Skip to content

İPad Kamerayı Kullanmanın En İyi 9 Yolu

31 de Mayıs de 2021

İPad’in kamerası, kutudan çıkar çıkmaz harika şeyler yapmanızı sağlayan birçok özelliğe sahiptir. Fotoğraf çekmenin ve video kaydetmenin yanı sıra, Measure uygulamasıyla QR kodlarını okuyabilir, belgeleri tarayabilir ve nesneleri artırılmış gerçeklikte ölçebilirsiniz. App Store, hem ön hem de arka iPad kameraları için daha da fazla kullanım alanı bulan bir yazılım sunar. ProCam 6 ve Filmic Pro gibi bazıları, fotoğraf çekerken veya video çekerken size kamera ayarları üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Takip eden uygulamaların tümü, iPad kamerayı kullanarak renk, denklem veya kenar ayıklama gibi görüntü üzerinde fazladan bir şeyler yapmak veya görüntüyü bir film oluşturmak, çizim yapmak veya bir toplantıyı yönetmek gibi ilginç bir şey yapmak için kullanmanıza yardımcı olmak için kullanıyor.

Adobe Capture CC ile Renk Paleti Oluşturun

Ne Seviyoruz

 • Özel araçlar ve paletler oluşturmak için kameranızı kullanmanızı sağlayan çok yönlü bir uygulama.

Neleri Sevmiyoruz

 • Ücretsiz bir Adobe ID, Facebook veya Google hesabıyla giriş yapmanızı gerektirir.

Adobe Capture CC, birkaç hizmet sunmak için kameraya güvenir: bir görüntüyü diğerlerinin yanı sıra vektörlere, desenlere, fırçalara ve hatta bir 3B nesneye dönüştürmek. En iyi püf noktalarından biri, bir fotoğraftan nasıl 5 renkli bir tema oluşturabileceğidir. Otomatik olarak seçtiği renkleri beğenmezseniz, ekrandaki renkli noktaları paletinizin bir parçası olarak istediğiniz renklere taşıyın. Uygulama ücretsizdir ve mevcut ayda 20 GB depolama alanına yükseltme ile 2 GB’a kadar depolama alanına izin verir.

Da Vinci Gözüyle Bir Sanat Eserinin İzini Sürün: Herkes Çizebilir

İPad ekranında bir kedi fotoğrafını gösteren Da Vinci uygulamasının fotoğrafı, aşağıda kağıt ve kalemle el ile kediyi çiziyor

Ne Seviyoruz

 • Kamera ve opaklık ayarlarının akıllı, seçilebilir kullanımı.

Neleri Sevmiyoruz

 • İPad’inizi ve çiziminizi, çarpmayacak veya hareket etmeyecekleri bir yere konumlandırdığınızdan emin olun. Bir şeyleri yeniden hizalamak biraz zor olabilir.

Da Vinci Eye: Anyone Can Draw uygulaması, sizin için uygun olmasa da, biraz daha iyi izlemenize ve eskiz yapmanıza yardımcı olabilir. İPad’inizi bir kağıt parçasının birkaç inç üzerine yerleştirmeniz ve ardından çizmek ve ekranda konumlandırmak için bir görüntü seçmeniz gerekir. Orijinal resmi, çiziminizi veya her ikisini de biraz görmek için opaklığı ayarlayın.

Microsoft Office Lens ile Beyaz Tahtaları, Belgeleri ve Daha Fazlasını Yakalayın

Microsoft Lens için dışa aktarma seçeneklerinin ekran görüntüsü: çoğunlukla diğer Microsoft uygulamalarına, ancak ayrıca PDF, Fotoğraf ve Posta'ya

Ne Seviyoruz

 • Kenarları tanır ve belgelerin içeriğini ve kuru silme pano görüntülerini iyi bir şekilde yakalar.

Neleri Sevmiyoruz

 • El yazısıyla yazılmış harfleri her zaman doğru şekilde dönüştürmez.

Bir beyaz tahta, belge veya kartvizitin fotoğrafını çekmek için ücretsiz Microsoft Office Lens uygulamasını kullanın. Uygulama, nesnenin kenarlarını tanır, parlamayı giderir ve görüntüyü kırpmanıza, metin eklemenize veya açıklama çizmenize olanak tanır. Daha sonra, diğerleri arasında OneNote, OneDrive, Word, PowerPoint, Fotoğraflar dahil olmak üzere birkaç başka uygulamaya aktarabilirsiniz.

Padlet’te Fiziksel Notları Sanal Notlara Dönüştür

Yeniden boyutlandırılabilir dijital notlara dönüştürülmüş 4 yapışkan notu gösteren Padlet ekran görüntüsü

Ne Seviyoruz

 • Catscan, duvara yapıştırılmış küçük karelerden sanal notlar almanın en basit yolu olabilir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Birden çok platformda çalışıyorsanız, Catscan masaüstü sürümünde mevcut değildir.

Padlet, çeşitli düzenlerde notlar, bağlantılar, resimler, videolar ve daha fazlasını düzenleyebileceğiniz sanal bir duvar sunar. Ve kameranızla yeni bir pano oluşturabilirsiniz: Uygulamayı açın, yeni bir pano eklemek için dokunun, Catscan’i seçin ve ardından duvardaki notların resmini çekin. Padlet bunları, girişlerinizi yeniden boyutlandırırken veya yeniden düzenlerken ek içerik ekleyebileceğiniz bir pano üzerinde sanal notlara dönüştürür. Ücretsiz sürümde, uygulama reklamlar içerir ve sizi 10MB dosya ve üç pano ile sınırlar. Pro sürümüne yükseltme, reklamları kaldırır, depolamayı 250 MB’a çıkarır ve sınırsız sayıda proje oluşturmanıza olanak tanır.

