Skip to content

İPad’i Kablolu Ethernet İnternet Bağlantı Noktasına Bağlama

18 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

  • Adaptör kullanın: Ethernet’e bağlanmak için Lightning – USB-3 veya USB-C – USB adaptörü ve USB – Ethernet adaptörü kullanın.
  • Başka bir seçenek: Ethernet bağlantı noktasına sahip bir USB hub kullanın.

Bu makale, kablosuz bir aygıt olmasına rağmen iPad’inizi kablolu bir Ethernet internet bağlantı noktasına nasıl bağlayacağınızı açıklar. Bu talimatlar, USB-C bağlantı noktaları ve Lightning konektörleri olan iPad modelleri için geçerlidir. 30 pimli konnektöre sahip eski bir iPad’iniz varsa, bu talimatları Lightning – 30 pimli adaptörle kullanabilirsiniz.

Cankurtaran / Jaime Knoth

Kablolu Erişim için Yıldırım ve USB Adaptörlerini Kullanın

İPad’inizde Lightning konektörü varsa Apple’ın Lightning – USB-3 Kamera Adaptörünü kullanın. Bu adaptör, iPad’i kullanırken şarj etmek üzere bir elektrik prizine takmak için bir Lightning bağlantı noktası içerir. Ayrıca, kablolu klavyeler ve MIDI aygıtları gibi uyumlu herhangi bir USB aygıtını iPad’e bağlayabileceği anlamına gelen bir USB bağlantı noktası da barındırır. USB-C bağlantı noktalarına sahip yeni nesil iPad’ler, USB-C’den USB’ye adaptör gerektirir. Her iki durumda da, bir USB – Ethernet adaptörüne de ihtiyacınız olacak. Bu çözüm, en iyi MC704LL / A model numaralı Apple’ın USB – Ethernet Adaptörüyle çalışır. Diğer kabloların düzgün çalışmasını sağlamak için bir geçici çözüm kullanmanıza rağmen, diğer satıcıların adaptörlerini kullanırken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

  1. Lightning – USB-3 adaptörünü iPad’inize bağlayın.

  2. İPad’iniz bir USB-C konektörü kullanıyorsa, USB-C – USB adaptörünü cihaza takın.

  3. USB adaptörünü USB – Ethernet adaptörüne takın ve ardından ikincisini bir Ethernet kablosu kullanarak ağa bağlayın.

  4. Açık Ayarlar ve ara Ethernet bağlı olduğunuzu onaylamak için.

Bir USB Hub kullanın

USB – Ethernet adaptörünüz Lightning – USB-3 adaptörüyle iyi çalışmıyorsa veya USB-C bağlantılı bir iPad’iniz varsa, bir USB hub’ı düşünün. Çeşitli bağlantı noktalarını kullanırken Ethernet’e bağlanmak için bu aksesuarı bir USB adaptörünün yanına veya bir USB – Ethernet adaptörü yerine ekleyin. İPad’inizi şarjlı ve Ethernet’e bağlı tutmak istiyorsanız, güç dağıtım bağlantı noktasına sahip bir model arayın.

  1. USB hub’ı iPad’e bağlayın. Gerekirse Aydınlatma – USB adaptörü kullanın.

  2. USB – Ethernet adaptörünü hub üzerindeki bir USB bağlantı noktasına bağlayın ve bir Ethernet kablosu bağlayın. Veya hub’ın Ethernet bağlantı noktasını kullanın.

  3. Ethernet adaptörünü ve Ethernet kablosunu veya Ethernet kablosunu doğrudan hub’dan bir yönlendiriciye veya ağ bağlantı noktasına bağlayın.

  4. İçinde Ayarlargöreceksin Ethernet menüdeki seçenek. Bu görünür ayar, iPad’inizin bağlı olduğunu doğrular.

Herhangi bir sorun yaşarsanız, iPad’i yeniden başlatın ve adımları tekrar uygulayın. İPad’inizi bir bağlantı noktasının olduğu ancak Wi-Fi’nin olmadığı bir ağa bağlamanız gerekiyorsa, alternatif olarak taşınabilir bir yönlendirici ve bir Ethernet kablosu kullanın. Cep boyutundaki yönlendiriciler, çalışmak için çok sayıda adaptör gerektirmediğinden ve genellikle hızlı kurulduğundan harika bir çözüm olabilir.