Skip to content

HP Chromebook 11 İncelemesi

18 de Nisan de 2023

HP Chromebook 11

Ne Seviyoruz

 • Ekstra uzun pil ömrü
 • Kamera, video/selfie çekmek için harikadır
 • Dayanıklı yapı

Neyi Sevmiyoruz

 • Hoparlörler bazen tiz ses üretir
 • Dokunmatik yüzey çok duyarlı değil
 • Ezici ekran

HP Chromebook 11, her yaştan öğrenci için harika bir dizüstü bilgisayardır, ancak aynı zamanda gündelik ev kullanımı, seyahat ve akış için saklama için mükemmeldir ve hareket halindeyken işlerinizi takip etmek için yetkin bir çok görevlidir.

4.5

HP Chromebook 11

HP Chromebook 11

Bu makalede

Uzman incelemecimizin kapsamlı bir şekilde test edip değerlendirebilmesi için HP Chromebook 11’i satın aldık. Tam ürün incelememiz için okumaya devam edin.

Belki de bir Chromebook’un bilgi işlem ihtiyaçlarınız için yeterli veya çekici olup olmadığı konusunda kararsızsınız. HP Chromebook 11, büyük bir yatırım yapmadan MacBook Pro veya Windows dizüstü bilgisayar yerine Chromebook’u seçmeyi merak edenler için sağlam bir örnek oluşturuyor. Öğrenci odaklı bir Chromebook olmasına rağmen, ayırt edici özelliklerinin çoğu (sağlam tasarım, uzun pil ömrü ve çok yönlü temel bilgi işlem performansı sunan aerodinamik işletim sistemi), onu kendiniz veya aileniz için çekici bir ev bilgisayarı seçeneği haline getirir.

Tasarım: Dayanıklı ve seyahat etmeye hazır

HP Chromebook 11, neredeyse 3 pound ile piyasadaki en hafif dizüstü bilgisayar değil, ancak çantanıza biraz daha fazla ağırlık koymanın yararı, bunun oldukça sağlam bir makine olduğunu bilmektir. Kalıplanmış kauçuk dış kısım, biraz plastik gibi görünse de çok dayanıklı. HP, MIL-STD 810G askeri dayanıklılık derecesi ve IP41 toz ve su geçirmezlik derecesi ile algılanan sağlamlığı artırır. Bu puanlar, bu dizüstü bilgisayarın sıvı dökülmesine karşı dayanıklı olduğu ve 2 fitin biraz üzerinde bir yükseklikten betona düşmeye dayanabileceği anlamına gelir. Bu, elektronik ve gadget’lar etrafında kaza yapmaya eğilimli herkes için iyi bir haber.

HP Chromebook 11, neredeyse 3 pound ile piyasadaki en hafif dizüstü bilgisayar değil, ancak çantanıza biraz daha fazla ağırlık koymanın yararı, bunun oldukça sağlam bir makine olduğunu bilmektir. Diğer bir artı, USB bağlantı noktalarının kullanılabilirliği ve türüdür. USB Type-C şarj gereksinimleri olan bir iPhone veya Android telefonunuz varsa, bu cihazları şarjlı tutmanıza veya dosya aktarmanıza izin verecek iki bağlantı noktası vardır. Klavye, siz çalışırken uygulamaları aramak veya masaüstleri arasında geçiş yapmak için duyarlı tuşlara ve kullanışlı kısayol düğmelerine sahiptir. Tasarımın tek büyük dezavantajı dokunmatik yüzey. Varsayılan olarak, hassasiyet ayarları spektrumun tam ortasına ayarlanmıştır, bu da onları yavaşlatır ve ekranda bir sürüklenme hissi yaratır. Hız seviyesini hızlı olarak değiştirdiğimde bu, performansı düzeltmeye yardımcı olmadı. İmleç düzensiz bir şekilde atladı ve kontrol edilmesi zordu.

HP Chromebook 11

Görüntülemek: 180 derece esneklik ile yeterli

HP Chromebook 11 ekranı, cömert boyutlara sahip olmasa da bazı 11,6 inçlik dizüstü bilgisayarlar kadar küçük görünmüyor. Ancak görünürlük açısından en iyi görüş dümdüzdü. Aksi takdirde, ortalanmış bir görüş açısının biraz ötesinde bile, ekrandaki her şey gölge tarafından ele geçirildi. HP Chromebook’un 180 derecelik menteşesi sayesinde ekranı neredeyse tamamen düz bir şekilde yatırmak, aydınlık, güneşli bir odada veya dışarıda otururken görünürlüğü artırmak istediğimde kullanışlı oldu.

