Skip to content

Instagram Fotoğraflarını veya Video Gönderilerini Bir Web Sitesine Nasıl Yerleştirilir?

21 de Mayıs de 2021

Instagram’dan doğrudan web sitenizin veya blogunuzun HTML’sine içerik yerleştirmek mümkündür. Ziyaretçilerin Instagram’daymış gibi gönderi ile etkileşimde bulunabilmeleri için bir Instagram videosunu veya fotoğrafını bir web sitesine nasıl yerleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Instagram Videoları Bir Web Sitesine Nasıl Yerleştirilir

Yerleştirmeniz gereken kodu almak için, Instagram’ın web sitesinden gönderiye erişmeniz gerekir. Instagram uygulamasıyla başladığınızı varsayarak, şu adımları izleyin:

 1. Gömmek istediğiniz gönderiyi bulun ve üç nokta sağ üst köşede. Gömmek istediğiniz gönderiyi Instagram.com’da zaten bulduysanız, 5. adıma atlayın.

 2. Dokunmak Bağlantıyı kopyala açılır menüde.

 3. Bağlantıyı bir e-postaya yapıştırın ve kendinize gönderin.

 4. E-postayı masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızda açın, ardından Instagram.com’a gitmek için URL’yi kopyalayıp bir web tarayıcısına yapıştırın.

  Bir web tarayıcısında Instagram.com URL'si.

 5. Seçin üç nokta Instagram gönderisinin sayfasının sağ üst köşesinde.

  Instagram gönderisinde üç nokta menü

 6. Seçiniz Göm.

  Instagram gönderisine yerleştir

 7. Seçiniz Gömme Kodunu Kopyala.

  Instagram gönderisine Gömme Kodunu Kopyalama

  Web sayfasında görünecek başlığı eklemek için, Başlık kutusunu dahil et kontrol.

 8. Web sitenize veya blogunuza gidin ve kopyalanan Instagram yerleştirme kodunu uygun konuma yapıştırın, ardından değişiklikleri kaydedin ve yayınlayın.

Bir Web Sitesine Instagram Gömme Kodunu Ekleme

Kodu eklemek için doğru yer, kullandığınız web sitesine veya blog platformuna bağlıdır. Örneğin, siteniz WordPress üzerinde çalışıyorsa, düzenlenebilir sayfanıza Metin modunda (Görsel mod yerine) erişmeniz yeterlidir. Saf HTML veya statik site oluşturucu kullanarak bir site oluşturuyorsanız, kopyaladığınız ham HTML’yi sitenize yapıştırabilir ve üzerinde çalışabilirsiniz. Yeni Instagram fotoğrafını veya videosunu düzgün bir şekilde yerleştirilmiş olarak görmek için çevrimiçi yayınlanan sayfaya bir göz atın. Fotoğrafın üst kısmında Instagram kullanıcısının adının olduğu link ile birlikte altındaki beğeni ve yorum sayılarını görebilmelisiniz. Fotoğraf yerine video ise, ziyaretçiler videoyu doğrudan web sitenizde oynatabilir.