Skip to content

Hulu Çalışmıyor mu? İşte Nasıl Düzeltilir

17 de Haziran de 2021

Hulu, diğer çevrimiçi hizmetlerin başına bela olan aynı sorunların kurbanı olabilir. İnternet bağlantısı sorunları, arızalı uygulamalar, web oynatıcılar ve diğer çeşitli şeyler, Hulu’nun çalışmamasına neden olabilir. Hulu’nun tekrar çalışmasını sağlamak için bazı sorun giderme işlemleri yapmanız gerekecek. Bu sorun giderme ipuçları, PC ve Mac’teki web oynatıcı ve telefonlar, tabletler, akış cihazları ve video oyun konsollarındaki Hulu uygulaması dahil olmak üzere tüm Hulu uyumlu cihazlar için geçerlidir. Belirli bir adım cihazınız için geçerli değilse bir sonrakine geçin.

Hulu Neden Çalışmıyor?

Hulu’nun çalışmasını engelleyen en yaygın iki sorun, internet bağlantısı sorunları ve yazılım sorunlarıdır. İlk sorun, ev ağ ekipmanınız veya internet bağlantınızdan kaynaklanabilir, ancak Hulu hizmetinin kendisinde bağlantı sorunları yaşıyorsa da olabilir. İkinci geniş kategori, web oynatıcı veya Hulu uygulamasıyla ilgili bir sorun, düzgün çalışmasını engellediğinde ortaya çıkar.

Akış Yapamadığınızda Hulu Nasıl Çalışır?

Hulu bir internet akış hizmetidir, bu nedenle düzgün çalışması için birkaç şey gerekir. Yüksek hızlı bir internet bağlantınız, uyumlu bir cihazınız ve web oynatıcıyı çalıştırabilen bir web tarayıcınız veya cihazınız için doğru Hulu uygulaması olmalıdır. Bu bileşenlerden herhangi birinde bir sorun varsa Hulu çalışmayacaktır. Hulu’nun tekrar çalışmasını sağlamak için şu sorun giderme ipuçlarını deneyin:

 1. Hulu’nun kapalı olup olmadığını kontrol edin. Hulu web sitesi veya web oynatıcısı yüklenmiyorsa veya uygulama videoları oynatmıyorsa veya düzgün yüklenemiyorsa Hulu hizmeti çalışmıyor olabilir. Hizmetin yukarı veya aşağı olup olmadığını belirlemek kolaydır, bu nedenle ilk adımınız bu olmalıdır. İnsanlar akış hizmeti kesintilerini hızlı bir şekilde bildirme eğiliminde olduğundan, önce sosyal medyayı kontrol edin.

 2. Hulu hata kodlarını kontrol edin. Akış yapmaya çalışırken bir Hulu hata kodu aldıysanız, söz konusu kodla ilgili bilgileri kontrol edin. Bu genel sorun giderme ipuçlarını kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak bir hata kodunuz varsa daha spesifik bilgiler bulabilirsiniz.

 3. Hulu uygulamasını tamamen kapatın. Cihazınız destekliyorsa Hulu uygulamasını tamamen kapatın ve ardından tekrar açın. Bazı durumlarda, bunu yapmanın tek yolu akış cihazını kapatmak ve sıfırlanana kadar fişini çekmektir.

  • iOS: iPhone’daki uygulamalar nasıl kapatılır.
  • iPadOS: iPad’deki uygulamalar nasıl kapatılır.
  • Android: Android’de uygulamalar nasıl kapatılır.
 4. Cihazınızı yeniden başlatın. Bir bilgisayarda, telefonda, video oyun konsolunda veya başka tür bir cihazda akış yapmaya çalışıyor olsanız da yeniden başlatmayı deneyin. Tam bir yeniden başlatma gerçekleştirdiğinizden ve gerekirse cihazın fişini çektiğinizden emin olun. Cihazı tekrar açtıktan sonra Hulu’nun çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

 5. Farklı bir cihaz deneyin. Bilgisayarınızda Hulu web oynatıcısıyla yayın yapıyorsanız, farklı bir web tarayıcısı deneyin veya telefonunuzda yayın yapmayı deneyin. Hulu’yu çok çeşitli farklı cihazlarda yayınlayabilirsiniz, bu nedenle muhtemelen en az bir alternatifiniz vardır.

