Skip to content

İnceleme: iPhone ve iPad için Barnes & Noble Nook Uygulaması

22 de Haziran de 2021

iPhone veya iPad’inizi e-Kitap okuma platformunuz olarak kullanmanın en büyük avantajlarından biri, Kindle ve Nook donanımında olduğu gibi tek bir uygulamaya ve mağazaya bağlı kalmamanızdır. Apple, Kitaplar uygulamasını iOS’ta en iyi okuma deneyimi olarak tanıtabilirken, Amazon’un Kindle uygulamasını veya Barnes & Noble’ın Nook uygulamasını tercih ederseniz veya üçünü de kullanmak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Barnes & Noble’dan e-Kitap satın alan bir iOS kullanıcısıysanız, Nook uygulamasını kullanmak mantıklıdır. Nook uygulaması, herhangi bir kitap severin iOS cihazında bir yeri hak eden sağlam bir uygulamadır.

Bir Bakışta iOS Nook Uygulaması

Sevdiklerimiz

  • Barnes & Noble’ın çevrimiçi mağazasıyla güçlü entegrasyon.
  • Uygulamaya yeni satın alımların hızlı bir şekilde indirilmesi.
  • İyi ekran özelleştirme seçenekleri.

Sevmediklerimiz

  • Doğrudan uygulama üzerinden e-Kitap satın almanın yolu yok.

iOS Nook uygulaması, iOS 9 veya sonraki bir sürümünü çalıştıran iPhone, iPad veya iPod touch’ınıza iTunes’dan ücretsiz olarak indirilebilir. Barnes & Noble’ın çevrimiçi mağazasından doğrudan uygulama üzerinden e-Kitap satın alamasanız da, Barnes & Noble’ın web sitesinde tamamlanan satın alma işlemleri otomatik olarak cihazınızda görünecektir. Nook uygulaması yeni bir çığır açmasa da sağlam bir okuma arayüzü sağlar. Metin ekranda görüntülenir; bir sayfayı okumayı bitirdiğinizde, bir sonraki sayfaya geçmek için kaydırmanız yeterlidir. Metin, elbette, iPhone’lar, iPad’ler ve iPod touch tarafından sunulan yüksek çözünürlüklü Retina ekranlarda özellikle harika görünüyor.

Kişiselleştirilmiş Bir Deneyim için Özelleştirme

iOS için Nook uygulaması, okuma deneyiminizi rahat ve keyifli hale getirmek için birçok özelleştirme seçeneği sunar. Özelleştirme seçeneklerine sahip bir menüyü ortaya çıkarmak için ekranın ortasına dokunun. Kitabın yazı tipi boyutunu veya stilini, satır aralığını, kenar boşluklarını, sayfa animasyonlarını ve metin hizalamasını değiştirin. Gündüz, Gece veya Akşam gibi önceden ayarlanmış temaları kullanın veya kendi arka plan ve metin rengi kombinasyonlarınızı oluşturun. Kişisel temanızı daha sonra kullanmak üzere kaydedin. Ekran dönüşünü kilitleyin ve parlaklık ayarlarını yapın. (Bu değişiklikler yalnızca Nook uygulamasındayken geçerli olacaktır.) Kitabın içinde arama yapın ve indirilebilir uygulama içi sözlükle kelimeleri arayın. Okurken yer imleri, notlar ve vurgular ekleyin ve Kitaplığınızı özel e-Kitap, dergi ve kendi dosyalarınızdan oluşan yığınlarla düzenleyin. Teklif Kartları başka bir güzel özelliktir. Özellikle hareketli bir pasaj bulursanız, vurgulayın, Paylaş’a dokunun ve sosyal medya aracılığıyla arkadaşlarınızla paylaşmak için bir Teklif Kartı oluşturun. Nook uygulaması, görme engelli ve az gören kullanıcılar için ekran büyütme ve VoiceOver gibi Apple yardımcı teknolojisinden yararlanan erişilebilirlik özellikleri sunar.

Büyük Bir Dezavantaj

Belirtildiği gibi, Nook iOS uygulamasının tek gerçek dezavantajı, uygulamadayken kitap satın almanın bir yolu olmamasıdır. Bunun nedeni büyük olasılıkla Apple’ın App Store kurallarıdır. Bir uygulama satın alma işlemlerine izin veriyorsa, bunlar uygulama içi satın alma olarak kabul edilir ve Apple satışların bir yüzdesini alır. Barnes & Noble, Apple’ın satışlarından pay almasını ve fiyatları yükseltmesini önlemek için muhtemelen Nook uygulamasında bir satın alma özelliğini çıkarmıştı. Amazon, Kindle uygulamasıyla aynı kararı verdi. Uygulamadayken kitap satın almak güzel olsa da, satın alma işlemi kolaydır. Barnes & Noble web sitesine gidin, istediğiniz kitabı bulun ve satın alın. Kitap daha sonra cihazınızda otomatik olarak görünecektir.

Alt çizgi

Nook uygulaması mükemmel değil. Kararın arkasındaki iş bilgeliği ne olursa olsun, uygulama içinden kitap satın alma yeteneğinin hariç tutulması bir dezavantajdır. Bunun ötesinde, Nook uygulaması, bir kitap sevgilisinin bir e-Kitap okuyucu uygulamasından beklediği hemen hemen her şeyi sunar. Birçok kullanıcı, Barnes and Noble’ın 75.000’den fazla ücretsiz e-Kitap, günlük ücretsiz kitap alıntıları akışı, dergi makaleleri, incelemeler ve kitap haberleri içeren geniş e-Kitap kitaplığını takdir ediyor. iOS, bir cihazda birden fazla e-Kitap uygulaması kullanmanıza izin verdiğinden, bunun bir nedeni yoktur. değil Nook uygulamasını iPhone, iPad veya iPod touch’ınıza eklemek için B&N, Seri Okumalar adlı ücretsiz bir okuma programı gibi bazı benzersiz özelliklere sahiptir. Her ay, B&N editörleri tarafından türler arasında seçilen başlıklarla birlikte, doğrudan cihazınıza günlük bölümlerde bir kitap ücretsiz olarak teslim edilir.