Skip to content

iPad Mini Açılmıyor mu? Bu Düzeltmeleri Deneyin

24 de Mayıs de 2021

Ana Ekran düğmesine bastıktan sonra iPad Mini’niz açılmıyorsa paniğe kapılmayın. Çoğu durumda, tableti hayata döndürmek yalnızca birkaç kolay adım gerektirir. Cihazınızın tekrar çalışması için ne yapmanız gerektiğini size göstereceğiz. İPad Mini’niz açılmıyorsa ve bu çözümlerden hiçbiri çalışmıyorsa, yeni bir iPad satın almanız gerekebilir.

  1. İPad’i uyandırın. Uyku durumunda olabilir ve kapatılmamış olabilir. Uyku / Uyanma düğmesine bir veya iki kez basmak hiçbir şey yapmazsa, iPad kapalı olabilir. İPad tamamen kapatıldığında pil kullanılmaz. Apple logosunu gördüğünüzde iPad’in açıldığını anlarsınız.

  2. İPad ekranının parlaklığını artırın. Tablet açık olabilir ancak ekran çok karanlık olabilir. İPad’i karanlık bir odaya götürün, Kontrol Merkezini açın ve parlaklığı artırın. Kontrol Merkezini iOS 12’de açmak için sağ üst köşeden aşağı kaydırın; iOS 11 ve önceki sürümlerde aşağıdan yukarı kaydırın.

  3. İPad’i takın ve şarj edin. İPad kapalıysa ve Uyandır düğmesini basılı tuttuğunuzda açılmıyorsa pil tamamen boşalmış olabilir. İPad’i taktıktan sonra pil göstergesinin görünüp görünmediğini veya aygıtın açılıp açılmadığını görmek için birkaç dakika bekleyin. Pil, cihazı uyandırmak için yeterli enerjiye sahip olduğunda otomatik olarak açılacaktır. Bu göstergeyi bir saat içinde görmezseniz veya bir “güce bağlan” göstergesi görürseniz, her şeyin sıkıca takılı olduğundan emin olun. Ayrıca farklı bir USB kablosu veya priz kullanmayı deneyin. Bir iPad Mini, sıcak bir arabada veya donma sıcaklıklarında bırakılırsa kapanabilir ve şarj olmayabilir. Başlatmadan veya şarj etmeden önce oda sıcaklığına getirin. İPad bir saat boyunca takılıysa ve şarj olmuyorsa şarj bağlantı noktasını temizleyin. Kir veya toz, bağlantı noktasını tıkayarak şarj etme kabiliyetini engelleyebilir. Kalıntıları kazımak için tahta veya plastik bir kürdan kullanın.

  4. İPad’in içindeki kablo bağlantılarını düzeltin. Bazı kullanıcılar, iPad’lerini açtıktan sonra geğirmek iPad. Hafifçe okşamak, sağlam bağlantılar yapmayan gevşek kabloları yeniden hizalayabilir. Bunu yapmadan önce tableti kapattığınızdan ve önünü ve arkasını bir havluyla sıkıca kapattığınızdan emin olun.

  5. İPad’i sıfırlayın. Bir iPad Mini’yi iPad yeniden başlatma prosedürü kullanarak yeniden başlatmak, iPad açıldığında çalışır. İPad kapalıysa, iPad Mini’de donanımdan sıfırlama yapın.

  6. İPad’i kurtarma moduna geçirin ve yazılımı güncelleyin. Kurtarma modu verilerinizi silmeyecek ancak iPad yazılımını güncelleyecek ve iOS’un en son sürümünü yeniden yükleyecektir.

  7. İPad’i uzaktan silin. Bir iPad açılmadığında, kurtarma modunu kullanmayı veya kısmen başlatmayı deneyebilir ve yazılımı sıfırlamak için uzaktan silme yapabilirsiniz. İPad’i bu şekilde silebilirseniz, başlamamasına neden olan şeyi düzeltmek için onu en son iOS sürümüne güncelleyin. Normal bir iPad sıfırlaması, iPad’in ayarlarına cihazın içinden erişmeyi içerir. İPad başlamazsa bir iPad’i sıfırlayamazsınız.

  8. İPad’i bir uzmana götürün. Yukarıdaki çözümler işe yaramadıysa, iPad’i yetkili bir onarım servisine götürün. Yazılım düzeltmelerinin çözemeyeceği bir donanım sorunu olabilir. Apple Genius çubuğunda veya bir Apple Onaylı Onarım Merkezi’nde bir uzman arayın.