Skip to content

IMY Ne Anlama Geliyor?

26 de Mayıs de 2021

Metin mesajlaşma, anlık mesajlaşma, sosyal medya ve diğer kısa iletişim biçimlerinde IMY şu anlama gelir:

Seni özledim

Bu kadar basit. Bu kısaltma size gönderildiyse, birisi sizin özel olduğunuzu düşünüyor ve sizi hayatında istiyor! IMY, gerçek hayatta tek başına bir cümle olarak sıklıkla söylenen bir ifadedir, bu nedenle çevrimiçi olarak (size veya başka birine yönlendirilmiş) veya başka bir kelime veya ifade içermeyen bir metin mesajında ​​yayınlandığını görürseniz şaşırmayın.

IMY çeşitleri

Cankurtaran
IMY’nin anlamını yoğunlaştırmak için kullanılabilecek başka kısaltma versiyonları da vardır. Bunlar şunları içerir:

  • IMYSM: Seni çok özledim
  • IMYSFM: Seni çok özledim
  • IMYSB: Seni çok fena özlüyorum
  • IMYMTA: Seni herşeyden çok özledim

IMYSFM, F kelimesini içeren bir varyasyondur, bu nedenle, onu kendiniz kullanmak isteyebileceğinizi düşünüyorsanız, ancak kimseyi kırmak istemiyorsanız bunu aklınızda bulundurun. Mesajınızın veya iMessage alıcınızın herhangi bir olumsuz yanlış yorumlamasını önlemek için IMYSM, IMYSB veya IMYMTA’ya bağlı kalmak isteyebilirsiniz. Herkesin bu daha ayrıntılı kısaltma varyasyonlarını nasıl yorumlayacağını bilmeyeceğini unutmayın. Kısaltmada mümkün olduğunca az harfle her şeyi basit tutmak istiyorsanız, IMY’ye bağlı kalmak her zaman iyi bir fikirdir.

IMY’ye Nasıl Cevap Verilir

Ne zaman bir kişi başka birine onu özlediğini söylese, genellikle aynı hissettiklerini umar. Aynı hissedenler, “Ben de seni özledim” diye cevap verebilir. Bunu metin / sohbet konuşmasında söylemek için, IMYT kısaltmasını kullanabilirsiniz. T, “seni özledim” den sonraki “çok” kelimesini temsil eder. Ancak diğer kişiyi özlemezseniz, istediğiniz gibi yanıt vermekte özgürsünüz. (Cevabınızda sadece duygularına karşı duyarlı olmaya çalışın!)

IMY ve IMYT’nin Nasıl Kullanıldığına İlişkin Örnekler

Arkadaş 1: “Imy!”

Arkadaş # 2: “Hay aksi!”

Yukarıdaki örnek, tipik bir metin veya sohbet konuşmasında kullanıldığında bu iki kısaltmanın gerçekte ne kadar basit olduğunu göstermektedir. Gerçekten açıklamaya ihtiyaçları yok.

IMY ve ILY

IMY, I Love You anlamına gelen daha popüler olan ILY kısaltmasına benzer. ILY’nin varyasyonları da IMY’nin varyasyonlarına benziyor çünkü “aşk” yerine “özledim” kelimesini değiştirmek çok kolay. ILYSM (Seni Çok Seviyorum), ILYSFM (Seni Çok Seviyorum) ve ILYMTA (Seni Her Şeyden Çok Seviyorum) gibi kısaltmalar, yukarıda özetlenen IMY varyasyonlarıyla neredeyse aynıdır. Elbette “özledim” veya “aşk” kelimesinin kullanılması, kısaltmanın anlamını tamamen değiştirecektir.

Birine IMY Mesajı Göndermeden Önce …

Gerçek şu ki, bazen sade bir İngilizce ile “Seni özledim” yazmak daha iyidir. İfadenin kendisi çok ciddi olduğu için, bunu söylediğinizde ciddiye alınmanız muhtemelen sizin için oldukça önemlidir ve kısaltmalar, konuşmalarımızda bizi ciddi olmayan veya aşırı derecede sıradan göstermenin bir yolunu bulur. Birine onu özlediğini söylediğinde gerçekten kastetmek istiyorsan, kısaltmayı kullanmadan önce bunu düşün. Muhtemelen yazılan bu üç kelimeyi çok daha fazla takdir edeceklerdir.