180 derecelik menteşe, dışarıda otururken görüşü iyileştirmek istediğimde kullanışlı oldu.

Verim: Sağlam bir orta seviye oyuncu

Bu Chromebook’un genel performansını test etmek için Principled Technologies’in CrXPRT kıyaslama aracını kullandım. HP Chromebook 11, Chromebook’un video akışı yapma, fotoğraf düzenleme ve oyun oynama becerisini ölçen Performans Testinde 123 aldı. Genel web tabanlı görev performansına gelince, WebXPRT 3 testi HP Chromebook 11’e genel olarak 87 verdi. En iyi performans gösterenler 200’ün üzerinde kazanıyor. Pil ve oyun performansına gelince, HP Chromebook 11, 19,45 saat ve 60 fps’lik bir projeksiyon elde etti; bu, bir oyunda genel olarak oyun oynamak için iyi bir puan. Benim deneyimime göre, Asphalt 9 oynarken bu genellikle doğruydu.. İlk başta, oyun tamamen donana kadar sadece birkaç dakika oynayabildim. Diğer denemeler sırasında, performansta yalnızca küçük takılmalar oldu.

üretkenlik: Çevrimdışı ve çevrimiçi görevlere ayak uydurun

Alışveriş yapanların çoğu aynı anda birkaç görevi yerine getirebilen bir dizüstü bilgisayar ister. Ve HP Chromebook 11 oyundur. Aynı anda farklı uygulamaları hızlı bir şekilde birleştirir, bu da müzik yayını yapabileceğiniz, e-posta taslağı hazırlayabileceğiniz ve bir araya getirmekte olduğunuz bir belgeye veya sunuma geri dönebileceğiniz anlamına gelir. Farklı Google uygulamalarından geçerken herhangi bir yavaşlama belirtisi fark etmedim. Ancak üretken kalmak için her zaman çevrimiçi olmanız gerekmez. Chrome OS, dokümanları ve e-tabloları düzenlemek ve e-posta aramak ve oluşturmak gibi çevrimiçi yaptığınız birçok şeyi çevrimdışı olarak yapmanızı mümkün kılar. Dokümanlar ve E-Tablolar ve Gmail gibi Google uygulama paketine de çağrıldıysanız, bu son derece faydalıdır ve bu Chromebook’un diğer dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi çok yönlü hissetmesini sağlar.

Ses: Kulaklıkla daha iyi

HP Chromebook 11’in stereo hoparlörlerinden gelen ses kalitesi dikkat çekici değil. Bu boyut ve fiyat aralığındaki çoğu dizüstü bilgisayar gibi, hoparlörler de aygıtın alt kısmında bulunur ve çoğu zaman boğuk ve boğuk bir ses çıkarır. Genel olarak, izlediğim veya dinlediğim her şey – diyalog ve müzik – kulaklıksız boğuk veya teneke gibi geliyordu. Kulaklık takılıyken ses genellikle daha yüksek ve biraz daha dinamikti. Bas tonları müzikle daha zengindi ve kulaklıkla dinlemediğimde fark ettiğim uzak dinleme deneyiminden kaçmak için sesi o kadar yükseltmeme gerek yoktu.

: Hızlı ve güvenilir

HP Chromebook, ağ bağlantısı açısından diğer ucuz Chromebook’lardan veya dizüstü bilgisayarlardan daha gelişmiştir. 802.11ac MIMO kablosuz teknolojisini kullanır, bu da güçlü bir kablosuz sinyali korumada biraz daha güvenilir olduğu anlamına gelir. Üç bantlı 802.11ac, MU-MIMO Wi-Fi yönlendiricim ile, 2017 MacBook’umla yaşadığım benzer Ookla Speedtest indirme hızlarını gördüm. 200 Mbps’ye kadar indirme hızlarına sahip Chicago bölgesi Xfinity internet hizmeti planımda, MacBook’umdan genellikle 90-120 Mbps arasında görüyorum. Ortalama 74 Mbps ile 116 Mbps arasında değişen HP Chromebook, hiç de geride değildi. Bu içeriğin tamamını aynı anda tüketmek isteyeceğinizden değil, ancak HP Chromebook 11, herhangi bir sinyal kaybı veya arabelleğe alma gecikmesi olmadan YouTube ve Netflix’ten videolar ve halka açık radyo ve Spotify’dan gelen sesleri aynı anda yayınlamak için yeterince hızlıydı.

