Skip to content

HTC Sense nedir?

18 de Mayıs de 2021

Bir HTC akıllı telefonu ilk kez kullanıyorsanız veya yakın zamanda yeni bir modele yükselttiyseniz, HTC Sense’in ne olduğunu merak edebilirsiniz. HTC Sense, HTC akıllı telefonlar için özelleştirilmiş bir kullanıcı arayüzüdür. Diğerlerinin yanı sıra Blinkfeed, Edge Launcher ve Sense Input Keyboard gibi HTC’ye özgü birkaç özelliğe sahiptir. Burada bu özelliklerden bazılarına daha yakından bakacağız.

Göz kırpma

Sola hızlıca kaydırarak, haberler ve sosyal ağlar için tek durak noktası olan Blinkfeed adlı harika bir özelliği keşfedeceksiniz. Burada, ilgi alanlarınıza göre durum güncellemeleri, videolar ve haberler alacaksınız.

Blinkfeed, daha fazla işlevsellik eklemek için Foursquare ve Fitbit gibi diğer üçüncü taraf uygulamalarla da entegre olabilir. Restoran tavsiyelerine mi ihtiyacınız var? Blinkfeed de bunu yapabilir.

Resim İçinde Resim Modu

YouTube’da bir video izlediğinizi ve telefonda başka bir uygulamaya geçtiğinizi varsayalım. Bu durumda, Resim İçinde Resim modu izlediğiniz videoyu küçültür, böylece videoyu kesintiye uğratmadan telefonunuzda başka şeyler yapabilirsiniz. Bu modun güzel bir özelliği, videoyu ekranda herhangi bir yere taşımanıza izin verir, böylece kullanmaya çalıştığınız şeyi engellemez.

Edge Başlatıcı

U12 + ‘nın piyasaya sürülmesiyle, Edge Launcher, kullanışlı menü başlatıcısını tetiklemek için telefonunuzu sıkıştırmanıza olanak tanır. Telefonun yan tarafında görünen menü, en çok kullandığınız uygulamalara veya özelleştirilmiş bir uygulama listesine yarım daire veya tipik dikdörtgen düzende sahip olacak şekilde yapılandırılabilir.

HTC Temaları

Geliştirilmiş Temalar özelliği ile telefonunuzun görünümünü özelleştirebilirsiniz.

Temalar

Zevkinize uygun bir duvar kağıdını, simgeleri ve yazı tiplerini tek tek seçebilirsiniz. Akıllı telefon ekranında herhangi bir yere kısayollar yerleştirebilmeniz için ızgarayı kapatmanın bir yolu da var.

Sense Giriş Klavyesi

HTC, 2015 yılında akıllı telefonlarında kullanmak üzere 871 renkli emoji yayınladı. O zamandan beri, bir zamanlar ünlü olan emoji klavyelerini 76 benzersiz emojiye ölçeklendirdiler.

Algılama girişi

HTC Sense artık Google emoji klavyesinin çoğunu kullanıyor ve eski HTC Sense üzerindeki şişkinliğin bir kısmını ortadan kaldırıyor. Ancak, Sense Giriş Klavyesi artık birçok yeni kullanıcı arayüzü görünümü ve rengi ile özelleştirilebilir.

Sense Ana Sayfa

HTC’nin, konumunuza bağlı olarak sık kullandığınız uygulamalar için kısayollar ayarlamanıza izin veren kullanışlı bir özelliği vardır. İster evde, ister ofiste veya başka bir yerde olun, konum ihtiyaçlarınıza göre özel olarak hazırlanmış benzersiz bir kısayol kümesine sahip olabilirsiniz.

Yüz Tanıma Kilidi

Samsung gibi HTC’nin de yüz tanıma kullanan kendi kilit açma özelliği vardır. Yüz Tanıma Kilidi, öne bakan kamerayı kullanarak özelliklerinizi tarar ve sizi tanırsa telefonunuzun kilidini otomatik olarak açar. Ayrıca, loş ışıklı koşullarda başarısız taramaların sayısını azaltmak için düşük ışık tanıma kurulumuna sahiptir.

Boost +

Hepimiz telefonlarımızı düzenli olarak kullanırız ve çoğumuz zayıf performans fark ederiz veya pilin hızla boşaldığını izleriz.

Boost +

Boost +, telefonunuzun performansında ince ayar yapmanıza, dosyaları temizlemenize, uygulamaları yönetmenize ve pil tüketimini iyileştirmenize olanak tanır.

Geliştirilmiş Kamera Özellikleri

HTC’nin son sürümden önce kaliteli bir kamerası vardı. Yeni arayüz, tıpkı geleneksel bir kamerada olduğu gibi, görüntünüze ince ayar yapmak için daha fazla ayar içerir. Ayrıca, hem ön hem de arka kameraları aynı anda kullanan Panorama, Bokeh, Photo Booth eklentisi ve Split Capture gibi birkaç kullanışlı eklentiye sahiptir.

BoomSound

HTC BoomSound, film izlerken, müzik dinlerken ve oyun oynarken sevdiğimiz Dolby surround sesini simüle eder. Videolarınızın ve diğer medya akışlarınızın keyfini çıkarabilmeniz için ses ve kulaklık modları için 5.1 efektleri yeniden oluşturur.