Skip to content

Hulu Hata Kodu PLRUNK15 Nasıl Onarılır

25 de Mayıs de 2021

Hulu hata kodu PLRUNK15, Hulu’yu televizyonunuza aktarmak için bir Roku cihazı kullandığınızda tipik olarak görünen bir Hulu hata kodudur. Bu hata, bir filmi veya TV şovunu ilk kez izlemeye çalıştığınızda ortaya çıkabilir, ancak bir süre izledikten sonra da olabilir. Hulu With Live TV aracılığıyla canlı televizyon ve etkinlikleri yayınlamaya çalıştığınızda da ortaya çıkabilir. Bu hata genellikle Hulu uygulamasının Hulu sunucularından veri akışı sağlayamamasından kaynaklanır; bu, bir ağ veya bağlantı sorunundan veya bir reklam engelleyicinin varlığından kaynaklanabilir, ancak bunun gibi Hulu oynatma arızalarına da neden olabilir. güncel olmayan bir uygulama veya hatta gerçek Hulu hizmetinin kendisiyle ilgili bir sorun.

mikkelwilliam / E + / Getty

Hulu Hata Kodu PLRUNK15 Nasıl Görünüyor?

Bu hata oluştuğunda, genellikle şuna benzer bir mesaj görürsünüz:

 • Bu videoyu oynatırken bir hatayla karşılaştık. Lütfen videoyu yeniden başlatmayı deneyin veya izlemek için başka bir şey seçin.
 • Hulu Hata Kodu: PLRUNK15

Hulu Hata Kodu PLRUNK15’in Nedenleri

Bu kod genellikle, Hulu uygulaması Hulu sunucusundan veri almakta sorun yaşadığında Roku akış cihazlarında oluşur. İsteğe bağlı filmleri ve TV şovu bölümlerini izlerken, canlı televizyon akışı yaparken ve bulut DVR’nizi kullanarak kaydedilmiş televizyonu izlemeye çalışırken olabilir. Hulu uygulamasıyla ilgili sorunlar, bağlantı sorunları gibi PLRUNK15 koduna neden olabilir. Önbellekteki bozuk veriler de yaygın bir suçludur ve Roku cihazınızın bit hızını manuel olarak ayarlamak bazen sorunu çözebilir.

Hulu Hata Kodu PLRUNK15 Nasıl Onarılır

PLRUNK15 hata koduna neden olan çoğu sorunun Roku uygulamanızla veya internet bağlantınızla ilgili olması gerektiğinden, sorunu çözmek, ağ donanımınız, Roku donanımınız ve Roku uygulamanızla ilgili bir avuç sorunu kontrol etmenizi ve potansiyel olarak düzeltmenizi gerektirir. Hata kodunu düzeltmek için aşağıdaki adımların her birini deneyin:

 1. Filmi veya bölümü yeniden yükleyin. Çoğu durumda, bölümü veya filmi yeniden yüklemek, normal şekilde oynamasına izin verecektir. Sorun ortadan kalkmazsa veya şovunuzu veya filminizi izlemeye çalışırken aynı hata mesajını birden çok kez alıyorsanız, daha fazla sorun giderme işlemi yapmanız gerekir.

 2. Farklı bir film veya bölüm deneyin. Bazı durumlarda, izlemeye çalıştığınız belirli film veya bölümle ilgili bir sorun olabilir. Canlı TV DVR ile Hulu’nuzdan içerik izlemeye çalışıyorsanız da aynısı geçerlidir. Diğer içerikler iyi oynuyorsa, izlemeye çalıştığınız şeyle ilgili bir sorun vardır. Sorunu bildirmek için Hulu müşteri hizmetleriyle iletişime geçin ve bu arada diğer içerikleri izleyin.

 3. Diğer akış hizmetlerini kontrol edin. Size PLRUNK15 hatası veren aynı cihazı kullanarak Netflix veya YouTube gibi farklı bir akış hizmetini deneyin. Diğer hizmetleri yayınlayamıyorsanız, cihazınızda bir bağlantı sorunu vardır. Diğer hizmetleri yayınlayabiliyorsanız, özellikle bir Hulu sorunuyla uğraşıyorsunuz demektir. Bu kod genellikle Roku akış cihazlarıyla ilişkili olduğundan, muhtemelen Hulu’yu diğer cihazlarınızda gayet iyi yayınlayabileceğinizi göreceksiniz.

