Skip to content

İPad Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

22 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • İPad adınızı değiştirmek için şuraya gidin: Ayarlar > Genel > hakkında > İsim Soyisim, mevcut adı silin ve kullanmak istediğiniz yeni adı yazın.
 • İPad adını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Bu makale, iOS 12 veya sonraki sürümleri çalıştıran herhangi bir iPad neslinin adını değiştirmeye yönelik talimatları içerir.

İPad’inizi Nasıl Yeniden Adlandırırsınız

İPad’inizin adını değiştirmek isterseniz, Ayarlar app. Merak etmeyin; değişikliği yapmak için ayarı bulmak yalnızca birkaç dokunuş alır.

 1. Ayarlar iPad’inizdeki uygulaması.

 2. İçinde Ayarlar, dokunmak Genel.

  İPad Ayarlarında Genel seçeneğinin ekran görüntüsü.

 3. Dokunmak hakkında.

  İPad'in Genel Ayarlarındaki Hakkında seçeneği.

 4. İçinde hakkında ayarlar, dokunun İsim Soyisim.

  İPad'deki Hakkında ayarlarında Ad seçeneğinin ekran görüntüsü.

 5. Sağlanan metin kutusunda, sil ekran klavyesindeki tuşuna veya X temizlemek için metin alanına. Şimdi iPad’iniz için kullanmak istediğiniz adı girin.

  İPad'deki Hakkında ayarlarındaki Ad metin alanının ekran görüntüsü.

 6. Bitirdiğinizde, dokunun hakkında isim değişikliğini kaydetmek ve İsim Soyisim alan hakkında sayfa. Dokunmana gerek yok hakkında Eylemdeki değişikliği görmekten endişelenmiyorsanız. İPad’in yaptığınız değişikliği otomatik olarak kaydedeceğini bilerek ayarları kapatabilirsiniz.

  İPad'deki Hakkında ayarlarının Ad alanında görüntülenen yeni iPad adı.

Neden iPad’inizin Adını Değiştirmelisiniz?

İPad’inizi değiştirmeniz gerekebilecek birçok neden olabilir, ancak en ilgi çekici olanı, evinizde birden fazla iPad bulunması veya sık sık AirDrop uygulaması aracılığıyla dosya gönderip alma eğiliminde olmanızdır. iPad’lerin genellikle Apple Kimliğinize dayalı bir adı vardır (JerriLynn’in iPad’ini düşünün), ancak birden fazla iPad’iniz varsa (veya iPad’in adı genel bir şeyse), doğru olanı bulmak biraz kafa karıştırıcı olabilir.