Skip to content

Instagram’da ‘Sizin İçin Öneriler’ Nasıl Silinir?

19 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Uygulamada, altında Sizin için öneriler, seçin X herhangi bir kullanıcı kutusunun sağ üst köşesinde. Seçiniz Hepsini gör kullanıcıları hızlı bir şekilde silmek için.
 • Başkasının içinde görünmek istemiyorsan Sizin için öneriler seçenekler, git Instagram.com > profil fotoğrafı > Ayarlar.
 • Ardından, yanındaki kutunun işaretini kaldırın. Benzer Hesap Önerileri ve seçin Sunmak. Bu ayara uygulamadan erişilemediğini unutmayın.

Bu makale, onları takip etmek istemiyorsanız bir veya daha fazla Instagram “Sizin İçin Öneriler” kullanıcısını feed’inizden nasıl kaldıracağınızı açıklar. Öneriyi sildikten sonra, artık o kişiyi takip etmeniz istenmez. Ayrıca, diğer kişilerin akışlarında önerilen bir kullanıcı olarak görünmekten nasıl vazgeçileceğini de ele alıyoruz.

Instagram’dan Önerilen Kullanıcılar Nasıl Silinir

Instagram, sizi takip etmek isteyebileceğiniz kullanıcılarla ortak arkadaşlarınıza, kişi listenizdeki kişilere ve Facebook arkadaşlarınıza göre bağlayarak yardımcı olmaya çalışıyor. Instagram yanlış anlarsa, önerilen bir kişiyi nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Instagram uygulamasını açın veya bir masaüstü veya mobil web tarayıcısında Instagram.com’a gidin ve gerekirse hesabınızda oturum açın.

 2. Olarak etiketlenmiş önerilen kullanıcıların yatay bir listesini görene kadar ana sayfa özet akışınızda ilerleyin. Sizin için öneriler. En son ilk veya ikinci gönderiden sonra, muhtemelen yayınınızın üst kısmına yakın bir yerde görünecektir.

 3. Seçin X Önerilen herhangi bir kullanıcı kutusunun sağ üst köşesinde. Öneri hemen kaybolacaktır.

 4. İsteğe bağlı olarak, profiline gitmek ve takip etmeye değip değmediklerini görmek için önerilen herhangi bir kullanıcının profil resmini veya adını seçin. Takip etmek istemediğinize karar verirseniz, geri ok geri dönmek için uygulamanın sol üst köşesinde (veya tarayıcınızdaki geri düğmesi) ve ardından X. Instagram, seçtikten sonra önerilen kullanıcıyı silmek istediğinizi onaylamanızı istemeyecektir. X, bu yüzden ilk seferinde silmek istediğinizden emin olun. Tamamlandıktan sonra geri almanın bir yolu yok.

 5. Takip etmesi için önerilen birden çok kullanıcının silme sürecini hızlandırmak için, şunu seçin: Hepsini gör önerilen kullanıcılar listesinin yukarısında. Bu sizi yeni bir sekmeye veya dikey listenin etiketli olduğu sayfaya götürecektir. Tüm Öneriler.

 6. Eğer izliyorsan Tüm Öneriler uygulamadan şunu seçin: X bunları silmek için önerilen herhangi bir kullanıcının sağında. Bunların daha küçük, dikey bir listede listelenmesi, önerilen birden çok kullanıcıyı silmeyi daha hızlı ve kolay hale getirir.

  Maalesef, web sitesinde önerilen her kullanıcının yanında X düğmesi yok Tüm Öneriler Instagram.com’da görüntülendiğinde liste. Önerilen kullanıcıları bu sekmeden silmek istiyorsanız, bunu uygulama içinden yapmanız gerekir.

 7. Sonunda cihazınızdaki önerilen tüm kullanıcıları silerseniz Tüm Öneriler listesinden, yeni önerilerin bir listesini görmek için sekmeyi yenileyebilirsiniz. Instagram, takip etmeniz için yeni kullanıcılar önermeye devam edecek.

Diğer Kullanıcıların Önerilerinde Gösterilmekten Vazgeçme

Profilinizin diğer kullanıcıların “Sizin İçin Öneriler” bölümünde görünmesini ve belirli kişiler tarafından keşfedilip takip edilmekten kaçınmasını istemiyorsanız, hesabınızı buradan hariç tutabilirsiniz. Sadece hesabınızı özel yapmak, bunu otomatik olarak yapmaz. Instagram’a bir masaüstü veya mobil web tarayıcısından erişerek yalnızca diğer kullanıcıların beslemelerindeki Sizin İçin Öneriler bölümünden vazgeçebilirsiniz. Bunu uygulamadan yapamazsınız.

 1. Bir masaüstü veya mobil web tarayıcısında Instagram.com’a gidin ve gerekirse hesabınızda oturum açın.

 2. Profilinize gidin. profil simgesi masaüstü web’de sağ üst köşede veya mobil web’de alt menüde.

  Instagram profil simgesi

 3. Seçiniz Ayarlar.

  Instagram Ayarları

 4. Görene kadar sayfanın altına doğru ilerleyin. Benzer Hesap Önerileri ve bu kutunun işaretini kaldırın.

  Instagram.com'un ekran görüntüsü.

  Bu, Instagram’a, insanların takip etmek isteyebileceği benzer hesapları önerirken hesabınızı hariç tutmasını söyler.

 5. Maviyi seçin Sunmak Profil ayarı değişikliklerinizi kaydetmek için düğmesine basın.