 6. İnternet bağlantınızı kontrol edin. Hulu’yu kullanmak için yüksek hızlı bir internet bağlantısına ihtiyacınız var, bu yüzden bağlantınızın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Hulu aşağıdaki hızları önerir:

  • 3.0 Mb/sn: Standart tanımlı akışlar.
  • 8.0 Mb/sn: Canlı içerik.
  • 16.0 Mb/sn: Ultra yüksek tanımlı akışlar.
 7. Kablolu bir internet bağlantısı deneyin. Bağlantınız yeterince hızlı değilse, cihazınız destekliyorsa, modeminize ethernet kablosu ile bağlanmayı deneyin. Bu işe yararsa, Wi-Fi bağlantınız yeterince güçlü olmayabilir veya yönlendiricinize bağlı çok fazla cihazınız olabilir.

 8. Wi-Fi alımınızı iyileştirin. Wi-Fi üzerinden bağlıysanız yönlendiriciniz ve akış cihazınız arasındaki engelleri kaldırmayı deneyin. İkisi birbirine ne kadar yakınsa ve aralarında ne kadar az engel varsa, Hulu’nun çalışma şansınız o kadar iyi olur.

 9. Yönlendiricinizi ve modeminizi yeniden başlatın. Bunları tamamen yeniden başlatmak için genellikle bu aygıtların fişini çekmeniz gerekir.

 10. Uygulamanızı veya web tarayıcınızı güncelleyin. Telefonunuzda veya akış cihazınızda Hulu uygulamasını kullanıyorsanız, tamamen güncellendiğinden emin olun. Web oynatıcı ile yayın yapıyorsanız, tarayıcıyı yeniden başlatın ve gerekirse güncellemeleri manuel olarak yükleyin.

  • iPad ve iOS: iPad ve iPhone’daki uygulamalar nasıl güncellenir.
  • Android: Android’de uygulamalar nasıl güncellenir.
 11. Hulu uygulama önbelleğini temizleyin. Hulu uygulamanızda yerel olarak depolanan veriler bozuk olabilir ve bu da uygulamanın herhangi bir yeni içerik akışı yapmasını engelleyebilir. Cihazınız destekliyorsa, yerel verileri veya uygulama önbelleğini temizlemek bu sorunu çözebilir.

 12. Hulu uygulamasını yeniden yükleyin. Hulu uygulaması zaten güncelse ve önbelleği temizlemek yardımcı olmadıysa, uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemek yardımcı olabilir. Hulu uygulamasını cihazınızdan tamamen silin ve ardından yeni indirip yükleyin.

 13. Cihazınızı devre dışı bırakın. Hulu hesap sayfanızdan, kullanmaya çalıştığınız cihazı devre dışı bırakın. Cihazı devre dışı bıraktıktan sonra yeniden etkinleştirip tekrar deneyebilirsiniz.

  1. Şu yöne rotayı ayarla safe.hulu.com/account.
  2. Tıklamak Cihazları Yönet.
  3. Cihazınızı bulun ve tıklayın Kaldırmak.
  4. Cihazınızda tekrar oturum açın ve akış yapmayı deneyin.
 14. Bilgisayarınızı veya cihazınızı güncelleyin. Bir bilgisayarda yayın yapıyorsanız, mevcut işletim sistemi güncellemelerini yükleyin. Bir telefonda, tablette, oyun konsolunda veya başka bir akış cihazında akış yapıyorsanız, mevcut işletim sistemi veya donanım yazılımı güncellemelerini kontrol edin ve yükleyin.

  • pencereler: Windows nasıl güncellenir.
  • Mac os işletim sistemi: macOS nasıl güncellenir.
  • Android: Android nasıl güncellenir.
  • iPhone ve iPad: iOS nasıl güncellenir.
 15. İnternet servis sağlayıcınıza danışın. Hulu çalışmıyorsa ve yerel ağınız veya donanımınızla ilgili herhangi bir sorun bulamıyorsanız, internet servis sağlayıcı düzeyinde bir sorun olabilir. Sağlayıcınızla iletişime geçin ve Hulu ile bağlantı sorunu yaşayıp yaşamadıklarını sorun.