Skip to content

Hulu ve Netflix: Hızlı Bir Bakış

16 de Nisan de 2021

İnternet akış döngüsünün biraz dışındaysanız, birinin Hulu hakkında ne hakkında konuştuğunu ve kendiniz için denemeye değer olup olmadığını merak edecek kadar konuştuğunu duymuş olabilirsiniz. Bununla birlikte, çoğu kişi için soru, Hulu’nun Netflix gibi diğer yayın hizmetlerinden daha iyi bir seçim olup olmadığına bağlıdır.

Ted Soqui / Getty Images

Hulu Temelleri

Birçok kablo kesicisi için Hulu, kabloya çok geçerli bir alternatiftir. Televizyon programlarından uzun metrajlı filmlere kadar birinci sınıf video içeriği sunan bir video akış hizmetidir. Küçük bir aylık ücret karşılığında, kullanıcılar Hulu’daki her şeye erişebilir ve istedikleri kadar ve sıklıkta yayın yapabilir. Hizmet, MGM, Warner Bros., Sony Pictures Television ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli stüdyolarla geniş bir ortaklık yelpazesi aracılığıyla TV şovları ve filmler sunar. NBC Universal, Fox Entertainment ve ABC Inc.’in ortak girişimi olan Hulu, diğer birçok video akışı web sitesinin ötesine geçmesine izin veren ve Netflix ile rekabette en üst sıraya koyan desteğe sahiptir. Mevcut TV şovlarından popüler bölümlere ve video kliplere ek olarak, Hulu, başka bir yerde bulunması zor olan çok sayıda eski TV şovu ve filmine sahiptir. Bu, onu yalnızca en sevdiğiniz TV şovunun son bölümünü izlemek için mükemmel bir yer değil, aynı zamanda klasikleri izlemek için de harika bir yer yapar.

Hulu Netflix’e Karşı

Netflix’in ne kadar popüler olmasına rağmen, bir kablo kesicinin bunun yerine Hulu’yu seçmesi için en azından birkaç iyi neden var. İşte Hulu’nun Netflix’e kıyasla sunduğu özellikler:

Hulu canlı TV sunuyor

Bu, iki hizmet arasındaki en büyük farktır. Netflix çeşitli klasik televizyon şovları yeniden sunarken, canlı programlama sunmuyor. Kimin oy verildiğinin üstünde kalmak istiyorsan Hayatta kalan veya Super Bowl gibi canlı bir televizyon etkinliğini izleyin, Hulu’ya sahip olmak isteyeceksiniz.

Hulu daha ucuz olabilir

Her iki hizmet de oldukça ucuz planlar sunuyor. Hulu, reklam içermeyen ancak canlı TV içermeyen temel bir plan için aylık 5,99 ABD Doları’ndan başlıyor. Canlı TV ve diğer avantajlar, reklamsız programlar veya izlemek için sınırsız eşzamanlı ekran eklerseniz, hizmet 43,99 ABD Doları veya daha fazlasına sıçrayabilir. Netflix, üç farklı üyelik planı sunar, ayrıca yalnızca DVD planından film kiralayabilirsiniz. Herhangi bir canlı televizyon seçeneği sunmamaktadır. En temel üyelik ayda 9 dolardan başlar ve aynı anda izlemek istediğiniz ekran sayısına bağlı olarak ayda 16 dolardan başlar.

Hulu da orijinal içerik üretir

Netflix gibi, Hulu da kendi orijinal dizilerini sunuyor. Damızlık Kızın Öyküsü. Ayrıca, Netflix’te mevcut olanları beğendiğiniz kadar duymasanız da, çeşitli Hulu-orijinal filmler sunar. Bu açıdan, ikisi eşittir, bu nedenle hangi hizmetin tercih ettiğiniz orijinal programlama türlerinden daha fazla olduğuna karar verilecektir. Hangi akış hizmetini kullanacağınıza takıldıysanız, ihtiyaçlarınıza ve eğlence zevkinize en uygun olanı kendiniz için kararlaştırmak için her bir ücretsiz denemesinden yararlanabilirsiniz. Bu, onları yan yana karşılaştırmanın ve hangisinin ihtiyaçlarınızı gerçekten en iyi karşıladığını görmenin harika bir yoludur.