Skip to content

Internet Explorer 7’de Gözatma Geçmişi Nasıl Silinir

2 de Nisan de 2021

Bilinmesi gereken

 • Seçiniz Araçlar > Tarama geçmişini temizle > Geçmişi sil. Seçiniz Hepsini sil IE7 tarafından depolanan tüm tarayıcı verilerini kaldırmak için alt kısımda.
 • Microsoft, 2016 yılında Internet Explorer 7 desteğini sonlandırdı. Bilgisayarınızı korumak için Internet Explorer 11 veya Edge’e yükseltin.
 • Tarama geçmişinizi Internet Explorer 11 ve Microsoft Edge’de de silebilirsiniz.

Bu makale, gizliliğinizi korumak için Internet Explorer 7’de göz atma geçmişinizi nasıl temizleyeceğinizi açıklar. Microsoft, 2016 yılında Internet Explorer 7 desteğini sonlandırdı. Bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlardan ve açıklardan korumak için Internet Explorer 11 veya Microsoft Edge’e yükseltin.

Internet Explorer 7 Gözatma Geçmişi Nasıl Silinir

Bu talimatlar özellikle IE7 için geçerlidir, ancak ayrıca Internet Explorer 11 ve Microsoft Edge’de göz atma geçmişinizi de silebilirsiniz.

 1. Seçiniz Araçlar > Tarama geçmişini temizle Internet Explorer 7’nin sağ üst köşesinde.

 2. Seçiniz Geçmişi sil.

  "Geçmişi Sil" düğmesi

  Seçiniz Hepsini sil IE7 tarafından depolanan tüm tarayıcı verilerini kaldırmak için alt kısımda.

 3. Seçiniz Evet onaylamak.

  Onaylamak için Evet'i seçin.

IE7 Ne Tür Tarama Bilgilerini Saklar?

IE7, ziyaret ettiğiniz web sitelerinin bir listesine ek olarak, tarama deneyiminizi iyileştirmek için diğer dosyaları da saklar. Aşağıdaki seçenekler, Tarama geçmişini temizle pencere:

Geçici internet dosyaları

Internet Explorer, aynı sayfayı bir sonraki ziyaretinizde yükleme sürelerini azaltmak için ziyaret ettiğiniz web sitelerinin resimlerini, multimedya dosyalarını ve tam kopyalarını depolar.

Kurabiye

Bazı web siteleri, kullanıcıya özel ayarları ve diğer bilgileri saklamak için bir metin dosyası veya tanımlama bilgisi yerleştirir. Bu çerez, özelleştirilmiş bir deneyim sağlamak veya oturum açma bilgilerinizi almak için her döndüğünüzde referans alınır. Tüm Internet Explorer tanımlama bilgilerini sabit sürücünüzden kaldırmak için, Çerezleri sil.

Arama geçmişi

Göz atma geçmişiniz, tarayıcının eriştiği URL’lerin listesidir. Bu site listesini kaldırmak için seçin Geçmişi sil.

Form verisi

IE, formlara girdiğiniz bilgileri saklar. Bu şekilde, adınızın veya e-posta adresinizin ilk birkaç harfini bir metin alanına girdiğinizde, formun tamamı otomatik olarak doldurulur. Çok kullanışlı olmasına rağmen, bu özellik gizlilik endişelerine yol açabilir. Seçiniz Formları sil bu bilgiyi kaldırmak için.

Şifreler

E-posta oturum açma bilgileriniz gibi bir parola girdiğinizde, Internet Explorer genellikle bir sonraki oturum açışınızda parolayı hatırlamasını isteyip istemediğinizi sorar. Bu kaydedilmiş parolaları IE7’den kaldırmak için öğesini seçin. Şifreleri silin. İçin bir seçenek görebilirsiniz Eklentiler tarafından depolanan dosyaları ve ayarları da silin. Bazı tarayıcı eklentileri ve eklentileri, form verileri ve parolalar gibi bilgileri depolayabilir, bu nedenle bu verileri bilgisayarınızdan kaldırmak için bu seçeneği işaretleyin.