Skip to content

Internet Explorer Sık Kullanılanlarınızı Nasıl Yönetebilirsiniz?

10 de Mayıs de 2021

Aynı siteleri tekrar ziyaret etmek istiyorsanız, Internet Explorer favorileri çok kullanışlıdır. Bir favoriyi / yer imini tarayıcıya kaydedin ve o siteye anında tekrar erişmek istediğinizde ona geri dönün. Sık kullanılanları yönetmenin birkaç yönü vardır. Bir tane oluşturabilir ve mevcut olanı düzenleyebilir, ayrıca sık kullanılanları tanıdık kategoriler halinde düzenleyebilir, sık kullanılanlara yeni bir bilgisayardan erişebilmeniz, silebilmeniz ve daha fazlası için dışa aktarabilirsiniz.

Internet Explorer’da Sık Kullanılanlar Nasıl Oluşturulur

Favori sitelerinizin bir kataloğunu oluşturmak, tarayıcınız da dahil olmak üzere herhangi bir yer imi oluşturma aracının temelidir. IE sık kullanılanlarını eklemek kolaydır ve buna alıştığınızda daha da kolay hale gelecektir.

 1. Favori olarak eklemek istediğiniz web sitesini bulun. Bunu adres çubuğuna URL’sini girerek manuel olarak yapabilir veya Google gibi bir arama motoru kullanabilirsiniz.

 2. Internet Explorer’ın sağ üst köşesinden yıldızı seçin.

 3. Görünen yeni pencerede şunu seçin: Favorilere ekle.

  Internet Explorer favori listesi

 4. Unutulmaz bir şey söyle. Çoğu önceden uygun şekilde yazılmıştır, ancak değilse, sadece orada olanı silin ve istediğiniz herhangi bir şeyi yazın.

  Internet Explorer'da Sık Kullanılanlar kutusu ekle

  Bu iletişim kutusuna hızlı bir şekilde erişmenin başka bir yolu da CTRL + D klavye kısayolu.

 5. Yanındaki menüyü seçerek favoriyi nereye kaydedeceğinizi seçin. Oluştur. Örneğin, Sık Kullanılanlar Çubuğunda görünmesi için (aşağıda buna bakacağız), listeden seçin. Ayrıca burada yepyeni bir klasör oluşturabilirsiniz.

  Internet Explorer sık ​​kullanılanları için menüde oluştur

  Sık kullanılanları şu anda bu açılır kutuda düzenlemek gereksizdir, ancak tavsiye edilir. Bunun gibi hızlı bir favoriyi defalarca sık sık yapmak ve onları asla klasörler halinde düzenlememek çok kolaydır, bu da hızlı bir şekilde elenmesi zor dağınık bir karmaşa yaratabilir. Aşağıda favorileri düzenleme hakkında daha fazla bilgi edineceğiz, ancak şimdilik, favorilerinizi sınıflandırmak için yapabileceğiniz ayrı klasörler olduğunu anlayın.

 6. Seçiniz Ekle yeni favori yapmak için.

  Google Arama için IE'de bir Sık Kullanılan istemi ekle

Alternatif Bir Yöntem

Bir sık ​​kullanılanı kaydetmenin başka bir yolu da Sık Kullanılanlar Çubuğu’dur. Etkinleştirilmişse (nasıl açılacağını öğrenmek için aşağıya bakın), anında Favoriler Çubuğuna kaydetmek için araç çubuğunun solundaki simgeyi seçin.

Internet Explorer'da Sık Kullanılanlar çubuğuna ekle seçeneği

IE’yi favoriler haline getirmenin bir başka yolu da (gerekli olmasa da kafa karıştırıcı olabilir), adres çubuğundaki URL’nin solundaki logoyu tıklayıp basılı tutmak ve doğrudan Sık Kullanılanlar Çubuğuna sürüklemektir.

Internet Explorer’da Sık Kullanılanlar Nerede Bulunur?