Photomath ile Nokta ve Çözme

Photomath'in -7x ^ 2 + 19x -12 yazılı bir matematik denklemini nasıl tanıdığını ve çözmeyi önerdiğini gösteren ekran görüntüsü.

Ne Seviyoruz

 • Matematik ödevi yardımı için harika bir uygulama.

Neleri Sevmiyoruz

 • Önce sorunu çözdüklerinden emin olmak için çocuklara göz kulak olun ve ardından uygulamayı kapın, tersi değil.

Bir matematik problemi için çözüm olmadan mı takıldınız? Ücretsiz PhotoMath uygulamasını açın ve kamerayı bir denkleme doğrultun. Uygulama, sayıları ve değişkenleri tanıyacak ve çözüme ulaşmak için ihtiyacınız olan her adımı size gösterecektir.

Gökyüzü Kılavuzunda Yıldızları, Gezegenleri ve Daha Fazlasını Belirleyin

Kamera görüntüsü ile bir yıldız haritasının üzerini kaplayan artırılmış gerçeklik modunu gösteren Sky Guide'ın ekran görüntüsü

Ne Seviyoruz

 • Gece görüşü modu ekranı karartır ve öğeleri soluk kırmızı renkte görüntüler.

Neleri Sevmiyoruz

 • Bir iPad’i havada tutarken gece gökyüzünü uzun süre görmek kol kuvvetinizi artıracak, ancak aynı zamanda biraz yorucu da olabilir.

Sky Guide, iPad’inizin ekranında yıldızları, gezegenleri, uyduları ve daha fazlasını görüntüler. Pusulaya ve kameraya dokunun, ardından nesneleri geçerli konumunuza ve yönünüze göre görmek için ekranınızı herhangi bir yöne çevirin. Temel sürüm, 2,5 milyon yıldızdan oluşan bir katalog içerir veya gelişmiş bir yıldız kataloğu ve yüksek çözünürlüklü yakınlaştırma desteği için Supermassive’a yükseltebilirsiniz.

Stop Motion Studio ile Animasyonlu Filmler Oluşturun

Dönen hareketli süreçteki Stop Motion Studio kahve fincanının ekran görüntüsü

Ne Seviyoruz

 • Güçlü adım adım görüntü yakalama.
 • Geçerli kamera görünümünün üzerine yerleştirilmiş önceki görüntüyü görüntüleme yeteneği (“soğan zarı” olarak da bilinir).

Neleri Sevmiyoruz

 • Zamanlama her şeydir: İnsanların, istenen animasyonlu hareketi elde etmek için bir nesneyi ne kadar (veya az) ayarlayacaklarını öğrenmeleri için biraz deney yapılması gerekebilir.

İPad’inizdeki kamera ve ücretsiz Stop Motion Studio uygulamasıyla kare kare hareketli hareketli videolar oluşturun. Kareleri kesin, kopyalayın veya yapıştırın, ses ekleyin ve SD veya HD formatlarında dışa aktarın. Efekt ekleme, görüntüleri içe aktarma, daha yüksek çözünürlüklerde çalışma ve daha fazlasını yapma becerisinin kilidini açmak için yükseltin.

Türünüzü Yazı Tipiyle Bulun

"Yukon

Ne Seviyoruz

 • En yaygın kullanılan yazı tipleri için eşleşmeleri bulur.
 • Tam bir eşleşme tanımlanmasa bile alternatifleri gösterir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Yazı tipi fotoğrafını önden ve aynı seviyede çekmeniz gerekir. Uygulama, bir yan açıdan veya bir döşeme ile yakalanan yazı tiplerini doğru bir şekilde tanımlamakta zorlanır.
 • Sonuçlar kesin olmayabilir.

Hiç bir işaret, reklam veya kitap kapağı gördünüz ve merak ettiniz mi … yazı tipi nedir? Bu ücretsiz uygulama, fotoğrafınızda bulunan yazı tipiyle eşleşen veya ona çok yakın olan birçok yazı tipini bulmanıza yardımcı olur. Uygulama, tanımlanmış yazı tiplerini satın alabileceğiniz MyFonts.com’a bağlantılar içerir (fiyatlar değişebilir)

Zoom Cloud Meetings: Taşınabilir Konferans Uygulaması

Video, ekran paylaşımı ve beyaz tahta toplantı seçeneklerini gösteren Zoom toplantılarının ekran görüntüsü

Ne Seviyoruz

 • Zoom, insanların bir mobil toplantı uygulamasında isteyeceği özelliklerin çoğunu içerir.
 • Bir iPad’den gerçek zamanlı bir ekran paylaşma yeteneği etkileyici bir özelliktir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Grup toplantıları için 40 dakikalık süre sınırını yalnızca Zoom’un ücretsiz sürümünü kullandığımız toplantılara değil, katıldığımız tüm toplantılara uygulamanın bir yolu yok.

Mükemmel pil ömrü ve geniş ekranıyla iPad, toplantınızdaki diğer kişileri görmenize izin vermek için kamerayı kullanan uzaktan konferans için iyi çalışır. Zoom Cloud Meetings video, beyaz tahta ve dosya paylaşımını destekler ve ayrıca iPad’inizden diğer katılımcılarla ekran paylaşımına olanak tanır. Ücretsiz sürüm, grup toplantılarını 100 kişi ve 40 dakika ile sınırlar, ancak bire bir toplantılar zaman sınırlı değildir. Ücretli seçenekler bu sınırları kaldırır.