Skip to content

İnsanların Sizi Twitch’te İzlemeyi Durdurmasının Nedenleri

22 de Mayıs de 2021

Günlük 9,7 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan Twitch, akıllı telefonlarda, tabletlerde, PC’lerde ve oyun konsollarında video oyun içeriğini görüntülemek ve yayınlamak için hızlı bir şekilde önde gelen hizmetlerden biri haline geldi. Her ay 2 milyondan fazla Twitch kullanıcısı, oyunlarını veya yaratıcı içeriklerini ağ üzerinden yayınlar ve bu yayıncıların çoğu, hobileriyle tam zamanlı bir gelir elde etmeyi ve ünlü bir Twitch İştiraki veya Ortağı olmayı hedefler. Yine de bir Twitch Ortağı veya Ortağı olmak için, bir yayıncının önce belirli takipçi sayısına ve görüntüleme ön koşullarına ulaşması gerekir. Yayıncıların yalnızca görüntüleyenleri akışlarını izlemeye teşvik etmeleri gerekmiyor, aynı zamanda bu potansiyel hayranları hesabı takip listelerine eklemeye ve gelecekte düzenli olarak izlemeye teşvik etmeleri gerekiyor. Bu, bir marka yayınlama ve oluşturma konusunda çok az tecrübesi olan yeni gelenler için zor olabilir, ancak aynı zamanda yerleşik kişilikler için de zahmetli olabilir. İşte Twitch kullanıcılarının bir yayını izlemeyi reddetmelerinin (veya başlar başlamaz görüntülemeyi bırakmalarının) en büyük beş nedeni, işleri nasıl tersine çevirip bir profesyonel olabileceğinize dair takip etmesi kolay ipuçlarımız.

Kamera yok

Twitch kullanıcılarının yeni yayıncıları keşfetmesinin en yaygın yolu Twitch web sitesine ve uygulamalarına göz atmaktır. Her ikisi de, akışın rastgele oluşturulmuş ekran görüntülerinden yapılan mevcut canlı yayınların küçük resimlerini görüntüler ve birçok kullanıcı, tamamen bu görüntülere dayanarak hangi akışların izleneceğini seçer. Bu küçük resimlerle ilgili bir sorun, özellikle aynı oyun veya konuyla ilgili akışlara göz atarken çoğunun aynı görünebilmesidir. Ekran kaydınızı diğerlerinden ayırmanın en etkili yolu? Kameranı aç. Yayınınızın küçük resmini Twitch’teki (bazen) yüzlerce başka arama sonucu arasında öne çıkarmanın yanı sıra, kameranızın açık olması yayınınıza bir meşruiyet ve profesyonellik duygusu verecektir. İzleyicilerin yüzünüzü görmelerine izin vermek, aynı zamanda onların sizinle daha fazla bağlantı kurmasına da olanak tanır; bu, etrafta dolaşıp sizi izleme ve muhtemelen gelecekteki yayınlar için sizi takip etme olasılıklarının artacağı anlamına gelir.

  • Eyleme dönüştürülebilir ipucu: Xbox One’ınızın Kinect’ini, dizüstü bilgisayarınızın web kamerasını veya özel bir kamerayı kullanıyor olun, onu açtığınızdan emin olun ve kamera görüntüsünün yer aldığı düzen kutusunu ekranın sol üst veya sağ köşesine yerleştirin. Twitch, akış başlığını ve açıklamasını uygulamalarındaki küçük resmin alt yarısına yerleştirir ve bu da kamera görüntülerinizi gizler.

Sıkıcısın

joshblake / E +
Oynadığınız video oyunu oynayışınız ne kadar heyecan verici olursa olsun, Twitch kullanıcılarının çoğu yayıncıya göre yayınları izlemeyi tercih ediyor ve izlemesi o kadar ilginç değilseniz, izleyiciler bunun yerine başka birini izleyecekler. Bir akış sırasında konuşmak önemlidir. Twitch sohbetinizde kimse sizi izlemiyor veya sizinle konuşmasa bile, birileri öyle konuşsun ki, izleyiciler yayınınıza göz attığında, sadece monitörüne bakan birini değil, aktif bir yayıncı görsünler. Bunu yapmanın kolay bir yolu, oyun oynarken düşünce sürecinizi basitçe sözlü olarak ifade etmektir. Bir bulmacaya mı takıldınız? Olası çözümlerinizi yüksek sesle konuşun. İzleyen izleyicileriniz varsa, onları akışa davet ettiğinizden ve günlerini, nereden izlediklerini veya aynı video oyununa sahip olup olmadıklarını sorduğunuzdan emin olun. Önemli olan aktif olmak.

  • Eyleme dönüştürülebilir ipucu: Yayına başlamadan önce bir arkadaşınızdan Twitch sohbetinize girmesini isteyin, böylece yayına başladığınızda konuşacak birisine sahip olursunuz. Bir başka harika ipucu, kaliteli bir oyun kulaklığına yatırım yapmaktır, böylece izleyicileriniz sizi doğru şekilde duyabilir.

