Skip to content

iPad’de Nasıl Çizilir

17 de Kasım de 2022

Bilinmesi gereken

 • Çizime başlamak için Notes uygulamasının sağ üst köşesindeki İşaretleme simgesine dokunun.
 • Temel şekiller çizin. Şekil Tanıma’yı tetiklemek için parmağınızın ucunu veya kaleminizi basılı tutun.
 • Daha kalın çizgiler çizmek için daha fazla basınç kullanın.

Bu makale, iPad’inizle çizim yapmaya nasıl başlayacağınızı açıklayacaktır.

Herhangi Bir iPad’de Çizim Yapabilir misiniz?

Çizime başlamak için büyük ekranlı üst düzey bir iPad’e ihtiyacınız yok. iPad’iniz çalıştığı sürece onu kullanabilirsiniz.

iPad’imde Ne Çizmem Gerekiyor?

iPad’inizde çizim yapmak istiyorsanız Notes uygulamasını kullanabilirsiniz. Daha iyi bir deneyim için kalem, mat ekran koruyucu ve özel bir çizim uygulaması almayı düşünün. Herhangi bir ekran kalemi çalışır, ancak Apple Pencil, yalnızca iPad’ler için üretilmiş, basınca duyarlı bir ekran kalemidir. Bir ekran koruyucu ekran kalemin altında daha az kaygan hale gelir, böylece daha çok gerçek kağıt hissi verir. Apple Pencil almayı düşünüyorsanız, Apple Pencil’ın iPad’inizle uyumlu olduğundan emin olun.

iPad’imde Ücretsiz Nasıl Çizim Yapabilirim?

Bir kuruş harcamadan iPad’inizde çizim yapabilirsiniz. Yalnızca parmaklarınızla ve Notes uygulamasıyla başlayabilirsiniz. iPad için özel çizim uygulamaları daha fazla işlevsellik sunacak ve tamamen ücretsizden aylık abonelik ücretine kadar her fiyat noktasında mevcut olacak.

iPad’de Nasıl Çizilir

Özel bir şeye ihtiyacınız olmadığı için, iPad’inizi kapıp istediğiniz zaman sanat yapmaya başlayabilirsiniz. İşte nasıl başlayacağınız.

 1. Çizim uygulamanızı açın. Notlar uygulamasını kullanıyorsanız, simgesine dokunun. İşaretleme Tüm çizim araçlarını görmek için sağ üst köşedeki

 2. Bazı temel şekiller çizin. iPad’inizle temel şekiller yapmak çok kolay Şekil Tanıma özellik. Şekil çizmeyi bitirdiğinizde parmağınızı veya ekran kalemini ekranda bırakın. Bir süre sonra çizgiler mükemmel bir şekil oluşturacak şekilde yerine oturacaktır.

  Notlar uygulamasında çizilen daireler, kareler ve üçgenler.

 3. Çizgilerinizi çeşitlendirin. Farklı çizgi kalınlıkları ve opaklık seçmek için araca dokunun. Apple Pencil veya Logitech Crayon gibi sanat amaçlı bir kalem kullanıyorsanız, çizgileriniz uyguladığınız baskı miktarına göre değişir. Geniş, yumuşak çizgiler oluşturmak için Apple Pencil’ı bile eğebilirsiniz.

  Notes uygulamasında farklı boyutlarda çizgiler.

 4. Gölgeleri ekleyin. Biraz boyut eklediğinizde temel çizimler bile daha iyi görünecektir. Çizimlerinizde gölgeler oluşturmak için daha fazla baskı veya opaklık kullanın. Bir sanat uygulaması kullanıyorsanız, resminizi gölgelemeden önce yeni bir Katman oluşturun.

  Notes'ta gölgeli bir daire.

 5. Bir referans kullanın. Sevdiğiniz bir karakter veya evcil hayvanınızın resmi gibi bir şey çizin. Kopyalama veya izleme yapmayacaksınız, dolayısıyla başka birinin sanatının bir resmini bile kullanabilirsiniz. Referanstan çizim yapmak pratik için mükemmeldir.

  Bir çiçeğin fotoğrafı.

 6. Bölünmüş ekran kullanın. Bir referans resim bulduğunuzda, onu ekranda çizim uygulamanızın yanına koymanız gerekir. Aç çoklu görev Ekranınızın üst kısmındaki menüye ve ardından öğesine dokunun. Bölünmüş Görünüm.

  Çoklu Görev menüsünde Bölünmüş Görünüm vurgulanmış iPad Notes uygulaması

 7. Sağda görünmesi için çizim uygulamanızı açın.

  Procreate'in yanındaki çiçek fotoğrafı.

 8. Çizmeye başla. Artık temel bilgileri bildiğinize göre çizmeye hazırsınız. İyi eğlenceler!

  Çiçek çizimine başlamak.

Ücretsiz olarak başlamakla ilgileniyorsanız, App Store’daki The Iconfactory’den Linea’ya göz atın.

SSS

 • Bir iPad’de Google Slaytlar’da nasıl çizim yaparım?

  Sununuzu Google Slaytlar uygulamasında açın, ardından simgesine dokunun. Mevcut ve nerede sunum yapmak istediğinizi seçin. Üstte, simgesine dokunun. Çizmek (kalem simgesi) ve sunulan slaytta çizim yapmak için parmağınızı kullanın. Çizim modundan çıkmak için simgesine dokunun. Çizmek Yeniden.

 • Bir iPad’de Procreate’te çizimi nasıl yansıtırım?

  Procreate üzerinde çizimi yansıtmak için ok menü çubuğunu açmak için, ardından öğesine dokunun. Serbest çalışma. Artık çiziminizi yatay veya dikey olarak yansıtabilirsiniz. simgesine dokunarak aynalanmış veya simetrik çizimler de yapabilirsiniz. Ayarlar > Tuval > Çizim Kılavuzu.

 • Mac’te çizim yapmak için iPad’i nasıl kullanırım?

  iPad’iniz yakındayken, Mac’inizde uyumlu bir belge açın (Notes, TextEdit, Keynote vb.’den) ve Dosya > Şuradan ekle: > Çizim Ekle. iPad’inizde bir çizim penceresi açılır; bir çizim oluşturun ve dokunun Tamamlandı.