Skip to content

Hotmail’in E-postaları Spam Olarak İşaretlemesini Durdurma

14 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

  • Şuraya git Güvenli Gönderenler listele Görünüm: Tıklayın Ayarlar > Tüm Outlook ayarlarını görüntüleyin. Sonra seçin Posta > Gereksiz e-posta.
  • Spam olmayanları yazın e-mail adresleri içinde Güvenli Gönderenler alan> Ekle > Kayıt etmek.
  • Birden fazla e-posta adresi eklemek için: Seçin E-posta gönderdiğim kişileri Güvenli Gönderenler Listesine otomatik olarak ekle.

Bu makalede, Outlook Posta’daki Güvenli Gönderenler listesine belirli e-posta adreslerinin nasıl ekleneceği açıklanmaktadır. Güvenli Gönderenler listesine girilen e-posta adresleri (ve alan adları) her zaman spam klasörü yerine gelen kutunuza gider.

Hotmail’in Spam E-posta Göndermesini Önleyin

Hotmail’in asla spam e-posta göndermemesi gereken adresler arasından seçim yapmak için şu adrese gidin: Güvenli gönderenler listeye e-posta adreslerini yazın ve listeye yazın.

  1. Outlook.com’un sağ üst tarafındaki ayarlar dişli simgesini tıklayın.
  2. Tıklayın Tüm Outlook ayarlarını görüntüleyin açılır menünün altında.
  3. Git Posta > Gereksiz e-posta.
  4. Bir gönderenin e-posta adresini veya etki alanını metin kutusuna yazın. Güvenli gönderenler alan.
  5. Tıklayın Ekle.
  6. Tıklayın Kayıt etmek sayfanın üst kısmında.

Bu alandan gelen hiçbir e-postanın spam olarak işaretlenmemesi için bir alan adı girmek için, yalnızca metin kısmını yazın (“@” işaretini değil). Örneğin, girersiniz gmail.com tüm Gmail mesajlarının engelini kaldırmak için. Güvenli gönderenler listesinden e-posta adreslerini ve etki alanlarını seçerek ve çöp kutusu düğmesine tıklayarak kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak, bu gönderenlerden gelen e-postaları istenmeyen posta klasörüne gitmeye zorlamaz, bunun yerine Outlook.com’un iletiyi nasıl yorumladığına bağlı olarak onları istenmeyen e-postaya gidebilecekleri veya olmayabilecekleri normal bir e-posta durumuna geri döndürecektir.

Güvenli Gönderenler Listesini Kullanmayla İlgili İpuçları

Güvenli gönderenler listesine hangi e-posta adreslerini gireceğinizi düşünün. Örneğin, tüm Gmail.com e-postalarının gelen kutunuza geçmesine izin vermek muhtemelen tamamen güvenlidir, ancak güvenli gönderenler listenizi yabancı alanlar veya hiç duymadığınız gibi çok fazla “resmi olmayan” alan adıyla doldurursanız, gelen kutusu da önemsiz postalarla doludur.

Jane_Kelly / Getty Images
Güvenli gönderenler listenize bir posta listesi eklemek istiyorsanız, bu işe yaramayabilir çünkü posta listesi büyük olasılıkla doğrudan size değil, bunun yerine e-postayı size ileten bir tür dağıtım listesine gönderilir. Bu durumda, güvenli gönderenler listesi, e-postaları spam klasörünün dışında tutmak için çalışmayabilir. Bu durumlarda, alanı veya e-posta adresini şuraya ekleyin: Güvenli posta listeleri Güvenli gönderenler listesinin hemen altındaki alan. Outlook.com’un yalnızca bilinen gönderenlerden gelen postayı kabul etmesini de sağlayabilirsiniz.