Skip to content

İnternet Radyo İstasyonları Nasıl Dinlenir

19 de Haziran de 2021

Windows Media Player’ın yalnızca müzik ve video dosyalarını oynatan bir yazılım programı olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün! Ayrıca, istediğiniz zaman bilgisayarınızdan radyo yayını yapabilmeniz için sizi yüzlerce internet radyo istasyonuna bağlayabilir. Bu kısa eğitim, Windows Media Player 11’i yalnızca akışlı müzik çalmak için değil, aynı zamanda en sevdiğiniz radyo istasyonlarını işaretlemek için nasıl kullanacağınızı gösterecektir.

Windows Media Player 12 kullanıyorsanız, talimatlar biraz farklıdır. Öyleyse, WMP 12 ile internet radyo istasyonlarını nasıl yayınlayacağınızla ilgili kılavuzumuza bakın. Ayrıca, VLC Media Player’da internet radyosu yayınını ve iTunes’da internet radyosunu nasıl yayınlayacağınızı görün. WMP 11, 2009’da WMP 12 ile değiştirildi. Sisteminiz bundan daha yeniyse veya o zamandan beri güncellendiyse, WMP 12’desiniz.

WMP 11 Kullanarak İnternet Radyosu Nasıl Yayınlanır

  1. Windows Media Player açıkken, programın sol üst köşesindeki okların yanındaki boş alana sağ tıklayın.

  2. Şu yöne rotayı ayarla Görünüm > Çevrimiçi Mağazalar > Medya Kılavuzu. Seçildikten sonra, müzik, film, oyun ve radyoyu içeren en son seçkilerle karşılaşacaksınız.

  3. İle Medya rehberi açın, tıklayın Radyo buton. Radyo ekranında, mevcut radyo istasyonlarının bir listesini görmek için seçebileceğiniz popüler türlerin bir listesi bulunur. Örneğin, En İyi 40 bağlantısının seçilmesi, söz konusu türün yayın yapan radyo istasyonlarının bir listesini görüntüler. Listelenmeyen bir tür için arama kutusuna yazın ve Yeşil ok Daha fazla istasyon aramak için Ayrıca, başlamanıza yardımcı olacak öne çıkan akışlı müzik istasyonlarının kısa bir listesi de bulunmaktadır.

  4. Seçmek için bir istasyona sol tıklayın. İstasyonu favorilerinize ekleme, internet radyo istasyonunun web sitesini ziyaret etme ve akışlı sesi çalma seçenekleriyle birlikte bununla ilgili daha fazla bilgi göreceksiniz.

  5. Tıklayın Oyna müzik dinlemeye başlamak için

  6. eğer alırsan Gelişmiş İçerik ekranda iletişim kutusu belirir, ardından Evet istasyonun web sitesini yüklemek için düğmesine basın.

WMP 11’de Radyo İstasyonları Nasıl İşaretlenir

Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce istasyon olduğundan, takip etmek için beğendiklerinizi favori listenize eklemeniz gerekecek.

  1. Bir radyo istasyonunu dinlerken mavi Geri Ok istasyon listesine geri dönmek için simgesine

  2. Seç İstasyonlarıma Ekle.

  3. Yer imlerine eklediğiniz istasyonların listesini görmek için ana Radyo ekranına dönün ve İstasyonlarım.