Skip to content

İOS için Safari’de Özel Tarama Nasıl Açılır

8 de Mayıs de 2021

Masaüstleri için Safari’de özel taramayı etkinleştirmek mümkün olduğu gibi, Apple’ın mobil web tarayıcısını kullanarak da aynısını yapabilirsiniz. İOS için Safari’de gizli bir pencerenin nasıl açılacağını biliyorsanız, uygulamanın göz atma geçmişinizi, çerezlerinizi veya yerel kullanıcı verilerinizi kaydetmesini engelleyebilirsiniz. Bu makaledeki talimatlar iPhone, iPad ve iPod touch cihazları için Safari uygulaması için geçerlidir.

İOS için Safari’de Özel Tarama Nasıl Etkinleştirilir

Safari mobil uygulamasını kullanarak gizli modda gezinmek için:

  1. Safari uygulamasını başlatın ve Sekmeler Sağ alt köşede üst üste gelen iki kutu ile gösterilen simge.

  2. Dokunmak Özel ekranın altında.

  3. Artı (+) yeni bir sekme açmak için. Artık Gizli Tarama içindesiniz. Safari, oturumunuz sırasında herhangi bir göz atma geçmişini, tanımlama bilgisini veya diğer kullanıcı verilerini kaydetmez.

  4. Standart göz atma moduna dönmek içinöğesine dokunun. Bitti ekranın altında.

Özel oturumunuz sırasında ziyaret edilen sayfalar, standart göz atma moduna döndüğünüzde kapanır, ancak açık bırakılan herhangi bir sekme, Özel Dolaşma’yı bir sonraki açışınızda geri gelir. Sayfalardan kalıcı olarak çıkmak için X kapatmak istediğiniz sekmenin sol üst köşesinde. Özel Tarama, internet servis sağlayıcınızdan veya ziyaret ettiğiniz web sitelerinden veri saklamaz. Yalnızca cihazınızda depolanan bilgilerin kaydedilmesini engeller.