Skip to content

İMovie Dosyaları Nasıl Verilir

2 de Nisan de 2021

iMovie, Apple’ın macOS ve iOS için ücretsiz video düzenleme yazılımıdır. Ev filmlerini ve diğer amatör filmleri kesmek için harika bir araçtır. Video projenizi tamamladıktan sonra, hızlı ve kolay bir şekilde paylaşabilir veya YouTube, Vimeo ve daha fazlasına yükleyebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan, iMovie dosyalarını nasıl dışa aktaracağınızı bilmektir. Bu kılavuz, macOS ve iOS’ta iMovie için talimatlar içerir.

İMovie’den Mac’inize Bir Video Nasıl Aktarılır

İMove dosyanızı bir bulut paylaşım hizmeti, fiziksel medya veya başka bir yöntem kullanarak başkalarıyla paylaşmak istiyorsanız, videoyu iMovie’den Mac’inize aktarmanız gerekir.

 1. Bitmiş iMovie projenizi açın.

 2. Tıkla Paylaş ikon Paylaş sekmesini başlatmak için sağ üst köşede.

 3. Paylaş sekmesinde, İhracat Dosya videoyu Mac’inize kaydetmek için.

  Dosyayı Dışa Aktar simgesinin vurgulandığı iMovie paylaşım sekmesi.

 4. Ardından dosyanız için bir dışa aktarma açılır penceresi göreceksiniz. Burada videonuzun mevcut adını görebilirsiniz. Ayrıca dosya etiketleri ekleme, dışa aktarma çözünürlüğünü, kalitesini ve oluşturma hızını ayarlama seçeneğiniz de vardır. Herhangi bir değişiklik yapmak için ilgili okları tıklamanız yeterlidir. Seçimlerinizi yaptıktan sonra, Sonraki.

  Ayarlar açılır menüsüyle iMovie dosyası dışa aktarımı.

 5. Aşağıdaki açılır pencerede, dosyanın adını değiştirme ve onu nereye kaydetmek istediğinizi seçme seçeneğiniz vardır. Dosya adını değiştirmek için, dosyaya yeni bir ad yazın. Farklı kaydet alan.

  Farklı Kaydet seçeneğinin vurgulandığı açılır menü

 6. Dosya, şurada listelendiği gibi varsayılan konumunuza kaydedilecek şekilde ayarlanmıştır. Nerede alan. Bunu değiştirmek için, mavi yan oklar ve yeni bir kaydetme konumu seçin. Son olarak, tıklayın Kayıt etmek videonuzu dışa aktarmak için.

  Dışa aktarma seçenekleri vurgulanmış olarak iMovie dosyası dışa aktarımı.

 7. Bu kadar! Videonuz artık Mac’inize aktarılır.

İMovie’den YouTube Hesabınıza Nasıl Video Yüklenir

Videonuzu doğrudan iMovie’den YouTube’a yüklemek istiyorsanız, işlem aynı şekilde başlar ancak YouTube seçeneğini belirlediğinizde değişir.

 1. Bitmiş iMovie projenizi açın.

 2. Sağ üst köşede, Paylaş simgesi.

  Paylaş simgesi vurgulanmış iMovie projesi.

 3. Paylaş sekmesinde, Youtube Videonuzu YouTube’a yüklemek için.

  You Tube simgesi vurgulanmış olarak iMovie paylaşım sekmesi.

 4. Ardından videonuz için bir dışa aktarma açılır penceresi göreceksiniz. Burada mevcut adını, video açıklamasını ve dosya etiketlerini görebilirsiniz. Ek olarak, yükleme çözünürlüğünü, YouTube kategorisini ve görüntüleme izinlerini görebilir ve ayarlayabilirsiniz. Herhangi bir ayarı değiştirmek için yan okları tıklamanız yeterlidir. Seçimlerinizden memnun kaldığınızda, Sonraki.

  YouTube paylaşım seçeneklerini gösteren bir açılır pencereye sahip iMovie.

 5. You Tube’da zaten oturum açmadıysanız, oturum açmanızı isteyen bir bildirim görürsünüz. Oturum aç Devam etmek için.

  YouTube oturum açma açılır menüsünü gösteren iMovie.

