzersiz yaparken sizi uzak yerlere taşımasıdır. Doğru ekipmanla, uygulama hızınızı izleyecek ve sanal gerçeklikte ne kadar hızlı veya yavaş gittiğinizi size gösterecektir. “Kulaklıklar çok daha rahat olmadıkça, Holofit’i uzun süre kullanmayacağım. O zamana kadar kısa sürüşlerin tadını çıkaracağım …”

Paris’te Zaman Uçar

Dönen bisikletimi Paris bulvarlarında gezmek için aldım ve zamanın ne kadar hızlı geçtiğini görünce hoş bir şekilde şaşırdım. Grafikler, diğer bazı VR uygulamaları kadar gerçekçi değil. Yine de, güvensizliğinizi askıya almaya razı iseniz, egzersiz yaparken seyahat ettiğinizi kolayca hayal edebilirsiniz. Dikkatini dağıtma yeteneği, Holofit’in gerçekte ne olduğudur ve işe yarıyor. Cambridge, İngiltere ve San Francisco gibi uzak yerlerde sokakları inceleyerek harika zaman geçirdim. Egzersiz yapmayı en sevdiğim ortam, özellikle bisikletle ziyaret edeceğimi hiç düşünmediğim bir yer olan Satürn gezegeniydi. Uygulamanın sabit bir bisiklet, kürekçi veya eliptik bir makine ile eşleştirilmesi amaçlanmıştır. Elimde sadece sabit bir bisiklet vardı, ancak bu, Holofit’in bir abonelik için aylık yaklaşık 10 dolarlık fiyatına değer olduğunu bulmak için yeterliydi.

HoloFit oyunundaki VR görünümünün ekran görüntüsü.

Bisiklete binmeyi, kürek çekmeyi veya vücut ağırlığı egzersizleriyle koşmayı taklit ederek Holofit uygulamasını hiçbir ekipman olmadan kullanmanın mümkün olduğunu unutmayın. Bu taklit egzersizlerinin fikri o kadar saçma geliyor ki, onları ayakta tutmayı hayal bile edemiyorum. Ekstra gerçekçilik için, bisikletimin kadans sensörünü kolayca bağlayabildim, bu da uygulamanın ne kadar hızlı gittiğimi izlemesini sağladı. Hızınızı diğer kullanıcılarla karşılaştırmanıza olanak tanıyan bir liderlik tablosu da vardır.

Farklı Seçeneklerle Gezin veya Yarışın

Ekipmanla dolu bir spor salonunuz varsa, Holofit’in çapraz eğitim için mükemmel olacağını hayal edebiliyorum. Şirket, 100’den fazla farklı egzersiz seçeneği olduğunu iddia ediyor. Nazik kaşif modu ve zamanlı saldırı modlarından HIIT kardiyo seanslarına ve yoğunluk yarış moduna kadar değişen modlarda kendi hızınızı seçebilirsiniz. Hem sıradan hem de ciddi sporcuların uygulamanın keyfini çıkarması için bolca yer var. Holofit en kolay hızda dolaşmak için keyifli bir ortamdı. Dağlarda bisiklet sürdüm ve kar yağışını izledim. Daha yüksek yoğunluk seviyelerinde uygulama beni sınırlarımı zorladı ve kalp atışlarını 180 vuru / dakikaya kadar ölçüyordum. “Cambridge, İngiltere ve San Francisco gibi uzak yerlerde sokakları yakınlaştırırken harika zaman geçirdim.” En yoğun ortam, sorunlarla karşılaşmaya başladığım yerdi. Sorun Holofit’in kendisiyle değil, hantal bir kulaklık takarken yoğun bir şekilde terlediğim gerçeğiyle ilgiliydi. Diğer VR oyunlarında yaşadığım sorunla aynı. Donanım tam anlamıyla egzersize hazır değil. Sabit bisikletle tepelere doğru pompalarken sürekli kulaklığımın kayışlarını ayarlamak için uğraşıyordum. Oculus sadece yarım saat sonra ısınmaya ve sinir bozucu olmaya başladı ve antrenmanımı bitirdiğimde rahatlayarak onu söktüm. Holofit fikrini seviyorum ve egzersiz yaparken dünyayı sanal gerçeklikle gezmek harika bir fikir. Ne yazık ki, kulaklıklar çok daha rahat olmadıkça Holofit’i uzun süre kullanmayacağım. O zamana kadar, Avrupa başkentlerinde ve hatta uzayda kısa yolculukların tadını çıkaracağım.