Skip to content

Hulu Hata Kodu PLAREQ17 Nasıl Onarılır

11 de Mayıs de 2021

Hulu hata kodu PLAREQ17, bir Roku akış cihazı veya bir Roku TV kullandığınızda görünebilen bir hata mesajının parçasıdır. Bu hata, cihazınız ile Hulu’nun sunucuları arasındaki bir bağlantı sorununu gösterir, böylece bir şovu, filmi veya canlı televizyonu ilk kez izlemeye çalıştığınızda veya bir süre yayın yaptıktan sonra ortaya çıkabilir. Bunun gibi Hulu hata kodlarının bir dizi nedeni olabilir, ancak bunlar genellikle bir tür sorunun cihazınızın Hulu’nun sunucularından verilere erişmesini engellediğini gösterir. Hulu uygulamanızın güncellenmesi gerekebilir, bir ağ veya bağlantı sorununuz olabilir veya Hulu’nun ucunda bir sorun olabilir.

Hulu Hata Kodu PLAREQ17 Nasıl Görünüyor?

Bu hata oluştuğunda, genellikle şuna benzer bir mesaj görürsünüz: Bu videoyu oynatırken bir hatayla karşılaştık. Lütfen internet bağlantınızı kontrol edin ve tekrar deneyin. Bu sorun devam ederse, cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin.
Hulu Hata Kodu: PLAREQ17

Bir televizyonda görüntülenen Hulu hata kodu PLAREQ17.

Hulu Hata Kodu PLAREQ17’nin Nedenleri

Hulu oynatma arızalarının bir dizi temel nedeni olabilir, ancak PLAREQ17 koduyla ilişkili arızalar genellikle Hulu sunucusundan veri alamayan Roku cihazlarında ve Roku TV’lerde meydana gelir. Bu hata, isteğe bağlı filmleri ve şovları izlerken, Canlı TV ile Hulu üzerinden canlı televizyon akışı yaparken ve hatta bulut DVR’nize kaydettiğiniz içeriği izlerken ortaya çıkabilir. PLAREQ17 hata kodu genellikle ev ağınız veya internet bağlantınızdaki bağlantı sorunlarından kaynaklanır, ancak Roku’nuzdaki Hulu kanalıyla ilgili sorunlardan da kaynaklanabilir. Sizin tarafınızda her şey yolunda giderse, Hulu’nun kendisiyle ilgili bir sorun olabilir.

Hulu Hata Kodu PLAREQ17 Nasıl Onarılır

PLAREQ17 hata koduna neden olan sorunların çoğu internet bağlantınızla ilgilidir ve diğerleri Roku veya Roku TV’nizle ilgilidir. Bu sorunu teşhis etmek ve düzeltmek için, modeminiz ve yönlendiriciniz gibi yerel ağ donanımınıza ve Roku veya Roku TV’nize erişiminizin olması gerekir. Hulu hata kodu PLAREQ17’yi teşhis etmek ve düzeltmek için aşağıdaki adımların her birini sırayla izleyin:

  1. İnternet bağlantınızı kontrol edin. PLAREQ17 hatasını gösteren aynı cihazı kullanarak bağlantınızın kalitesini ve hızını kontrol edin. Kararsız bir bağlantı, yavaş bağlantı veya internet bağlantısının tamamen olmaması, PLAREQ17 hata kodunun görünmesine neden olur. İnternet bağlantınızı bir Roku’da kontrol etmek için, Ev uzaktan kumandanızdaki düğmesine ve ardından Ayarlar > > Bağlantıyı kontrol et. Roku, standart tanım için en az 3+ Mbps ve yüksek çözünürlük için 5+ Mbps önerir.

  2. Farklı bir kablosuz ağ veya kablolu bir bağlantı deneyin. Varsa, farklı bir kablosuz ağ deneyin. Sorunu çözebilirsiniz, ancak Hulu’nun farklı bir ağda çalıştığını doğrulamak, sorunu kablosuz ağınıza indirgeyecektir. Roku’nuzda bir Ethernet bağlantısı kullanma seçeneği varsa, bunun yerine bunu deneyin. Roku’nuzu geçici olarak farklı bir TV’de farklı bir odaya taşımanız gerekse bile, kablolu bir Ethernet bağlantısı ile bağlandığında çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Varsa, Roku’nuzu veya yönlendiricinizi yeniden konumlandırmanız veya kablolu bir bağlantı kullanmanın bir yolunu bulmanız gerekecektir.