 6. YouTube’da oturum açmak ve hesabınız için iMovie’ye erişim yetkisi vermek için bir tarayıcı sayfasına yönlendirilirsiniz. Tamamlandığında, iMovie’ye dönersiniz.

 7. İMovie’ye geri döndüğünüzde, artık YouTube’da oturum açmış olmanız dışında 4. Adımdaki aynı açılır pencereyi görürsünüz. Tıklayın Sonraki devam etmek.

  YouTube paylaşım seçeneklerini gösteren bir açılır pencereye sahip iMovie.

 8. Telif hakkıyla korunan materyalleri yüklememenizi bildiren YouTube Hizmet Şartları bildirimini okuyun. Ayrıca YouTube’un telif hakkı ipuçlarına ve kullanım şartlarına bağlantılar da vardır. Tıklayın Yayınla yüklemeyi başlatmak için.

  YouTube yükleme bildirimi ve Yayınla düğmesi vurgulanmış iMovie.

 9. Bu kadar! Videonuz YouTube’a yüklenir. Yüklendikten sonra videonuzun açıklamasını, izinlerini ve daha fazlasını YouTube’un İçerik Stüdyosu üzerinden ayarlayabilirsiniz.

İOS Aygıtınızda iMovie’den Bir Video Nasıl Dışa Aktarılır

Bir iOS cihazında iMovie kullanıyorsanız, videonuzu dışa aktarma adımları, bir Mac’e dışa aktarırken kullanılanlara benzer bir yol izler. Ancak, mobil cihazınızda yer kazanmak için farklı çözünürlük seçenekleri seçmeniz gerekebilir.

 1. Videonuzu iMovie’de düzenlemeyi bitirdikten sonraöğesine dokunun. Bitti.

 2. Videoyu oynatabileceğiniz veya düzenlemeye devam edebileceğiniz projeye genel bakış sayfasına yönlendirileceksiniz. Simgesine dokunun. Paylaş Dışa aktarma işlemini başlatmak için ikon.

 3. Dokunmak Videoyu Kaydet.

  Video Kaydetme seçeneği için iOS iMovie yolu

 4. Altında Bir dışa aktarma boyutu seçin dışa aktarımınızın çözünürlüğü için çeşitli seçeneklerden oluşan bir listedir. Tercih ettiğiniz çözünürlüğe dokunun.

 5. Videonuz dışa aktarılmaya başlar. Tamamlandığında, iOS sürümünüze bağlı olarak bunu Camara Roll veya Fotoğraflar uygulamanızda bulabilirsiniz.

  Görüntü çözünürlüğü seçimini ve dışa aktarılan videoyu gösteren iOS için iMovie dışa aktarma işlemi.

İOS için iMovie’den YouTube Hesabınıza Nasıl Video Yüklenir

Bir iOS cihazından YouTube’a iMovie videoları yüklemek de bir Mac’ten yüklemeye benzer. Görüntüleyenlerin bulmasına yardımcı olmak için video hakkında girdiğiniz meta veriler dahil olmak üzere aynı seçeneklerin çoğunu göreceksiniz.

 1. Videonuzu düzenlemeyi bitirdikten sonra Bitti.

 2. Videoyu oynatabileceğiniz veya düzenlemeye devam edebileceğiniz projeye genel bakış sayfasına yönlendirilirsiniz. Simgesine dokunun. Paylaş Dışa aktarma işlemini başlatmak için ikon.

 3. Paylaşım ekranında, üzerine dokunun. Youtube.

  İOS için iMovie'yi paylaşım alanında YouTube'a aktarma

 4. iMovie, video adı, açıklama ve yükleme çözünürlüğü dahil olmak üzere YouTube yüklemesi için seçenekler içeren bir sayfa açar. Seçimlerinizi yapın ve ardındanöğesine dokunun. Paylaş videoyu YouTube’a yüklemek için.

  Ayarlar YouTube yükleme işlemi ve Paylaş düğmesi

  YouTube veya Google hesabınız için iMovie erişimini henüz yetkilendirmediyseniz, bu sayfada oturum açmanızı isteyen bir bildirim göreceksiniz. Devam et yetkilendirme sürecini takip etmek. Tamamlandığında iMovie’ye dönün.