Skip to content

iPad için En İyi Notalar, Notalar ve Sekme Okuyucular

5 de Haziran de 2021

iPad kitap okumak için harika bir yol, peki ya müzik? Şık tasarım, bir müzik standı koymak için idealdir. Ayrıca, bu uygulamalardan bazılarının performans özellikleri ile elinizi enstrümanınızdan çekmeden sayfayı çevirebilirsiniz. Bu müzik okuyucuları, gitar için tablatürü, c-enstrüman notasyonunu destekler ve özel editörler, notaları tarama veya her ikisi aracılığıyla kendi müziğinize girmeyi çok kolaylaştırır.

içinSkor

Sevdiklerimiz

 • Yüksek puan.
 • Ek açıklamaların iyi kullanımı.
 • Tam iPad ekranını mükemmel şekilde kullanır.

Sevmediklerimiz

 • Rakiplere kıyasla taban fiyat noktası yüksektir.
 • Bazı bestecilerin çalışmaları için uygulama içi satın alımlar.

Müziğinizi öncelikle iPad’inizde görüntülemek ve düzenli tutmakla ilgileniyorsanız, forScore mükemmel bir çözümdür. Diğer uygulamalardan bazıları gibi tüm özelliklere sahip değildir, ancak müzik kitaplığınız olarak devralmak için yeterli işlevselliğe sahiptir. Tüm bu çan ve ıslıklara sahip olmadığı için öğrenmesi daha kolay olabilir. forScore’u geleneksel piyano veya c-enstrüman notalarından akorlara ve şarkı sözlerine kadar her tür yazılı müziği görüntülemek için kullanabilirsiniz. Uygulama, biraz klasik müzikle birlikte gelir ve ek müzik paketleri satın alabilirsiniz. Gerçek güç, müziği forScore’a aktarmaktır; bu, nota koleksiyonunuzu tarayabileceğiniz ve düzenli bir şekilde iPad ekranında görüntüleyebileceğiniz anlamına gelir. forScore uygulamasında müziğinizi otomatik olarak kaydırabilen bir metronom olduğundan, uygulama çalmayı daha da kolaylaştırabilir. Bu, onu ister performans sergiliyor, ister sadece performans sergilemek istiyor olsun, müzisyenler için App Store’daki en iyi uygulamalardan biri yapar.

OnSong Pro

OnSong uygulaması ekran görüntüsü

Sevdiklerimiz

 • İbadet servisi yapan gitaristler için optimize edilmiştir.
 • Şarkılara açıklama ekleyin ve değiştirin.

Sevmediklerimiz

 • Pahalı taban fiyat artı uygulama içi satın alımlar.
 • Akorlara odaklanın; sayfa okumada çok fazla değil.

OnSong Pro, iPad’deki en pahalı müzik okuyucularından biri olsa da, özellikle nota kitaplığınızı sıfırdan oluşturmak istiyorsanız, yalnızca şarkı sözleri ve akorlarla basitleştirilmiş müzik notasyonuna değer veriyorsanız her kuruşuna değer olabilir. OnSong Pro’nun en büyük gücü, şarkı yazmayı oldukça kolaylaştıran editör ve biçimlendirme dilidir. Her şarkı, şarkının başlığını ve şarkıyla ilgili bilgileri içeren metin satırları olan bazı meta verilerle başlar. Metnin büyük kısmı, standart giriş, ayet, ön koro, koro biçiminde ortaya konan müziğe adanmıştır. OnSong Pro editörünün harika bir yönü, herhangi bir şeyi tekrar etme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. OnSong Pro, metni tekrar etmeden bölümleri sırayla düzenlemenizi sağlayan bir Akış özelliği içerir. İşaretleme dilinin bir başka harika özelliği de akorlarla nasıl başa çıktığıdır. Akoru şarkı sözü üzerinde işaretlemek yerine, onu şarkı sözlerinin içine not edersiniz. Daha sonra akorların nasıl görüntülenmesini istediğinizi seçebilirsiniz. OnSong Pro, şarkıyı çalarken size yardımcı olmak için düzenlenebilir akor çizelgeleri bile görüntüler. OnSong Pro ayrıca diğer güzel eklemelerin yanı sıra metronom, geri parça çalma desteği, müzikte gezinmek için ayak pedalı kullanma yeteneği gibi performans araçlarını içerir.

kavram

Notion uygulaması ekran görüntüsü

Sevdiklerimiz

 • Kompozisyon için harika.
 • El yazısı gösterimi işler.

Sevmediklerimiz

 • Pahalı taban fiyat artı uygulama içi satın alımlar.
 • Kullanıcı incelemeleri, uygulamanın ince ayar yapılmadığını gösteriyor.

Notion, müziğiniz için bir kütüphane olmaktan çok, müzik kompozisyonu kategorisine girer. Bu güçlü müzik notasyonu yazılımı, çeşitli enstrümanları kapsayan bir örnek kitaplık ve gitarda bir virajı veya slaydı not etmek gibi çeşitli enstrümanlar için artikülasyonları işaretleme yeteneği de dahil olmak üzere iPad’inizde beste yapmanıza olanak tanır. forScore veya OnSong kadar sahne dostu olmasa da, müzik yazmayı ciddiye almak isteyenler için mükemmel bir seçim. Notion, farklı bir anahtara aktarma, MIDI dosyalarını içe aktarma, kalemle beste yapmak için el yazısı tanıma ve akor, sekme ve tam müzik notasyonu desteği gibi görevleri gerçekleştirebilir.