 4. Hulu uygulamanızın güncel olduğundan emin olun. Hulu, PLRUNK15 kodu gibi bir soruna neden olan bir hatayı düzelttiğinde, düzeltmeden yararlanmak için Hulu uygulamanızı güncellemeniz gerekir.

 5. Tercihen size PLRUNK15 hatası veren aynı cihazı kullanarak internet hızınızı kontrol edin. İnternet bağlantınızda bir sorun varsa ve yeterli indirme hızınız yoksa, Hulu’yu izleyemezsiniz. Roku’da hızınız da dahil olmak üzere internet bağlantınızı kontrol etmek için Ev uzaktan kumandanızdaki düğmesine ve ardından Ayarlar > > Bağlantıyı kontrol et. Roku, internet bağlantınızın standart tanım için en az 3+ Mbps, HD için 5+ Mbps ve 4k Ultra HD için 25+ Mbps hıza sahip olmasını önerir. Hulu’nun ayrıca kendi veri gereksinimleri vardır.

 6. Yerel ağ donanımınızı ve akış cihazınızı yeniden başlatın. Çoğu durumda, cihazınızı ve ağ donanımınızı yeniden başlatarak temel bağlantı sorunlarını çözebilirsiniz. Ekipmanınızı tamamen yeniden başlatmak için, normalde kapatmanız, mümkünse fişini çekmeniz, bir dakika kadar beklemeniz ve ardından her şeyi tekrar prize takmanız gerekecektir.

 7. Reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın. Bu hata, Hulu uygulamasının bir reklam engelleyiciden kaynaklanabilecek Hulu sunucuları ile iletişim kuramamasından kaynaklanabilir. DNS düzeyinde bir reklam engelleyici çalıştırıyorsanız, ya devre dışı bırakın ya da Hulu’nun reklam sunucularını beyaz listeye alın. Bunun ne anlama geldiğinden emin değilseniz, muhtemelen DNS düzeyinde bir reklam engelleyiciniz yoktur ve bu adım için endişelenmenize gerek yoktur. Evinizdeki veya ofisinizdeki başka birinin yönlendiricinize ve ağ donanımınıza erişimi varsa, onlara DNS düzeyinde bir reklam engelleyici kurup kurmadıklarını sorabilir ve yaşadığınız sorunu onlara anlatabilirsiniz.

 8. Önbelleğinizi temizleyin. Cihazınızda saklanan herhangi bir bozuk veri varsa, bu tür bir soruna neden olabilir. Bir Roku’da önbelleğinizi temizlemek için Ev Ana ekrana dönmek için uzaktan kumandanızdaki düğmesine, ardından düğmesine basın. Ev Beş kere, Fbsql_tr bir Zamanlar, Geri sarma iki kez, sonra İleri sar iki defa. Roku’nuz önbelleğini temizleyecek ve yaklaşık 30 saniye içinde yeniden başlayacaktır.

 9. Roku bit hızı geçersiz kılmanızı ayarlayın. Bu, genellikle erişmeniz gerekmeyen gelişmiş bir ayardır, ancak bunu ayarlamak PLRUNK15 hatasını ortadan kaldırabilir. Roku’nuzun bit hızı geçersiz kılmayı ayarlamak için Ev ana ekranda olduğunuzdan emin olmak için, ardından Ev Beş kere, Geri sarma o zaman üç kez İleri sar iki defa. Bit Hızı Üzerine Yaz menüsünden şunu seçin: Manuel > TAMAM MI > 7,5 Mb / sn, ardından tuşuna basın Geri.

Ya Hulu Hala Çalışmıyorsa?

Yukarıdaki tüm sorun giderme adımlarını uyguladıysanız ve Hulu hala doğru çalışmıyorsa, sorun hakkında bilgi vermek için Hulu destek ile iletişime geçebilirsiniz. Onlara ağ donanımınızı ve Roku’yu zaten yeniden başlattığınızı, Hulu uygulama güncellemelerini kontrol ettiğinizi ve Roku önbelleğinizi temizlediğinizi söyleyin. Muhtemelen anında bir çözüm sunamayacaklar, ancak sorunla ilgili deneyiminiz hakkındaki bilgiler, hatayı bulmalarına ve gelecekte bir düzeltme sağlamalarına yardımcı olabilir.