Skip to content

İPad Ekranı Nasıl Temizlenir

6 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Mikrofiber bir bez veya suya batırılmış yumuşak, tüy bırakmayan bir bez kullanın (temizlik malzemeleri veya çözücüler kullanmayın).
 • İPad’inizin fişini çekin, kapatın ve varsa koruyucu kılıfı çıkarın.
 • Tüm ekranı temizlemek için nazik, yan yana hareketler kullanın, açıklıkların nemlenmesini önleyin.

Bu makale bir iPad ekranının nasıl temizleneceğini açıklamaktadır. Bir iPad’i temizlemek, tabletinizi en iyi durumda tutmak için gereken düzenli bakımın bir parçasıdır.

Neye ihtiyacın var

Dokunmatik ekran lekelenmişse ve tekrar tekrar dokunmalardan veya başka bir nedenle bulaşmışsa, temizlerken uygun önlemleri alın. Yanlış kumaş türü hasara neden olabilir. İPad’inizi temizlemeden önce birkaç temizlik malzemesi alın:

 • Mikrofiber bez: Mevcut değilse, yumuşak, tüy bırakmayan bir bez de işe yarar. Gözlük takarsanız, gözlüğünüzü temizlemek için kullandığınız küçük kare iPad için mükemmel çalışır.
 • Su: Bezi ıslatmanız gerekecek, ancak yalnızca su kullanın. Asla temizlik malzemeleri veya çözücüler kullanmayın. Bunlar iPad üzerindeki koruyucu kaplamayı bozar.

İPad’inizi Nasıl Temizlersiniz

Bir iPad ekranının yepyeni görünmesini sağlamak için:

 1. Şarj oluyorsa veya bir bilgisayara bağlıysa iPad’i çıkarın.

 2. İPad’i kapatın.

 3. İPad koruyucu kılıf içindeyse, kılıfı dikkatlice çıkarın.

 4. Bezi suyla hafifçe nemlendirin. Bez çok ıslaksa, bezdeki suyu sıkın. Temizleyiciler veya çözücüler kullanmayın ve bezin tüy bırakmadığından emin olun.

 5. Ekranı bezle silin. Yukarıdan başlayın ve tüm ekranı temizlemek için nazik, yan yana hareketler kullanın. Kamera veya kulaklık girişi gibi açıklıkların nemlenmesini önleyin.

 6. İPad’in havada kurumasına izin verin.

 7. Koruyucu kılıfı değiştirin.

İPad’inizin Devam Eden Bakımı

İPad’ler öncelikle dokunmatik tabanlı olduğundan, iPad ekranı sık sık temizlenmelidir. Bununla birlikte, iPad’lerin ekranda yağları parmaklardan uzaklaştıran oleofobik bir kaplamaya sahip olduğunu unutmayın. Zamanla bu kaplama normal kullanımdan dolayı yıpranır ve aşındırıcı bir bez veya çözücüler kullanmak bu etkiyi hızlandırır.

Temiz ve yansıtıcı bir iPad ekranı

Temperli cam ekran koruyucuyu da aynı şekilde temizleyin, ancak cam ekranın altına nem girmediğinden emin olun. İPad’in içine nem girerse, Apple’dan destek alın veya sertifikalı bir tamir atölyesine götürün.