Skip to content

İMovie’ye Video Nasıl İçe Aktarılır

1 de Haziran de 2021

Yapmanız gereken ilk şey, iMovie HD içe aktarma ayarınızı seçmektir – büyük veya tam boyutlu. Tam boyut, çekimlerinizin orijinal formatıdır veya iMovie’nin çekimlerinizi 960×540’a yeniden sıkıştırmasını sağlayabilirsiniz. Apple, çok daha küçük dosya boyutları ve daha düzgün oynatma sağladığı için yeniden sıkıştırmayı önerir. Videoyu çevrimiçi paylaşıyorsanız fark önemsiz olacaktır, ancak çözünürlük daha düşük olacaktır.

Bilgisayarınızdan iMovie’ye Video Aktarın

Doğrudan bilgisayarınızdan iMovie’ye video aktarırken birkaç seçeneğiniz vardır. İlk olarak, bilgisayarınıza birden fazla bağlıysanız, onu hangi sabit sürücüye kaydedeceğinizi seçebilirsiniz.

  • iMovie Etkinlikleri: İçe aktardığınız çekimi düzenlemenize yardımcı olur. İçe aktarılan dosyalarınızı mevcut bir Etkinliğe kaydetmeyi veya yeni bir Etkinlik oluşturmayı seçebilirsiniz.
  • Videoyu Optimize Edin: HD çekimler için mevcut olan, daha hızlı oynatma ve daha kolay saklama için dosyaları sıkıştırır.

Son olarak, iMovie’ye içe aktardığınız dosyaları taşımayı veya kopyalamayı seçebilirsiniz.

Web Kameranızla iMovie’ye Video Kaydedin

Web Kamerasından Kaydet, videoyu doğrudan web kameranızdan iMovie’ye aktarmayı kolaylaştırır. Buna ekranın sol ortasındaki kamera simgesinden veya şuradan erişin.Dosya> Kameradan İçe Aktar. İçe aktarmadan önce, yeni dosyayı nereye kaydedeceğinize ve hangi olayda dosyalayacağınıza karar vermeniz gerekir. Ayrıca, iMovie’nin yeni video klibinizi tanınabilir yüzler için analiz etmesini ve herhangi bir kamera sarsıntısını gidermek için dengelemesini sağlayabilirsiniz.

Video Kameranızdan iMovie’ye Video Aktarın

Bir kaset veya video kamera sabit sürücüsünde video çekimleriniz varsa, bunu kolayca iMovie’ye aktarabilirsiniz. Video kameranızı bilgisayarınıza bağlayın ve VCR modunda açın. Kameradan İçe Aktar’ı seçin ve ardından açılan penceredeki açılır menüden kameranızı seçin.