Skip to content

IP Güvenlik Kameralarınızı Buluta Nasıl Yedekleyebilirsiniz

8 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

  • Kameranın bir abonelik hizmeti aracılığıyla buluta video yükleyip yükleyemeyeceğini kontrol edin.
  • Videoyu yerel olarak yedek olarak kaydetmek için SD kart depolamasını kullanın.

Bu makale, bir güvenlik kamerasından görüntüyü yedeklemenin önemini açıklar ve bunu yapmanın çeşitli yollarına genel bir bakış sunar.

Peeter Viisimaa / E + / Getty Images

Güvenlik Kameralarını Neden Yedeklemelisiniz?

Evinizde ve eşyalarınızda 7/24 göz kırpmayan gözler sağlamak için IP Güvenlik Kameraları kurmayı planlıyorsunuz. Her şey bir DVR’a veya bilgisayarınızın sabit sürücüsüne kaydedilecektir. İzinsiz girmelerle ilgili tüm olası senaryoları düşündünüz, ancak sizi hala rahatsız eden bir senaryo var: Kötü adamlar tüm güvenlik görüntülerinin saklandığı bilgisayarınızı veya DVR’nizi çalarsa ne olur? Çekimlerinizi tesis dışındaki bir güvenlik kamerası depolama hizmetine göndermedikçe, bir hırsız bilgisayarınızı veya DVR’nizi çaldığında muhtemelen bir dereye girersiniz. IP güvenlik kameraları yeni bir teknoloji değildir. Giderek daha popüler hale geldiler ve teknoloji gittikçe daha ucuz hale geliyor. Kamera üreticileri, Canary gibi bazıları bir abonelik hizmeti aracılığıyla buluta gözetim videosu yükleyen uygun fiyatlı kameralar üretiyor. Çoğu IP kamera, çalışmak için ayrı bir bilgisayara ihtiyaç duymayan yerleşik bir sunucuya sahip bağımsız birimlerdir. Bazı modeller, videoyu yerel olarak yedek olarak kaydetmek için veya bilgisayar izleme ve kayıt çözümlerine alternatif olarak SD kart depolama alanı ekler. Kameralarınız bir bulut depolama aboneliği seçeneğiyle gelmediyse, çekimi kendiniz buluta yedekleyebilirsiniz (ve yapmalısınız).

Kameralarınızı Bulut Depolamaya Nasıl Yedekleyebilirsiniz

IP kameralarınızı iş yeri dışındaki bulut tabanlı depolamaya yedeklemenin ilk ve en zor görevi bir hizmet sağlayıcı bulmaktır. Ev veya küçük ofis kullanıcısına hitap eden çok fazla şey yok orada. Ancak, birinin ücretsiz bir seçeneği olması ve diğerinin HD kalitesinde video içeren tamamen entegre bir çözüm sunması nedeniyle birkaç hizmet göze çarpıyor.

Mangocam

Mangocam, IP kamera görüntüleri için bulut tabanlı depolama sağlayan Avustralya merkezli bir şirkettir. Mangocam ile ilgili güzel bir şey, bir günlük çekimi (1 GB’a kadar) saklamanıza izin veren ücretsiz bir seçeneğe sahip olmasıdır. Ayrıca, yalnızca istediğiniz saatleri ve günleri kaydetmek için bir program ayarlamanıza da olanak tanır. Hizmet çoğu IP kamerayı destekler. Mangocam’ın ücretli seçenekleri ayda 6 dolardan başlıyor ve hareket algılamalı olay kaydı, birden fazla kamera, yedi günlük video tutma süresi (15 GB), bir ZIP dosyası aracılığıyla görüntü indirme, SMS uyarıları ve daha fazlası gibi bir dizi ek özellik sağlıyor. En pahalı plan, sekiz adede kadar kamerayı destekler, bir aylık çekime (50 GB) kadar tutar ve diğer planlardan daha yüksek bir kare hızını destekler.

Yuva

Nest, ev ve iş kullanıcıları için tamamen entegre bir uçtan uca çözüm sunar. İnternet bağlantılı Nest Cam İç Mekan güvenlik kamerası ile Nest’ten 2 yönlü ses ve gece görüşü ile donatılmış kablosuz bir HD IP güvenlik kamerası alırsınız. Nest ayrıca yedi günlük çekimleri depolar ve web tabanlı DVR video zaman çizelgesinde önemli noktaları işaretleyen olay algılama özelliği sunar. Her iki çözümün dezavantajı, merkezi bir başarısızlık noktası oluşturan internet bağlantınıza güvenmeleridir. Bu, insanların, sunucunun bağlantısı kesilse bile kayıt yapmaya devam eden yerleşik SD kart depolamalı kameraları satın almayı seçmelerinin bir nedenidir. Benzer şekilde, bazı kameralar, güç kesildiğinde çalışabilmeleri için yedek pillerle birlikte gelir. Bulut tabanlı site dışı depolamaya sahip bilgisayar tabanlı bir DVR’ye yerel olarak yedeklenen yerleşik SD kart depolama alanına sahip bir kamera, hemen hemen her olası senaryoda kötü adamları yakalamalıdır.