Skip to content

İCloud Drive Nasıl Kullanılır

15 de Mayıs de 2021

iCloud’un yalnızca bir yönü olan iCloud Drive, iPhone, iPad, iPod touch, Mac ve Windows PC’niz için bulut tabanlı depolama sağlar. iCloud Drive, tüm dosyalarınızı ve klasörlerinizi tüm aygıtlarda güncel tutmanıza, başkalarıyla dosya paylaşmanıza, yeni dosyalar ve klasörler oluşturmanıza ve çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanır. İCloud Drive’ın güzelliği, dosyalarınıza nerede olursanız olun herhangi bir aygıttan erişebilmesidir. 50 GB veya daha az olduğu ve iCloud saklama sınırınızı aşmadığınız sürece her tür dosyayı iCloud Drive’da saklayın. Bu bilgiler, iPhone, iPad, iPod touch, Mac ve Windows PC dahil olmak üzere desteklenen tüm aygıtlarda iCloud Drive için geçerlidir.

İCloud Drive nasıl kurulur

Öncelikle, iCloud Drive’ın tüm aygıtlarınızda kurulu olduğundan emin olun. İCloud Drive’ı kurmadan önce Apple aygıtınızı en son iOS, iPadOS veya macOS’a güncelleyin. Windows PC’niz varsa Windows 7 veya sonraki bir sürüme güncelleyin ve Windows için iCloud’u indirin. İCloud’un tüm aygıtlarınızda kurulu olduğundan ve iCloud’a giriş yaptığınızdan emin olun.

İPhone, iPad veya iPod Touch’ta

Git Ayarlar [your name]ve ardından öğesine dokunun. iCloud. Parolanız istenebilir. Aşağı kaydırın ve bulun iCloud Drive; açık olduğundan emin olun (yeşil).

Mac’te

Şuraya git Apple Menüsü ve seçin Sistem Tercihleri, sonra Apple kimliginiz. (MacOS Mojave veya önceki bir sürümünü kullanıyorsanız Apple Kimliğini seçmenize gerek yoktur.) iCloud ve istenirse Apple Kimliğinizle giriş yapın. (İPhone’unuzun şifresini girmeniz istenebilir.) Mac’inizden iCloud’a ilk kez erişiyorsanız, Sonraki tanıtım ekranları aracılığıyla. Seçiniz iCloud Drive açmak için.

İCloud.com’da

İCloud.com’da oturum açın. Seçiniz Sayfalar, Sayılarveya Keynote. Seçiniz İCloud Drive’a yükseltin yükseltmeniz istenirse.

Windows PC’de

İPhone, iPad, iPod touch veya Mac’inizde iCloud Drive’ı kurduktan sonra Windows PC’nizde kurun. Git Başlat, aç Uygulamalar veya Programlarve aç Windows için iCloud. İCloud’a giriş yapmak için Apple Kimliğinizi girin. Seçiniz iCloud Driveve ardından seçin Uygulamak.

İCloud Drive’daki Dosyalarınıza Erişme

iCloud Drive, dosyalarınıza her yerden erişmenize izin verdiği için kullanışlı bir araçtır. Kullandığınız aygıta bağlı olarak, dosyalarınıza iCloud Drive’da erişmenin birkaç yolu vardır.

  • Dosyalara iCloud.com’dan erişmek için şu adrese gidin: iCloud Drive.
  • İPhone veya iPad’inizden dosyalara erişmek için şu adrese gidin: Dosyalar app. (İOS 9 veya iOS 10’da bunlara şuradan erişin: iCloud Drive uygulama.)
  • Windows 7 veya sonraki bir sürümü ve Windows için iCloud yüklü PC’nizde şu adrese gidin: iCloud Drive içinde Dosya Gezgini.

Mac’te Dosyalarınıza Erişme

Mac’inizde şuraya gidin: iCloud Drive içinde Bulucu. Tüm dosyaları bilgisayarınızdan taşımak için Masaüstü ve Belgeler klasörünü iCloud Drive’a yerleştiriyorsanız, Masaüstü ve Belgeler özelliği. Açmak için Masaüstü ve Belgeler:

  1. Şuraya git elma menü ve seçin Sistem Tercihleri bunu takiben iCloud. (İCloud Drive’ın açık olduğundan emin olun.)
  2. Bitişik, yanında iCloud Drive seç Seçenekler.
  3. Seç Masaüstü ve Belgeler Klasör.
  4. Seçiniz Bitti.

İçinde Bulucuşimdi göreceksin Masaüstü ve Belgeler içindeki klasör iCloud kenar çubuğunuzun bölümü. Masaüstü ve Belgeleri açmak için macOS Sierra veya sonraki bir sürümüne ihtiyacınız vardır.

iCloud Drive Depolama Alanı

Her Apple Kimliği hesabı, 5 GB iCloud Drive depolama alanıyla birlikte gelir. Bu, iPhone veya iPad’inizi yedeklemek ve hatta bazı fotoğrafları depolamak için yeterli depolama alanıdır. Bununla birlikte, çok sayıda fotoğrafa ve dosyaya erişmek istiyorsanız veya aynı Apple Kimliğini kullanan aile üyeleriniz varsa, depolama alanı eklemek isteyebilirsiniz. iCloud Drive, diğer bulut tabanlı hizmetlere kıyasla nispeten ucuzdur. Apple, ayda 99 sent için 50 GB’lık bir plan, ayda 2,99 ABD Doları için 200 GB’lık bir plan ve ayda 9,99 ABD Doları için bir terabayt depolama alanı sunuyor. Çoğu insan 50GB’lık planla iyi olacak.

İPhone, iPad veya iPod Touch’tan Depolamayı Yükseltme

İPhone, iPad veya iPod touch’ınızda depolama planınızı yükseltmek için şu adrese gidin: Ayarlar> [your name] > iCloud> Depolamayı Yönet. Dokunmak Daha Fazla Depolama Alanı Satın Alın veya Depolama Planını Değiştir. Bir plan seçin, dokunun Satın Alve ekrandaki talimatları izleyin.

Mac’inizden Depolamayı Yükseltme

Şuraya git Apple menüsü> Sistem Tercihleri, ardından seçin Apple Kimliği> iCloud. Seçiniz Yönetin, bunu takiben Depolama Planını Değiştir veya Daha Fazla Depolama Alanı Satın Alın. Bir plan seçin, seçin Sonrakive Apple Kimliği parolanızı girin.

Windows PC’nizden Depolamayı Yükseltme

Windows için iCloud’u açın. Tıklayın Depolama, bunu takiben Depolama Planını Değiştir. Bir plan seçin ve ardından Sonraki. Apple Kimliği parolanızı girin ve ardından Satın Al.