İlk kez giriyorsanız yeni favoriler yapmak eğlenceli olabilir, ancak onları bulamazsanız o kadar da harika değil! Bir favorinin silindiğini veya kaybettiğinizi düşünmek kolay olabilir, ancak büyük olasılıkla yanlış yerleştirilmiştir. Bu, hangi klasöre yerleştirdiğinizi unutursanız veya Internet Explorer sık ​​kullanılanlarının nerede saklandığından emin değilseniz olabilir. Hepsine programın sağ üst köşesindeki yıldız simgesinden erişilebilir. Yıldızı seçin ve ardından Favoriler gibi tüm klasörleri görmek için sekme sekmesi Favoriler çubuğu—Ve Internet Explorer’a eklenen tek tek sık kullanılanlar.

Internet Explorer favorilerinin listesi

Internet Explorer’a izniniz olmadan birkaç favori eklenmiş olabilir. Örneğin, Bing veya üreticiye özel web sayfaları. Silmeye karar verirseniz, aşağıda favorileri nasıl temizleyeceğinizi öğreneceksiniz. Artık favorileri görebildiğinize göre, açmak için birini seçmeniz yeterli. Hemen, sık kullanılanlar menüsü kaybolacak ve web sayfasının yüklendiğini göreceksiniz. Bağlantının farklı bir şekilde açılmasını sağlamak için yer imini seçerken kullanabileceğiniz tuşlar vardır. Örneğin, basılı tutarken tıklamak Ctrl sık kullanılanı yeni bir sekmede başlatır. Sık Kullanılanlar Çubuğu, Internet Explorer’da sık kullanılanları bulmanın başka bir yoludur. Yıldız simgesini kullanmanıza gerek kalmadan tarayıcının üst kısmından en çok ziyaret ettiğiniz sitelere anında erişim sağlamak istiyorsanız bu yöntem tercih edilebilir. Henüz görmüyorsanız Favoriler Çubuğunu etkinleştirmek için, Alt klavyenizdeki tuşuna basın ve ardından şuraya gidin: Görünüm > Araç çubukları > Favoriler çubuğu. Açık sekmelerinizin altında, şuraya kaydedilmiş sık kullanılanları içeren yeni bir araç çubuğu görünecektir. Favoriler çubuğu Klasör.

Internet Explorer sık ​​kullanılanlar çubuğu araç çubuğu ayarı

Sık Kullanılanlar Klasörlerde Nasıl Düzenlenir

IE yer imlerinizi düzenlemek kolaydır ve onları daha sonra bulmayı çok kolaylaştırır. Benzer favorileri aynı klasöre koyabilir, birini sadece iş için ve diğerini çevrimiçi oyunlar için yapabilirsiniz. Favorilerinizi nasıl organize edeceğiniz size kalmış. Bunun bir yolu, Sık Kullanılanlar Çubuğu’ndadır. Yeniden sıralamak için herhangi bir yer işaretini araç çubuğu boyunca tıklayıp sürüklemeniz yeterlidir. Diğer bir yöntem de favoriler düğmesidir (sağ üstteki yıldız):

 1. Yıldız menüsünden sağdaki oku seçin ve Favorileri organize edin yer imleri yöneticisini açmak için.

  Internet Explorer'da sık kullanılanlar seçeneğini düzenleme

 2. Seç Yeni dosya ve ona alakalı bir isim verin. Buradaki fikir, sizin için anlamlı olan klasörler oluşturmaktır, böylece daha sonra yer imlerini ekleyip yeniden açtığınızda, nereye bakacağınızı bilerek kolay bir zaman geçireceksiniz.

  Internet Explorer'da yeni sık kullanılanlar klasörü

 3. Bir klasörde düzenlemek istediğiniz sık kullanılanı seçin ve ardından Hareket hangi klasöre yerleştirileceğini seçmek için düğme; ile bitirmek TAMAM MI.

  Internet Explorer'da Klasöre Gözat istemi

  Henüz sık kullanılanı oluşturmadıysanız, klasörü şimdi oluşturabilirsiniz; sadece favoriyi daha sonra ekleyin ve ardından bu klasöre koyun. Sık kullanılanları taşımanın başka bir yolu, Favorileri Organize Et pencere. Klasörleri sürükleyerek veya kullanarak diğer klasörlere de taşıyabilirsiniz. Hareket buton.