Saldırgan İçerik

Twitch, diğer benzer hizmetlere kıyasla nispeten açık bir platformdur ve yayınlarında küfür etmeye izin verir. Buna izin verildiği için, bunun yayıncıların düşünmemesi gereken bir şey olduğu anlamına gelmez. Küfür, ortalama bir yetişkin izleyici için genellikle sorun olmasa da, bir yayın sırasında kaba bir dil kullanmak, reşit olmayan izleyicileri ve yayını kendi çocuklarıyla birlikte izleyen yetişkinleri dışarıda bırakabilir ve kitlenizi önemli ölçüde küçültebilir. Irkçı, cinsiyetçi veya homofobik olarak kabul edilebilecek dil için de aynısı söylenebilir. Seçim kişiseldir, ancak biraz otosansüre katılmayı seçmek, yayınınızın çekiciliğini büyük ölçüde artırabilir ve etrafta dolaşmaktan emin olmayan izleyicilere başka birini izlemek için bir neden daha az verir.

  • Eyleme dönüştürülebilir ipucu: Önceki yayınlarınızdan bazılarını farklı bir demografideki birinin bakış açısından yeniden izleyin. Bir baba çocuklarıyla birlikte akışınızı izler mi? Diyaloğunuz kadın ve azınlık oyuncuları hoş karşıladı mı? Not alın ve gerekirse ayarlayın.

Tekrarlayan Oyun

Pek çok yeni Twitch yayıncısının unuttuğu bir şey de, kendileri için değil, izleyicileri için video oyunları oynadıklarıdır. Bir başkasının oyun oynamasını izlemenin nasıl bir şey olduğunu her zaman hatırlamak ve ileriye dönük bir ivme duygusuyla oyunu ilginç kılmak önemlidir. Bir oyunda belirli bir bulmacayı çözmeye bir saatten fazla zaman ayırmak, oynayan kişi için önemli görünebilir, ancak izleyici için çok çabuk eskimeye başlayabilir ve başka bir kanalda daha dinamik bir oyuncu aramasına neden olabilir.

  • Eyleme dönüştürülebilir ipucu: Kendinizi bir video oyununda sıkışıp kaldığınız halde ilerleyemiyorsanız, farklı bir oyun moduna geçmeyi ve hatta oyunları tamamen değiştirmeyi düşünün. 15 dakika, belirli bir bulmacaya veya bir oyunun bir bölümüne ayırdığınız maksimum maksimum süre olmalıdır.

Akış Sırasında Yemek Yemek

Bir Twitch akışı sırasında yemek yemek, özellikle kamera karşısında yemek yemekten başka bir şey yapmamayı içeren sosyal yemedeki yeni trendle, ancak video oyunları veya talk show gibi diğer içerikleri izlemeye alışkın izleyiciler için ilk bakışta iyi bir fikir gibi görünebilir. biraz kapanabilir ve hatta bazı hayranları abonelikten çıkmaya zorlayabilir. Her şey, yayıncılar ve izleyiciler arasında meydana gelebilecek masum bir kopukluktan ibarettir. Yayıncılar, kamerada yemek yemeyi arkadaşlarıyla yemek paylaşmak olarak görürler, ancak birçok izleyici buna sanki bir telefon görüşmesinde veya bir podcast kaydederken birinin yemek yediğini duyuyormuş gibi tepki verir. Bazı izleyiciler bundan hoşnut olmayacak, ancak birçoğu bundan iğrenecek veya hatta kaba ve profesyonelce davranmayacağını düşünecek. Kendi sorumluluğunuzda yemek yiyin.

  • Eyleme dönüştürülebilir ipucu: Uzun bir akış yapıyorsanız ve yemek yemeniz gerekiyorsa, 15 dakikalık bir mola verin. Bu süre boyunca, mikrofonunuzu kapatın ve yaptığınız bir videoyu veya görüntü slayt gösterisini oynatmak için akış görsellerinizi değiştirin. Pek çok popüler yayıncı, video oyunlarında veya akış kurallarında kendi fotoğraflarını sergilemek için bu yöntemi kullanır ve bu, Twitch kanalınız için bir topluluk duygusu oluşturmanın harika bir yolu olabilir. Diğer etkili görsel fikirler arasında bağış hedeflerinin tam ekran hatırlatıcıları ve hatta sohbet odasının tüm ekranı dolduracak şekilde genişletilmesi yer alıyor. Twitch İştirakleri ve Ortakları da bu süre zarfında bazı reklamlar oynayabilir ve bu, uzaklaşırken fazladan birkaç dolar kazanmanın çok uygun bir yoludur.

Twitch’te akış yaparken hatırlanması gereken en önemli şeylerden biri eğlenmektir, ancak bu ipuçlarıyla kanalınızın da başarılı olmaması için hiçbir neden yok.