Skip to content

iPad 2, iPad 3 ve iPad 4

7 de Mayıs de 2021

Kullanılmış bir iPad arıyorsanız, üç seçeneğiniz var: iPad 4, iPad 3 ve iPad 2. Altıncı nesil iPad’in piyasaya sürülmesine rağmen, Apple daha ucuz bir giriş seviyesi modeli olarak iPad 2’yi üretmeye ve desteklemeye devam ediyor . İPad 3, Apple’ın 2010 yılında orijinal modeli tanıtmasından bu yana en büyük iPad yükseltmesini temsil ediyordu; daha hızlı bir işlemci ve iPad 2’ye göre iyileştirmelerin listesine liderlik eden yeni bir yüksek çözünürlüklü (HD) ekran. İPad 4 bu iyileştirmeleri daha da ileri götürdü. işlemciyi aşırı şarj ederek. Peki sizin için en iyi model hangisi? Bu makale eski iPad modellerini karşılaştırmaktadır. En son iPad modelleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Genel Bulgular

Ipad 2 iPad 3 iPad 4
Siri müsait değil Siri mevcut Siri mevcut
Çift çekirdekli Apple A5 işlemci Çift çekirdekli Apple A5X işlemci Çift çekirdekli Apple A6X işlemci
512 megabayt (MB) RAM 1 gigabayt (GB) RAM 1 GB RAM
512 MB depolama 1 GB depolama 1 GB depolama
Öne bakan kamera ve 720p arkaya bakan kamera 720p öne bakan kamera ve iSight 5 megapiksel arkaya bakan kamera 720p öne bakan kamera ve iSight 5 megapiksel arkaya bakan kamera
9.3.5 sürümüne kadar iOS desteği 9.3.5 sürümüne kadar iOS desteği 10.3.3 sürümüne kadar iOS’u destekler

Benzer şekilde donatılmış bir iPad 4, iPad 2’den daha pahalıya mal olacaktır. İPad 3 muhtemelen iPad 4’ten daha ucuzdur, ancak Apple’ın en son modele geçmesiyle bulmak daha zor olabilir. Birkaç kuruş tasarruf etmek istiyorsanız, tableti nasıl kullanacağınızı bilmek, ihtiyaçlarınıza en uygun modeli belirlemenize yardımcı olacaktır.

Ekran: iPad 3 ve iPad 4 Shine

Ipad 2 iPad 3 iPad 4
1024 x 768 ekran 2048 x 1536 ekran 2048 x 1536 ekran
Retina ekranı yok Retina ekran Retina ekran
720p video 1080p video 1080p video

İPad 3 ve iPad 4 ile ilgili göze çarpan ilk şey, orijinal iPad ve iPad 2’ye göre 4 kat daha fazla ayrıntı sunan geliştirilmiş Retina ekranıdır. 2048 x 1536 çözünürlük, inç başına 264 piksel sağlar ve bu o kadar ayrıntılıdır ki cihaz normal bir görüş mesafesinde tutulduğunda insan gözü tek tek pikselleri ayıramaz. Gelişmiş ekran, iPad 2’den güzel bir yükseltme olan 1080p video desteği anlamına da geliyor. İTunes’dan HD filmler indirebilirsiniz; Netflix, Hulu ve diğer akış hizmetlerinden HD video izleyip izleyemeyeceğiniz, iPad’deki işletim sistemi sürümüne bağlıdır.

Siri: iPad 2 ile Kendi Başınızasınız

Ipad 2 iPad 3 iPad 4
Siri yok Siri Siri

Apple’ın akıllı asistan teknolojisi yalnızca iPad 3 ve sonraki modellerde mevcuttur. Bu özelliği bir akıllı telefonda tablette olduğundan daha kullanışlı bir şey olarak reddetmek isteyebilirsiniz, ancak Siri birkaç harika özellik sunar. Eklenen bu özelliklerin başında, uzun bir e-posta yazmak istiyorsanız ancak kablosuz klavyeniz yoksa harika olan ses dikte özelliği gelir. Kolayca hatırlatıcı ayarlamak veya takviminize etkinlik eklemek gibi özellikler de güzel.

Oyun: Retina Ekranı Tam Olarak Görüntüleme

Ipad 2 iPad 3 iPad 4
Standart ekran (1024 x 768) Retina ekran (2048 x 1536) Retina ekran (2048 x 1536)
Çift çekirdekli A5 işlemci Çift çekirdekli A5X işlemci Çift çekirdekli A6X işlemci
PowerVR SGX543MP2 grafik kartı PowerVR SGX543MP4 grafik kartı PowerVR SGX543MP4 grafik kartı

Güzel uygulamalar ve 1080p videoya ek olarak, iPad 3 ve iPad 4 ile Retina ekran standardı, Xbox 360 ve PlayStation 3’te gördüklerinize rakip olabilecek grafikler sağlar. İPad 3, iPad 2 işlemcisine dört çekirdekli bir grafik işlemcisi ekledi. , böylece bu grafikleri daha yüksek bir hızda sunabilir. İPad 3 ve iPad 4 ile sadece çarpıcı grafiklere bakmıyorsunuz, harika yeni dünyalarda yaşıyorsunuz. Oyunlar ve uygulamalar, orijinal iPad ve iPad 2’nin ekran çözünürlüğünü desteklemeye devam edecek. İPad 2, 1080p videoyu desteklemese de, video cihazda hala güzel görünüyor ve tablet, cihazınıza bağlandığında 720p oynatmayı destekliyor. HDTV. Bu cihazlara yönelik oyunlar, genellikle 7 GB’ı tek bir oyuna ayıran tam teşekküllü oyun konsollarında gördüğünüz kadar derinlemesine olmayabilir, ancak her yeni nesil Apple tabletleriyle zorlu oyunlar üretme yeteneği artıyor.