İpucu

iPad’e bir MIDI denetleyici bağlayabilir ve GarageBand ile iPad’inizi bir dizi enstrümana dönüştürebilirsiniz.

Şarkıcı

Songsterr ekran görüntüsü

Sevdiklerimiz

 • Temiz bir şekilde organize edilmiş ve kullanımı kolaydır.
 • Gitaristler için iyi bir araç karışımı.

Sevmediklerimiz

 • Uygulama, web sitesine sonradan eklenen bir düşüncedir.
 • Hatalarla ilgili şikayetlerle ilgili iyi yorumlar.

Songsterr, bir şarkıdaki her enstrümanı kendi sekmesine bölerek Ultimate Guitar gibi web sitelerinin üzerine çıkarak tabloyu bir sonraki seviyeye taşıyor. Ayrıca, parçayı zamanında oynayarak öğrenmeyi kolaylaştıran bir oynatma özelliği de içerir. Bu, doğru hissi elde etmek için sekme arasında ileri geri atlamanızı ve müzik dinlemenizi engeller. Şarkının parçalara ayrılması bazen müzisyenin işini biraz daha zorlaştırabilir. Çoğu zaman, tablatür, size şarkının tek bir enstrüman yorumunu vermek için ritim gitarının imza kurşun yalamalarının bir kısmını birleştirir. Ancak ayrı ayrı parçalar kendi sekmelerinde izole edildiğinde, şarkıyı parçalara ayırabilir ve nasıl bir araya getireceğinize karar verebilirsiniz. Songsterr bir uygulama olarak mevcut olsa da, Songster web sitesi aylık abonelik ücreti ödemek istemeyenler için daha iyi bir değer sağlar. Web sitesinde bir abonelik olmadan tabloyu görüntüleyebilir ve oynatmayı duyabilirsiniz. Songsterr’ı şarkı öğrenmek için kullanmak istiyorsanız, uygulamaya geçmek ve yarım hız modu, döngü modu, çevrimdışı mod ve mobil uygulama için AmpliTube gibi uygulamaları kullanma yeteneği gibi ekstra özellikler için aylık ücret ödemek isteyebilirsiniz. şarkıyı öğrenirken stüdyo.

Gitar Sekmesi

GuitarTab ekran görüntüsü

Sevdiklerimiz

 • Gitar sekmeleri ve akorları için optimize edilmiş basit bir uygulama.
 • Birkaç ucuz uygulama içi satın alma ile ücretsiz uygulama.
 • Harika kullanıcı yorumları.

Sevmediklerimiz

 • Ekstra kullanıcı desteği sağlanmadı.
 • Eğitimdeki gitaristler için bağlamsal yardım yok.

GuitarTab için kullanıcı arayüzü eksik olabilir, ancak bu listeyi iki sağlam nedenden dolayı kolayca yapar: ücretsizdir ve ücretsiz bölümünde bir ton içerik vardır. Kütüphane, Songster’da bulunan kadar kapsamlı değil ve tüm çanları ve ıslıkları alamayacaksınız. Yine de, o şarkıyı öğrenmeye başlamak için bir yol istiyorsanız, iPad’deki GuitarTab, sizi pahalı bir abonelik hizmetine zorlayan Tabs and Chords veya Tab Pro gibi uygulamalara harika bir alternatiftir. GuitarTab ayrıca reklamları kaldırmanıza, müziği yazdırmanıza, farklı bir tuşa aktarmanıza ve diğer güzel özelliklerin yanı sıra uygulama içi uzantılar sunar, ancak reklamlar gitar odaklı web sitelerinin çoğu kadar müdahaleci değildir ve aramanın temelleri yukarı ve oynatma sekmesi size bir kuruşa mal olmaz.

Müzik notaları

Müzik Notları ekran görüntüsü

Sevdiklerimiz

 • Notalarınızı düzenlemenin harika bir yolu.
 • Birçok olumlu eleştiri.

Sevmediklerimiz

 • Uygulama içi satın alma işlemleri.
 • Notalara odaklanır; birkaç katma değerli araç.

Nota satın almaya ne dersiniz? Bu listedeki uygulamaların çoğu, şarkı şarkı bir müzik kitaplığı oluşturmak, nota kitaplığınızı düzenlemek ve performans içindir. Peki ya bir ton müzik satın alıp çalmayı öğrenmeye ne dersiniz? MusicNotes, notaların iBooks’udur. Müziğinizi saklar ve öğrenmenize yardımcı olur. Öğrenmeyi kolaylaştırmak için müziği çalabilir ve dakikadaki vuruşları yavaşlatabilirsiniz. MusicNotes, geleneksel notaları, c-enstrümanı veya şarkı sözleri/akorları müzik notalarını ve tabloları destekler. Uygulama, örnek olarak yarım düzine şarkı ile birlikte gelir. Kitaplığınızı oluşturmak istiyorsanız, MusicNotes web sitesinde bir hesap oluşturun. Notaları satın almak için neden web sitesine gitmeniz gerekiyor? Amazon’un Amazon Kindle okuyucu ile yaptığına benzer şekilde, web sitesinden satın almak Apple’ın yüzde 30’luk kesintisini ödemekten kaçınıyor, bu da sonuçta aracıyı keserek size müziği daha ucuza satabilecekleri anlamına geliyor.