Skip to content

HRU Ne Anlama Geliyor?

4 de Haziran de 2021

HRU şu anlama gelir: Nasılsın?

Bu özel kısaltma hakkında kafa karıştırıcı olan şey, “are” ve “siz” kelimelerinin ilk harfleriyle temsil edilmemesidir. Bunun yerine, kısaltma “R” ve “U” internet argo terimlerini kullanır ve bu terimler kulağa tam olarak karşılık gelen “are” ve “siz” kelimeleri gibi gelir.

HRU’ya benzer bir kısaltma, “Çok Değil, Sen?” anlamına gelen NMU’dur.

HRU Nasıl Kullanılır?

Tıpkı yüz yüze konuşmalarda olduğu gibi, HRU’yu kısa mesajla göndermek veya çevrimiçi birine yanıt olarak göndermek, birini selamlamanın ve kendileri hakkında söylediklerine ilginizi göstermenin güvenli ve samimi bir yoludur. Kısaltmanın yanında bir soru işareti olabilir veya olmayabilir, ancak noktalama kullanımından bağımsız olarak her zaman bir soruyu temsil eder. Mesaj panoları, tanışma siteleri, sosyal ağlar veya diğer çevrimiçi topluluklar aracılığıyla ilk kez çevrimiçi olarak tanışan yabancılar için, HRU ile açılmak, konuşmada topun yuvarlanmasına gerçekten yardımcı olabilir. Arkadaşlarınız, meslektaşlarınız ve şahsen tanıdığınız diğer kişiler de bunu bir sohbet başlatmak veya sadece sizinle görüşmek için kullanabilir.

HRU örnekleri

örnek 1

Çevrimiçi kullanıcı #1: “Hey hı”

Çevrimiçi kullanıcı #2: “Harikayım, teşekkürler. Hru?”

Çevrimiçi kullanıcı #1: “Fena değil, sadece sakin ol.”

Yukarıdaki örnek, çevrimiçi olarak yeni bağlanan iki tamamen yabancı arasındaki son derece sıradan bir konuşmayı temsil ediyor. İkisi de birbirlerini tanımaya ilgi göstermek ve sohbete devam etmek için HRU’yu kullanıyor.

Örnek 2

Arkadaş #1: “Üzgünüm bütün hafta mesaj atmadım, çok meşguldüm.”

Arkadaş #2: “Np hun, olur. Yani hru?”

Arkadaş #1: “İyi, ama en kısa zamanda bir içkiye ihtiyacım var!! Dışarı çıkmak ister misin?”

Yukarıdaki ikinci örnek, iki yakın arkadaşın kısa mesaj yoluyla yapmış olabileceği bir konuşmayı temsil ediyor. Arkadaş #2, tüm hafta onlardan haber almadıktan sonra HRU’yu kullanarak Arkadaş #1 ile check-in yapar.

HRU’ya Başka Bir Argo Alternatifi

HRU’yu çevrimiçi veya kısa mesajlarda kullanmanın en büyük dezavantajlarından biri, daha az popüler olan kısaltmalardan biri olması nedeniyle anlamını daha az kişinin bilmesidir. Büyük olasılıkla, web konusunda en bilgili, akıllı telefon bağımlısı kişilerden bazıları bile bunun ne anlama geldiğini bilmeyecek. Buna bir çözüm, HRU’nun biraz daha belirgin alternatifini kullanmaktır: Nasılsın. Bu argo ifadenin okunması ve kodunun çözülmesi çok daha kolaydır. Pratik olarak modern teknolojiye bağlı olan herkes, $ “vardır” anlamına gelir ve sen “siz” anlamına gelir, bu nedenle daha iyi bir yanıt alma olasılığınız daha yüksektir.

HRU Ne Zaman ve Ne Zaman Kullanılmamalı

Diğer birçok argo kısaltmanın aksine, HRU arkadaşça ve kibar bir kısaltmadır – ancak bu, onu her yerde veya herhangi biriyle kullanabileceğiniz anlamına gelmez. İşte birkaç genel yönerge.

HRU’yu şu durumlarda kullanın:

  • Sık sık kısaltma kullanan biriyle mesajlaşıyor veya sohbet ediyorsunuz. En yakın arkadaşınız, 15 yaşındaki yeğeniniz veya hatta kısaltmalarla mesajlaşmayı/sohbet etmeyi seven sevgili yaşlı anneniz olsun, anlamada sorun yaşamama ihtimalleri daha yüksektir (veya en azından heyecanlı ve istekli olacaklardır. HRU’nun ne anlama geldiğini öğrenin.
  • İnternette yeni tanıştığın biriyle son derece rahat bir sohbet yapıyorsun. Bir flört sitesinde, sohbet odasında veya çevrimiçi başka bir yerde yeni biriyle bağlantı kuruyorsanız, HRU kullanımınız konuşmanın sıradan tonunu belirlemenize yardımcı olabilir.
  • Diğer kişi hakkında daha fazla bilgi edinmekle gerçekten ilgileniyorsunuz. Pek çok insan, kibar görünmek için başkalarına nasıl olduklarını sorma alışkanlığına kapılır, ancak bu sorunun ötesinde ilgi gösteremez ve bu nedenle sohbetin çoğunu sürdüremez. Güzel bir sohbet olsun istiyorsanız bu tuzağa düşmeyin.

HRU’yu şu durumlarda kullanmayın:

  • Her zaman doğru yazım ve dilbilgisi kullanan biriyle sıradan bir sohbette bulunuyorsunuz. Rastgele olsa bile, konuşmada kullandıkları şey buysa, doğru yazım ve dilbilgisine bağlı kalarak diğer kişiye olan saygınızı göstermek muhtemelen iyi bir fikirdir.
  • Biriyle profesyonel bir görüşme yapıyorsun. Üniversitedeki öğretim asistanınıza, ev sahibinize, iş yerindeki yöneticinize veya başka herhangi bir profesyonel bağlantıya HRU e-posta veya kısa mesaj göndermemek en iyisidir. Etkilenmeyebilirler.
  • Bunu sormak zorunda hissediyorsun. Bir konuşmada HRU kullanımını tamamen atlamanız daha iyi olabilir. Bunun yerine, gerçekten hakkında konuşmak istediğiniz bir şey sorun veya söyleyin.