Skip to content

İPad’deki Bildirimlerden İpuçları ve Diğer Uygulamalar Nasıl Kaldırılır

1 de Haziran de 2021

Bir tane indirebilmenize rağmen, iPad bir kılavuzla gelmiyor. Bunun yerine, özellikleri bulmanıza ve bu özellikleri nasıl kullanacağınızı öğrenmenize yardımcı olacak bir İpuçları uygulamasına sahiptir. Bu bildirimleri Bildirim Merkezi’nde almak istemiyorsanız, yardıma ihtiyacınız yoksa ipucu bildirimlerini kapatın. Bildirimleri beğendiyseniz ancak ipucu bildirimleri alma yöntemlerinizi sınırlamak istiyorsanız, uyarı stilini değiştirin. Bu talimatlar, iOS 8 ve sonraki sürümleri çalıştıran cihazlar için geçerlidir.

İpuçları Nasıl Kapatılır

Bildirimleri kapatmak, İpuçlarının size mesaj göndermesini durdurur, ancak yine de yeni özellikler hakkında bilgi edinmek için uygulamayı açabilirsiniz. Bildirimleri kapatmak için:

 1. Açık Ayarlar.

 2. Dokunmak Bildirimler.

  iPad'de ipucu bildirimleri

 3. İçinde Bildirim Stili bölüm, dokunun İpuçları. Bu menüdeki uygulamalar alfabetik olarak görünür.

  iPad'de ipucu bildirimleri

 4. Kapamak Bildirimlere İzin Ver geçiş anahtarı.

  Bildirimleri kapat iPad

 5. Size mesaj göndermelerini durdurmak için Bildirim ayarlarındaki herhangi bir uygulama için bu adımları tekrarlayın.

Bahşiş Bildirimi Uyarı Stilini Değiştirin

Bildirimlere izin vermek ancak bildirimlerin ekranda nasıl görüneceğini sınırlamak istiyorsanız, Bildirimlere İzin Ver geçiş anahtarını seçin, ardından Uyarılar bölümüne gidin. Bildirimlerin nerede görüneceğini seçmek için bildirimlerin görünmesini istediğiniz yerleri seçin:

 • Kilit Ekranı: Cihazı uyandırmadan bildirimleri görüntüler.
 • Bildirim Merkezi: Bildirimleri görmek için ekranın üst kısmından aşağı doğru kaydırın.
 • Afişler: Diğer uygulamalara girip çıktığınızda bildirimler görünür.
 • Banner Stili: Geçici bir bildirim ile siz kapatana veya üzerine dokunana kadar ekranda kalan bildirim arasında seçim yapın.

Seçenekler bölümünde bildirimleri düzenlemek için araçlar bulunur:

 • Önizlemeleri Göster: Bildirime, örneğin bir metin mesajının içeriği gibi bilgiler ekler.
 • Bildirim Gruplaması: Kullanılan uygulamaya göre mesajları yığınlar halinde sıralayarak Bildirim Merkezi’nde dağınıklığı azaltır.

İpuçları uygulamasına veya iOS’un yeni bir sürümüyle birlikte gelen varsayılan yardımcı programlardan herhangi birine ihtiyacınız yoksa, bunları silebilirsiniz. Ana ekranda, uygulama simgesine dokunup simgeler titreyene kadar basılı tutun, ardından simgesine dokunun. X Uygulamayı iPad’inizden kaldırmak için sol üst köşedeki