Kamera: Bazı açılardan olağanüstü

Bilgisayar web kameraları genellikle üzerinde fazla durulacak bir şey değildir. Bu Chromebook’ta 720 piksellik yüksek çözünürlüklü bir ön kamera bulunurken, görüntülü sohbet sırasında gerçek kalite genellikle yetersizdi. Kameranın sağ tarafında bulunan mikrofona biraz daha yaklaştığımda bile beni zar zor duyabilen sohbet alıcımla görüntü çok bulanıktı. Bu, dizüstü bilgisayarı görüntülü konferansla e-öğrenme için kullanan öğrenciler veya iş ya da sosyal olarak hızlı bir görüntülü arama yapması gerekebilecek herkes için bir hit olmaktan çok özlüyor. Fotoğraf ve video çekmekle ilgileniyorsanız, kamera burada ortalamanın üzerinde performans gösteriyor. Çok miktarda ışık verdi, diğer web kameralarının aşırı grenli veya sisli görünümüne sahip değildi ve doğru renkler ve cilt tonları üretti – yine de biraz airbrush etkisi ile.

Pil: 12 saatin üzerinde sürekli kullanım için uygundur

Herhangi bir dizüstü bilgisayarın en olumlu yönlerinden biri, form faktörü ve pil ömründen gelen kalk ve git kolaylığıdır. Çoğu iş gününü geçirmeniz için en az 8 saat sunar, ancak HP Chromebook 11 bunun ötesine geçer. Tek bir şarjla ve aralıklı kullanımla, birkaç gün içinde 13 saatlik kesintisiz akış ve diğer temel bilgi işlem görevleri için bu dizüstü bilgisayara güvenebildim. Ayrı bir günde, pil bitmeden önce tam 10 saat kesintisiz YouTube video akışı kaydettim. Etkileyici pil performansına ek olarak, HP Chromebook 11’in yeniden şarj edilmesi sürekli olarak 90 dakikadan biraz fazla sürdü.

Aralıklı kullanımla, yeniden şarj etmeden önce 13 saat boyunca bu dizüstü bilgisayara güvenebildim.

Yazılım: Chrome OS tarafından korunur ve sınırlandırılır

Chromebook’a geçiş yapmayı düşünenler için, Windows veya MacOS özellikleri olmadan gitme düşüncesi endişe verici olabilir. Ancak gerçek şu ki, bazı sınırlamalar olsa da (örneğin Adobe Photoshop’u yükleyemezsiniz), bir Chromebook’a Microsoft Word’ü ve hatta Windows’u yükleyebilirsiniz. Ayrıca, Google Play veya Chrome Web mağazalarında fotoğraf düzenleme ve diğer üretim gereksinimlerinizi karşılayabilecek birçok karşılaştırılabilir uygulama arasından seçim yapabilirsiniz. Açıkçası, HP Chromebook 11 gibi bir Chromebook’tan en iyi şekilde yararlanmak için bir Google hesabına ihtiyacınız olacak ve Chrome tarayıcının ve Google hizmetlerinin bilgili veya istekli bir kullanıcısı olacaksınız. MacOS ve Windows 10 Home’un S Modunda olduğu gibi Uygulamaları, ilgili uygulama mağazalarındaki sertifikalı uygulamalara dayalı olarak sınırlandıran Chrome OS, bilgisayardaki temel görevleri tamamlama şeklinizi korumaya ve basitleştirmeye hizmet eder. Arama geçmişi, öneriler ve sistemin otomatik olarak izlediği diğer veriler açısından otomatik olarak devam eden çok şey olduğunu belirtmekte fayda var. Tüm bunları kapatma esnekliği vardır, ancak bir Chromebook’tan en iyi şekilde yararlanan kullanıcının tüm arama geçmişini ve belgelerini ve diğer her şeyin cihazlar arasında ve Google hesapları aracılığıyla senkronize edilmesini istediği tartışılabilir.