Internet Explorer’da Sık Kullanılanları Düzenleme

Internet Explorer favorilerinizi düzenlemenin bir başka parçası da onları düzenlemektir. Herhangi bir sık ​​kullanılanı düzenleyebilirsiniz, böylece yer imleri listenizde farklı bir adla görünecek veya tıkladığınızda başka bir yere gidecek şekilde. Sık kullanılana sağ tıklayın ve Özellikleri. Yer işaretinin URL’sini şurada göreceksiniz: Web Dokümanı sekme; gerekirse değiştirin. İçinde Genel sekmesi, Internet Explorer sık ​​kullanılanlarını nasıl yeniden adlandırabileceğinizi gösterir.

Internet Explorer'da sık kullanılanlar için genel özellikler modeli

Internet Explorer’da Sık Kullanılanlar Nasıl Silinir

Bazen hiç kullanmadığınız bir favori ile karşılaşırsınız ve ilk başta neden eklediğinizi gerçekten anlayamazsınız. Ya da belki kazayla kurtardınız ya da bu bir yinelenen favori veya artık aktif olmayan bozuk bir sayfaya veya web sitesine götüren bir tanesidir. Yer iminin neden silinmesini istediğinize bakılmaksızın, sık kullanılanları Internet Explorer’dan kaldırmak kolaydır ve bunu yapmanın birkaç yolu vardır:

Bir Internet Explorer favorisi için seçeneği sil

 • Favoriler Çubuğundan yer işaretini sağ tıklayın ve Silme.
 • Sık Kullanılanları Düzenle penceresinde yer işaretini bulun ve sağ tıklayın. Silme seçeneği.
 • Internet Explorer’ın sağ üst köşesindeki yıldız simgesine bir kez basın, sık kullanılana sağ tıklayın ve Silme.
 • C: Kullanıcılar [username]Favoriler klasörüne girin ve tüm Internet Explorer sık ​​kullanılanlarını bir kerede veya tek tek silin.

Internet Explorer Sık Kullanılanlarını Dışa Aktarma

Yer imlerinin dışa aktarılması, listenin yedek olarak bir dosyaya kaydedilmesi anlamına gelir. Sık kullanılanlar yedeklendikten sonra, onları yeni bir bilgisayara kopyalayabilir ve burada da sık kullanılanları kullanabilirsiniz.

 1. IE’nin sağ üst tarafındaki sık kullanılanlar simgesini (yıldız) seçin.

 2. Aşağı oku kullanarak İthalat ve ihracat.

  Internet Explorer'da içe aktarma seçeneği

 3. Seç Bir dosyaya aktar, ve sonra Sonraki.

  Bir dosyaya aktarım Internet Explorer seçeneği

 4. Toplamak Favoriler listeden seçin ve ardından Sonraki.

  Internet Explorer'da neyi dışa aktarmak istersiniz?

 5. Dışa aktarmak istediğiniz klasörü seçin ve ardından Sonraki. Her şeyi bir dosyaya kopyalamak için, en üstteki adlı klasörü seçin. Favoriler.

  Internet Explorer'da sık kullanılanları dışa aktarma seçeneği

 6. Kullan Araştır yer imleri dosyasının nereye kaydedileceğini ve yedeklemenin adının ne olması gerektiğini değiştirmek istiyorsanız düğmesine basın.

  Internet Explorer'da Yer İşareti Dosyası istemini seçin

  İstediğiniz herhangi bir yerde olabilir — varsayılan konumu seçili bile bırakabilirsiniz — ve sizin için anlamlı olan her şeyi adlandırabilirsiniz, yalnızca ne seçtiğinizi hatırlayın, böylece yedeklemeyi kullanma zamanı geldiğinde nereye bakacağınızı bilirsiniz.

 7. Seçiniz İhracat Yedeklemeyi tamamlamak ve HTM dosyasını belirttiğiniz klasöre kaydetmek için.

  Internet Explorer'da sık kullanılanların dışa aktarılma konumu

 8. Artık pencereden çıkabilir veya Bitiş Internet Explorer’a dönmek için düğmesine basın. Bilgisayarınıza kaydedilen HTM dosyasıyla, e-postayla gönderebilir, bir flash sürücüye kopyalayabilir, çevrimiçi olarak yedekleyebilir, başka bir tarayıcıya aktarabilirsiniz, vb.