Skip to content

HTC Vive Tam Vücut Takibi Nasıl Kurulur

18 de Ağustos de 2022

Bilinmesi gereken

 • Bir veya daha fazla kablosuz Vive Tracker satın alın ve kurun.
 • Vive izleyicilerini SteamVR kurulumunuzla ek kontrolörler olarak eşleştirin.
 • Tüm oyunlar tam vücut VR izlemeyi desteklemez ve diğerlerinin çalışması için ek kurulum gerekir.

Bu kılavuz, Vive Tracker aksesuarlarını kullanarak HTC Vive oyunlarında tam vücut takibinin nasıl kurulacağını açıklayacaktır.

HTC Vive’ımda Tam Vücut Takibini Nasıl Alabilirim?

Tüm vücut takibini elde etmenin en iyi yolu – veya bir HTC Vive ile alabileceğiniz kadar yakın – resmi Vive izci kablosuz aksesuarlarıdır. Bunlar, HTV Vive’ınızla gelişmiş işlevsellik için çeşitli vücut parçalarına, kontrolörlere veya harici cihazlara takılabilir. Vive Tracker girişlerini destekleyen oyunlarda bileklerinize, ayak bileklerinize ve belinize Vive Tracker takabilir ve neredeyse tüm vücudunuzu takip edebilirsiniz.

 1. Bir ila beş Vive izleyici satın alın.
 2. PC’nizde SteamVR’yi başlatın ve seçenekler menüsünde şuraya gidin: Cihazlar > Çift Kontrolör.
 3. İstendiğinde, seçin Farklı türde bir denetleyiciyi eşleştirmek istiyorum. Sonra seçin HTC Vive İzleyici. Eşleştirme işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin. Kullanmak istediğiniz sayıda Vive Tracker için gerektiği kadar tekrarlayın.

  SteamVR'de farklı türde bir kontrol cihazı eşleştirmek istiyorum

 4. Vive Tracker’ı oyun içinde izlemek istediğiniz vücut kısmına takın. Alternatif olarak, spor sopaları ve raketleri, silahlar veya bir evcil hayvanın tasmasına takılı özel kontrolörleri izlemek için kullanabilirsiniz, böylece oynarken bunlara basmadığınızdan emin olabilirsiniz. Karma gerçeklik videoları yapmak için harici bir kameraya da takılabilir.
 5. VR’de tüm vücudunuzun keyfini çıkarmak için en sevdiğiniz oyunları oynayın. Yalnızca birkaç SteamVR oyunu tam vücut izlemeyi destekler. Vive Tracker satın almadan önce oynamak istediğiniz oyunun desteklediğinden emin olun.

 

HTC Vive’da Tam Vücut Takibi Var mı?

HTC Vive, varsayılan kitinde tüm vücut takibine sahip değil: sadece baş ve el takibi. Ancak Vive Tracker ile izleme özelliklerini tüm vücuda genişletebilirsiniz. HTC Vive için genişletilmiş vücut takibini etkinleştirebilen üçüncü taraf aksesuarlar da vardır. Bununla birlikte, destekleri Vive Tracker’lardan bile daha sınırlıdır, bu nedenle niş donanım seçeneklerini satın almadan önce dikkatli olun.

 

HTC Vive Takibimi Nasıl Geliştirebilirim?

HTC Vive Lighthouse sensörleri hala herhangi bir VR kulaklığı için en iyi izlemeyi sunar, ancak bunlar harici sensörlerdir, bu da tıkanmanın bir sorun olabileceği anlamına gelir. Sensörlerinizin, oyun alanınızı tam olarak görebilmeleri için yüksekte ve tercihen oyun alanınızın zıt köşelerinde monte edildiğinden emin olun. Görüş açılarını engelleyebilecek her şeyi kaldırmak da iyi bir fikirdir. Oynarken, özellikle altlarında bulunan sensörlere çok yaklaşmamaya veya sensörlerin kulaklığı veya kontrol cihazlarını göremeyebileceği dar bir köşeye dönmemeye çalışın.

 

SSS

 • HTC Vive’da tam vücut takibi için kaç deniz feneri gerekiyor?

  Teknik olarak, tam vücut takibi için yalnızca iki sensöre ihtiyacınız vardır, ancak daha fazla sensör eklemek doğruluğu artıracaktır. Bir odada en fazla dört sensöre sahip olabilirsiniz.

 • HTC Vive tam vücut takibi ne kadar pahalı?

  Tam vücut izleme özelliğine sahip bir HTC Vive ünitesinde 600 dolardan fazla harcama yapmayı bekleyin. Deneyimi geliştirmek için ekstra aksesuarlara daha da fazla harcama yapabilirsiniz.

 • HTC Vive izleme istasyonları ne kadar yüksek olmalı?

  İdeal olarak, baz istasyonları oyuncunun başının üzerinde olmalıdır, bu nedenle iki metre (yaklaşık 6,5 fit) yeterli olmalıdır. Bunları birbirine en fazla 5 metre (16,5 inç) uzaklıkta olacak şekilde 30-45 derecelik bir açıyla monte edin.

 • HTC Vive’ı sensörler olmadan kullanabilir miyim?

  Hayır. Bir HTC Vive’ı sensörler olmadan kullanamazsınız, ancak yalnızca bir tanesiyle idare edebilirsiniz. Ancak, ileriye dönük, oturmuş VR deneyimleriyle sınırlı olacaksınız.