Skip to content

iOS 15.2 Beta, AirTag ve Daha Fazlasını Taramanızı Sağlıyor

24 de Haziran de 2022

Apple, Salı günü iOS 15.2 için beta sürümünü yayınladı ve Find My uygulamasına yeni güvenlik geliştirmeleri ekledi. Güncellemeyle birlikte Apple, kullanıcıların test etmesi için birkaç yeni özellik ekledi. Find My uygulaması, iOS 15.2 beta sürümünde, AirTag’leri ve onları izleyebilecek Find My özellikli diğer öğeleri tarama seçeneği de dahil olmak üzere büyük bir güncelleme aldı.

MacRumors’a göre kullanıcılar, iOS 15.2 beta sürümünde Find My uygulamasını açıp ‘Öğeler’ sekmesini seçebilecek. Ardından, çevrelerinde onları izlemek için kullanılabilecek bilinmeyen öğeleri bulmak için ‘Beni İzleyebilecek Öğeler’ seçeneğini seçebilirler. Etkinleştirildiğinde, Bilinmeyen Öğeler özelliği yakındaki herhangi bir şeyi tarar ve bulduğu her şey için sizi uyarır. Ardından Apple, izniniz olmadan izleme amacıyla kullanılmamaları için bu cihazları devre dışı bırakma talimatları sağlar. Güncelleme ayrıca, kullanıcıların kayıp eşyaları bulmasına yardımcı olmak için yükseltilmiş bir seçenek de getiriyor. Bu, önceki ‘Bulunan Öğeyi Tanımla’ seçimiyle aynıdır ve yakındaki cihazları tarar. Tarandıktan sonra uygulama, ürünün sahibiyle iletişime geçerek ürünün iade edilebilmesi için size yardımcı olacak talimatlar sunabilir. Apple ayrıca kullanıcıların cihazlarında kişiselleştirilmiş talimatlar sunmasına izin verecek.

iPhone, iPad ve Mac'te Find My uygulaması

Bu yeni özellikler, Apple’ın AirTag’lerin ve diğer Find My cihazlarının takip gibi kötü niyetli amaçlarla kullanımına karşı güvenlik önlemleri sağlama hamlesinin bir parçasıdır. AirTag’ler, sahiplerinden ayrıldıktan sonra sekiz ila 24 saat içinde bir ses çalacak şekilde tasarlanmıştır ve Apple artık bir AirTag yanlarındaysa iPhone sahiplerini uyaracaktır. Apple’ın Android telefonlar için bilinmeyen AirTag’leri veya diğer Find My cihazlarını tespit edecek bir uygulama üzerinde çalıştığı bildiriliyor.