Skip to content

İPad’de Otomatik Uyku Modu ve Parola Kilidi Nasıl Geciktirilir

17 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • İPad Ana ekranında Ayarlar ve dokunun Ekran parlaklığı > Otomatik kilit. Seç 2, 5, 10veya 15 dakikaveya Asla.
 • Kapak kapatıldığında iPad’i otomatik olarak uyku moduna geçiren bir Smart Cover’ınız varsa 10 veya 15 dakika ayarını deneyin.
 • Bir şifre giriş zamanlayıcısı ayarlayın: Giriş Ayarlar, Seç Şifre, sonra dokunmak Şifre İste. Şuradan bir ayar seçin: Hemen kadar 4 saat.

Bu makale, iPad’inizin Otomatik Kilit modunu nasıl geciktireceğinizi ve ne sıklıkla şifre gerektirdiğini açıklar. İPad, pil gücünden tasarruf etmek için varsayılan olarak iki dakika işlem yapılmadığında uyku moduna geçer, ancak daha uzun süre işlem yapılmamasını tercih edebilirsiniz. Talimatlar, iOS 11 veya sonraki sürümlere sahip iPad’leri kapsar.

İPad’de Otomatik Kilit Modu Nasıl Geciktirilir

İPad’iniz uyku moduna geçmeden önceki süreyi artırmak için:

 1. İPad Ana ekranında Ayarlar.

 2. İçinde sol panel, dokunun Ekran parlaklığı.

 3. İçinde Ekran parlaklığı ekran, dokunun Otomatik kilit.

 4. Tercih ettiğiniz seçeneği seçin. Seçenekler 2, 5, 10 veya 15 dakikadır. Ayrıca seçebilirsiniz Asla.

  Zaman vurgulanmış olarak iPad'de Otomatik Kilitleme zamanlama ayarları

Seçme Asla iPad’in hiçbir zaman otomatik olarak uyku moduna geçmediği anlamına gelir. İPad’inizi bir yere koyarsanız ve uyku moduna almayı unutursanız, pili bitene kadar etkin durumda kalır.

Size Uygun Otomatik Kilit Ayarı Hangisi?

İPad, siz kullanırken uyku moduna girerse, gecikmeyi 5 dakikaya ayarlayın. Fazladan üç dakika kulağa pek hoş gelmese de, varsayılan ayarı iki katından daha fazla artırır. Kapak kapatıldığında iPad’i otomatik olarak uyku moduna geçiren bir Smart Cover’ınız varsa 10 dakika veya 15 dakika ayarını kullanın. İPad ile işiniz bittiğinde kapağı kapatmak konusunda iyiyseniz, pil gücünü kaybetmezsiniz ve daha uzun ayar, iPad’in siz onu kullanırken uykuya geçmesini engeller.

Parola Gerektiğinde Nasıl Geciktirilir

İPad’inizde Touch ID veya Face ID yoksa iPad’inizi her uyandırdığınızda parolayı girmek istemeyebilirsiniz. Touch ID veya Face ID’ye sahipse, iPad’in kilidini açabilir ve birkaç başka düzgün numara yapabilirsiniz, ancak parolayı girmeyi atlamak için Touch ID veya Face ID’ye ihtiyacınız yoktur. Bunun yerine, parolanın ne sıklıkla gerekli olduğu için bir zamanlayıcı ayarlayın.

 1. Açık Ayarlar.

 2. Sol panelde, ikisinden birine dokunun. Şifre, Dokunmatik Kimlik ve Şifreveya Yüz Kimliği ve ŞifreiPad modeline bağlı olarak.

 3. Şifreyi girin.

  Parola ayarlarının kilidini açma

 4. İçinde Şifre Kilidi ekran, dokunun Şifre İste.

  İPad'de Parola ayarını zorunlu kılın

  Bu ayarları ekranda görmüyor musunuz? Eğer varsa iPad Kilidi Açma için açıldı Dokunmatik kimlik veya Face ID, aralığı geciktiremezsiniz. Bunun yerine, parmağınızı Ev düğmesine basın veya telefonu kaldırın ve iPad’in kilidini açmak için ona bakın.

 5. İçinde Şifre İste ekranından bir ayar seçin Hemen kadar 4 saat.

  15 dakika sonra iPad'de Şifre İste seçeneği