HP Chromebook 11

Fiyat: Bazılarından daha dik ama yine de uygun fiyatlı

Chromebook’lar, 1.000 ABD Doları’na varan veya daha yüksek fiyatlara sahip olabilir. Bu modeller çok daha sağlamdır ve daha fazla belleğe, daha hızlı işlemcilere ve daha büyük ve daha yüksek çözünürlüklü ekranlara sahiptir. 200 doların altındaki bütçe odaklı Chromebook’lar ve dizüstü bilgisayarlar kategorisinde, pil ömrü veya ekran kalitesi gibi yönler söz konusu olduğunda çok fazla değişiklik bulamazsınız. Ancak fiyatı biraz yükseltirseniz, yaklaşık 314 ABD Doları’na satılan HP Chromebook, yalnızca 8 saatlik pil kapasitesine sahip ve o kadar sağlam üretilmemiş, 200 ABD Doları’nın altındaki bütçe dostu seçeneklerden biraz daha fazla kapasite sunar.

HP Chromebook 11 ve Acer Chromebook 11 karşılaştırması

HP Chromebook 11 G7 EE’ye çok benzer bir model, Acer Chromebook 11 C732T-C8VY’dir (bkz. Amazon). Her ikisi de benzer Intel Celeron ve HD grafik işlemcilerde çalışır ve aynı çözünürlükte 11,6 inç parlak ekranlara, 802.11ac ağ uyumluluğuna ve aynı sayıda ve türde USB 3.0 ve USB Type-C bağlantı noktalarına sahiptir. En önemli fark fiyattır. Acer Chromebook biraz daha ucuzdur; 250-300 ABD Doları arasında bulabilirsiniz ve standart olarak 4 GB bellek ve 32 GB depolama alanıyla gelir. Bununla birlikte, 16 GB veya 32 GB’den daha fazla depolama istiyorsanız, HP Chromebook 11 daha fazla bellekle de geliştirilebilir; ekstra 38 USD karşılığında 64 GB’a kadar. Her ikisi de hemen hemen aynı boyutta ve eşit derecede sağlam olsa da, biraz daha ince ve biraz daha hafif olan HP Chromebook 11 ile çantanızda biraz daha yer açacaksınız. HP Chromebook’un lehine olan bir başka küçük avantaj da pil ömrü. Acer Chromebook 11, 12 saate kadar pil kapasitesine sahipken HP, 30 dakikaya kadar ek pil ömrü garanti eder.


Nihai Karar

İş, okul ve oyun için temel bilgileri kapsayan sağlam bir dizüstü bilgisayar. HP Chromebook 11, temel bilgi işlem görevlerinde yetkin, ucuz bir dizüstü bilgisayar satın almakla ilgilenen öğrenciler ve diğerleri için sağlam bir seçimdir. Bu makinenin etrafında ara sıra kayma veya dökülme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak ve mükemmel pil ömrü, şarj cihazını evde bırakıp çantanızda bir parça daha az ekipmanla seyahat etmenize olanak tanıyacak. Bilgili bir Google/Android kullanıcısı olmak yardımcı olur, ancak herkes bu dizüstü bilgisayarı alıp akış, ev ödevi ve web’de gezinme için kullanımını kolay bulabilir.

Özellikler

 • Ürün adı

  Chromebook 11

 • Ürün markası

  HP

 • SKU

  5LV82AV_MB

 • Fiyat

  $314.00

 • Ağırlık

  2,93 pound

 • Ürün Boyutları

  12,04 x 8,18 x 0,74 inç

 • Garanti

  1 yıl

 • platformu

  Chrome işletim sistemi

 • İşlemci

  Intel Celeron N4000

 • Görüntülemek

  11,6 inç diyagonal HD (1366×768)

 • Hafıza

  4GB, 8GB RAM

 • Depolamak

  16-64 GB eMMC 5.0

 • Pil Kapasitesi

  13 saate kadar

 • Su geçirmez

  dökülmeye dayanıklı

 • Limanlar

  USB 3.1 Type C x2, USB 3.0 x2, kombo kulaklık/mikrofon, microSD