  3. Yerel ağ donanımınızı yeniden başlatın. Çoğu durumda, cihazları yeniden başlatmak garip sorunları giderebilir ve işlerin normal şekilde çalışmasına izin verebilir. Ağ donanımı ekipmanınızı tamamen yeniden başlatmak için, her şeyi kapatıp her şeyi güçten çekerek başlayın. Her şeyi tekrar takmadan önce yaklaşık bir dakika beklemeniz gerekecektir. Modeminizi takıp açarak başlayın, ardından modem internete başarıyla bağlandıktan sonra yönlendiricinizi takın ve açın.

  4. Roku cihazınızı yeniden başlatın. Fabrika ayarlarına sıfırlama değil, sistemi sıfırlama prosedürünü izleyin. Bu prosedür, PLAREQ17 hata kodu dahil birçok temel sorunu düzeltir, ancak kanallarınızın hiçbirini silmeyecek veya herhangi bir ayarı değiştirmeyecektir.

  5. Roku’nuzu ve Hulu uygulamanızı güncelleyin. Roku’nuzdaki Hulu kanalı güncel değilse, Hulu’nun PLAREQ17 hatanıza neden olan sorunu çözmüş olması ve güncellenmiş yazılıma sahip olmamanız ihtimali vardır. Bir Roku cihazındaki güncellemeleri kontrol etmek için: Ev uzaktan kumandanızdaki düğmesine ve ardından Ayarlar > Sistem > Sistem güncellemesi > Şimdi kontrol et. Cihazınız mevcut tüm güncellemeleri otomatik olarak indirip kuracaktır. Mevcut güncellemeleri kontrol etmek üzere güncelleme sistemini tetiklemek için Roku’nuzu yeniden başlatmayı veya sıfırlamayı da deneyebilirsiniz.

  6. Önbelleğinizi temizleyin. Hulu kanalı, akış sırasında Roku’nuzda geçici verileri depolar. Bu veriler bozuksa, bu hataya neden olabilir. Bu olduğunda, Roku önbelleğinizi temizlemek sorunu çözecektir. Bir Roku’da önbelleğinizi temizlemek için Ev Ana ekrana dönmek için uzaktan kumandanızdaki düğmesine, ardından düğmesine basın. Ev Beş kere, Fbsql_tr bir Zamanlar, Geri sarma iki defa, İleri sar iki defa. Roku’nuz önbelleğini temizleyecek ve yaklaşık 30 saniye içinde yeniden başlayacaktır.

  7. Hulu kanalını kaldırın ve yeniden yükleyin. Bazı durumlarda, önbellek yerine Hulu uygulamasının kendisinde bozuk verilerle ilgili bir sorununuz olabilir. Bu olduğunda, kanalı kaldırıp yeniden yüklemek sorunu çözecektir.

Ya Hulu Hala Çalışmıyorsa?

Önceki tüm adımları uyguladıktan sonra düzenli olarak Hulu hata kodunu PLAREQ17 görüyorsanız, büyük olasılıkla sorun sizin tarafınızda değildir. Bu, muhtemelen Hulu kanalının ve Roku’nuzun mevcut sürümüyle ilgili bir tür uyumluluk sorunu veya Hulu’nun sunucularında bir sorun olduğu anlamına gelir. Her durumda, durumunuz hakkında bilgi vermek için Hulu müşteri desteğiyle iletişime geçebilir veya Hulu’nun sizin girişiniz olmadan sorunu çözmesini bekleyebilirsiniz. Bu noktada sosyal medyayı ve hizmet kesintilerini takip eden siteleri kontrol etmek faydalı olabilir. Örneğin, bir hashtag’i kontrol etmek isteyebilirsiniz. #huludown Twitter’da ve seçin En son Başka birinin Hulu’nun düştüğü ile ilgili benzer şikayetleri olup olmadığını görmek için sekme. Çok fazla şikayet görmüyorsanız, sorunun farkında olma olasılıkları daha düşük olduğu için Hulu müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek isteyebilirsiniz.