Skip to content

İPad Garanti Durumunuzu Kontrol Etme

27 de Mayıs de 2021

Diğer tüm cihazlar gibi, iPad de kazalara, kusurlara ve performans sorunlarına eğilimlidir. İyi haber şu ki, AppleCare olarak da bilinen Apple garantinizden yararlanarak bu sorunlardan herhangi birini çözebilirsiniz. Bu makaledeki bilgiler iPadOS 13, iOS 12 ve iOS 11 çalıştıran iPad’ler için geçerlidir.

AppleCare Nedir?

AppleCare, Apple’ın iPhone, iPad, Apple Watch, MacBook, HomePods ve daha fazlası gibi aygıtları için sağladığı üretici garanti hizmetidir. Hizmet, kullanıcı için herhangi bir ekstra ücret ödemeden gelir, ancak bir yıl boyunca yalnızca sınırlı bir kapsam sunar ve yalnızca arızalı donanım veya performans sorunlarını içeren senaryoları kapsar. Bir yıl yeterli bir süre gibi görünmüyorsa, Apple tek seferlik bir ücret karşılığında AppleCare+ olarak bilinen uzatılmış bir garanti hizmeti sunar. Cihazınızın sahip olduğu hasarın türüne bağlı olarak, yine de ek bir ücret alınabilir. Bir iPad için, sorun su hasarı veya kırık ekran gibi kaza sonucu oluşan hasardan kaynaklanıyorsa, 49 ABD doları artı geçerli vergiler tutarında bir muafiyet ödemeniz gerekir. Uzatılmış garantiyi satın almadıysanız ve iPad’iniz için AppleCare+ almanız gerekip gerekmediğini merak ediyorsanız, uzatılmış garantiyi almak için satın alma tarihinden itibaren 60 gününüz var.

Çevrimiçi iPad Garantisini Kontrol Etme

İPad’inizin garanti durumundan emin değilseniz, çevrimiçi olarak kontrol etmenin basit bir yolu vardır.

 1. Açarak iPad’inizin seri numarasını bulun. Ayarlar uygulama ve seçme Genel > hakkında.

 2. yanındaki numarayı yazın veya kopyalayın Seri numarası Hakkında ekranında.

  İPad Ayarlarında seri numarasının konumu

 3. Tercih ettiğiniz tarayıcıyı başlatın. Giriş https://checkcoverage.apple.com/ URL çubuğunda ve tuşuna basın Git, dönüş, veya giriş.

  iPad'de garanti kapsamı kontrolü URL'si

 4. Sağlanan alana iPad’inizin seri numarasını girin.

 5. Resimde gösterilen kodu uygun alana girin ve Devam et.

  Apple garanti durumu ve destek kapsamı web sitesi.

 6. Garantinizin durumu bir sonraki ekranda ele alınmaktadır. Bu bilgiler, hem ücretsiz AppleCare kapsamını hem de iPad için satın aldığınız herhangi bir AppleCare + kapsamını içerir ve aktif veya süresi dolmuş olup olmadığını gösterir.

  İPad için garanti kapsamı