Skip to content

Instagram Bağlantınızı Nasıl Alırsınız?

23 de Nisan de 2023

Bilinmesi gereken

 • Instagram hesap sayfasında profil fotoğrafını seçin.
 • Instagram profil bağlantısı, tarayıcının adres çubuğunda benzersiz bir URL olarak görünür.
 • Instagram profil bağlantısı, Instagram etki alanı URL’si ile kullanıcı adınızın birleşimidir.

Bu makale, Instagram profil bağlantınızı masaüstü tarayıcıdan ve iPhone’unuzdan nasıl kopyalayacağınızı gösterir. veya Android telefon.

Instagram Profil Bağlantınızı Nasıl Kopyalarsınız?

Bir iPhone’da Instagram uygulamasını kullanırken, Instagram profil bağlantınızı iki kez düşünmeyebilirsiniz. Benzersiz profil bağlantısı, mobil uygulamanın hiçbir yerinde göze çarpacak şekilde görüntülenmez. Ancak, basit bir kopyala ve yapıştır işlemiyle herkesle paylaşabilmeniz için bu bağlantıyı bulmak kolaydır. Instagram bir web uygulaması olarak kullanılabilir. Masaüstü bilgisayarınızdaki herhangi bir tarayıcıyı veya akıllı telefonunuzdaki bir mobil tarayıcıyı kullanabilirsiniz.

 1. Kullanıcı adı ve şifre ile Instagram profilinize giriş yapın.

 2. Sağ üst köşede kullanıcı adınızı veya profil fotoğrafınızı seçin ve ardından Profil Profil sayfasına gitmek için

 3. Profil URL’si, tarayıcının adres çubuğunda görünür.

  Tarayıcı adres çubuğunda profil bağlantısı bulunan Instagram Profil Sayfası

 4. Instagram profil bağlantısını kopyalayın.

 5. Basmak Ctrl + C profil bağlantısını kopyalamak için bir Windows klavyesinde ve Ctrl + V herhangi bir yere yapıştırmak için. Mac’te şunu kullanın: Emretmek + C üst kopya ve Emretmek + V bağlantıyı yapıştırmak için

Bazı Instagram hesapları özeldir ve onlara gitmek için Instagram profil bağlantısını kullansanız bile görünmeyebilir. Devre dışı bırakılan Instagram hesapları da görünmez.

Instagram Bağlantınızı iPhone’da Nasıl Kopyalarsınız?

Instagram profil bağlantısı, iPhone uygulamasında hiçbir yerde görünmez. Uygulamanın ayarlarında da hiçbir yerde bulamazsınız. Ancak hesap adınızı (veya başka birinin adını) bildiğiniz için, Instagram profil bağlantısını bir araya getirmek kolaydır.

 1. iPhone’unuzda Instagram uygulamasını açın ve gerekirse kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.

 2. Alt kısımdaki menü çubuğunun sağ alt köşesindeki Profil simgesine dokunun.

 3. Kullanıcı adı, profil sayfasındaki profil fotoğrafının üzerinde belirgin bir şekilde görüntülenir.

 4. Instagram profil bağlantısı, Instagram site URL’si ile kullanıcı adının basit bir birleşimidir. Örneğin, ekran görüntüsünden, Instagram kullanıcı adı @indiescribe’dir. Bu nedenle, tam profil bağlantısı, profile herhangi bir yerden bağlanacak olan https://www.instagram.com/indiescribe olacaktır.

İçeriğinizin erişimini genişletmek için blog gönderilerinde, e-posta imzalarında veya başka herhangi bir yerde Instagram profil bağlantısını kullanın. Alternatif olarak, Instagram uygulamasından QR kodları oluşturabilir ve herhangi bir üçüncü taraf kamera uygulamasından taranabilir olmasını sağlayabilirsiniz. Benzersiz QR kodunun taranması, ona bağlı Instagram hesabını açacaktır.

SSS

 • Instagram hikayelerime nasıl bağlantı koyabilirim?

  Instagram’da bir hikaye yayınladığınızda, bağlantı eklemek için çıkartma özelliğini kullanabilirsiniz. Önce, üst gezinme çubuğundan çıkartma aracını seçin, ardından Bağlantı etiket. Ardından, istediğiniz bağlantıyı ekleyin, simgesine dokunun. Tamamlamakve çıkartmayı yayınlamadan önce hikayenize yerleştirin.

 • Instagram bağlantınızı Twitter biyografinize nasıl alırsınız?

  Instagram profilinizin bağlantısını bulduğunuzda, bunu Twitter biyografinizde paylaşabilirsiniz. Twitter’da, Instagram bağlantınızı kopyalayın ve Twitter profilinize gidin. Seçme Profil > Profili Düzenle ve linki yapıştır biyo veya İnternet sitesi alan.