Performans: iPad 4 Ödülü Aldı

Ipad 2 iPad 3 iPad 4
Çift çekirdekli A5 işlemci Çift çekirdekli A5X işlemci Çift çekirdekli A6X işlemci
PowerVR SGX543MP2 grafik kartı PowerVR SGX543MP4 grafik kartı PowerVR SGX543MP4 grafik kartı
720p video yapabilen arkaya bakan kamera ile öne bakan kamera İSight 5 megapiksel arkaya bakan kamera ile 720p öne bakan kamera İSight 5 megapiksel arkaya bakan kamera ile 720p öne bakan kamera

Apple, 2012’deki iPad Mini etkinliğinde iPad 4’ü duyurduğunda sersemletici oldu, ancak birçok açıdan iPad 4, iPad 3’tür, ancak daha hızlıdır. Dördüncü nesil iPad, önceki modele göre yaklaşık iki kat daha hızlı olan yeni A6X çip ile işlem hızını artırıyor. Ayrıca, daha iyi bir ön kamera ve evde bağlantı hızlarını artırabilen çift bantlı kanal birleştirme Wi-Fi desteği içerir. Ayrıca Apple, uluslararası bölgeler için 4G LTE desteğini genişletti.

Nihai Karar: iPad 3

Şu anda en iyi satın alma, yenilenmiş iPad 3 olabilir. 16 GB Wi-Fi sürümünü, etrafta alışveriş yaparsanız makul bir fiyata satın alabilirsiniz. Daha küçük ekranı önemsemiyorsanız, iPad Mini’ye de bakmak isteyebilirsiniz. İPad’in 9,7 inç ekranı yerine 7,9 inç ekranı var, ancak iPad 2 kadar güçlü, daha iyi kameralara sahip, Siri’yi destekliyor ve maliyeti daha düşük. Lifewire’dan daha fazlası

 • Apple Store'da görüntülenen iPad 4

  İPad 3 ve iPad 4

 • İPad'de yazılım indirme kadın

  Kullanılmış iPad Rehberi: Nasıl ve Hangi Modeli Satın Almalı

 • 12.9 inç iPad pro'ya kadar her iPad modelini gösteren çizim

  İPad Modellerinin ve Nesillerinin Listesi

 • iPad mini'de iOS 8

  İPad Mini 4 ile Orijinal iPad Mini Arasındaki Fark

 • Apple Store'da iPad kullanarak alışveriş yapan kişi

  İPad Hala Popüler mi?

 • Kanepede tabletiyle hayal kırıklığına uğramış adam

  İPad’imi Neden Yükseltemiyorum?

 • iPad Air ve iPad Mini 2

  iPad Air ve iPad mini 2

 • İPad Mini 2

  İPad Mini nedir?

 • İPad mini kutusunu tutan müşteri

  İPad Mini Ne Kadar Büyük ve Ne Kadar Ağır?

 • 9.7 inç iPad Pro

  İPad 2’nin Retina Ekranı Var mı?

 • iPad mini 4

  İPad Mini 4 Almalısınız?

 • Kanepede oturan bir tablete bakarken gülümseyen bir kadın

  Surface Go 2 vs iPad: Fark Nedir?

 • iPad Pro 10.5

  2021’in En İyi 9 Tableti

 • iPad 2 ve iPad Mini 2

  iPad 2 ve iPad Mini 2

 • Çeyreğe göre bölünmüş iPad satışlarının grafiği

  Kaç iPad Satıldı?

 • iPad ve Android tablet

  iPad ve Android 2021: Hangi Tableti Satın Almalısınız?

Cankurtaran

Bizi takip edin

 • Facebook

 • Hakkımızda
 • Reklam Verin
 • Gizlilik Politikası
 • Çerez politikası
 • Kariyerler
 • Yazım Yönergeleri
 • İletişim
 • Kullanım Şartları
 • AB Gizliliği
 • California Gizlilik BildirimiGizlilik Haklarınız

Lifewire ve üçüncü taraf ortaklarımız tanımlama bilgileri kullanır ve bir cihazda bilgi depolama ve / veya bu bilgilere erişme, kişiselleştirilmiş reklamlar görüntüleme ve içerik ölçümü, hedef kitle anlayışı ve ürün geliştirme izninize bağlı olarak benzersiz tanımlayıcılar gibi kişisel verileri işler. Meşru menfaatin kullanıldığı durumlarda itiraz etme hakkınız da dahil olmak üzere hayateli.com için onay seçeneklerinizi değiştirmek veya geri çekmek için aşağıya tıklayın. İstediğiniz zaman, herhangi bir sayfanın altındaki “AB Gizliliği” bağlantısını kullanarak ayarlarınızı güncelleyebilirsiniz. Bu seçimler, küresel olarak ortaklarımıza bildirilecek ve tarama verilerini etkilemeyecektir. İş Ortakları Listesi (satıcılar)

Biz ve ortaklarımız verileri şu amaçlarla işleriz:

Tanımlama için cihaz özelliklerini aktif olarak tarayın. Kesin coğrafi konum verilerini kullanın. Bir cihazda bilgi depolayın ve / veya bunlara erişin. Kişiselleştirilmiş içeriği seçin. Kişiselleştirilmiş bir içerik profili oluşturun. Reklam performansını ölçün. Temel reklamları seçin. Kişiselleştirilmiş bir reklam profili oluşturun. Kişiselleştirilmiş reklamları seçin. Kitle içgörüleri oluşturmak için pazar araştırması uygulayın. İçerik performansını ölçün. Ürünleri geliştirin ve iyileştirin. İş Ortakları Listesi (satıcılar)