Skip to content

Internet Explorer 11’de Performansı İyileştirme

11 de Mayıs de 2021

Microsoft Internet Explorer tarayıcısı uzun zamandır yeni Microsoft Edge tarayıcısı lehine kullanımdan kaldırılmış olsa da, Redmond tabanlı teknoloji devi hala IE’yi sürdürüyor – çoğu kurumsal ekosisteme terk edilemeyecek kadar derinden gömülü. IE’nin pazar payı önemli ölçüde azalmış olsa da, birçok kişi hala onu kullanıyor. Ve her zamanki gibi, sorun gidermeyi canlandıran periyodik yavaşlamalara maruz kalır. Bu talimatlar, herhangi bir platformdaki Internet Explorer 11 için geçerlidir.

Shutterstock

IE’de Yavaş Performans Nasıl Düzeltilir

Pek çok farklı sorun tarayıcıları aksattığından, tarayıcı performansını iyileştirmek için en iyi uygulama adımları sırasını izleyin.

  1. Geçici internet dosyalarını silin. Internet Explorer, ziyaret ettiğiniz web sayfalarını ve bu sayfalardan gelen tanımlama bilgilerini önbelleğe alır. Göz atmayı hızlandırmak için tasarlanmış olsa da, işaretlenmeden bırakılırsa, gelişen klasörler bazen IE’yi bir taramaya yavaşlatabilir veya diğer beklenmedik davranışlara neden olabilir. Genel olarak, daha az olan daha çok ilke burada işe yarar – Internet Explorer önbelleğini küçük tutun ve sık sık temizleyin.

  2. Çakışan eklentileri devre dışı bırakın. Meşru araç çubukları ve diğer tarayıcı yardımcı nesneleri (BHO) iyi olsa da, bazıları o kadar yasal değildir veya varlıkları sorgulanabilir. Kötü amaçlı yazılım genellikle bir BHO biçiminde görünür.

  3. IE ayarlarını sıfırlayın. Casus yazılımlar ve reklam yazılımları, genellikle tarayıcının Başlangıç ​​ve Arama sayfalarını istenmeyen web sitelerine işaret edecek şekilde değiştirir. Sorumlu istilayı kaldırsanız bile, yine de web ayarlarını sıfırlamanız gerekebilir. Seçin Araçlar düğmesine basın ve ardından İnternet Seçenekleri. Seçin ileri sekmesini seçin, ardından Sıfırla. İçinde Internet Explorer Ayarlarını Sıfırla iletişim kutusu, seç Sıfırla. Internet Explorer varsayılan ayarları uygulamayı bitirdiğinde, Kapat ve sonra seçin TAMAM MI. Değişiklikleri uygulamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.