Skip to content

İPad’inizde Reklamları Engelleme

23 de Nisan de 2021

Super Bowl’u izlerken kısmen komik reklamlarla ilgili olabilirken, çoğu zaman reklamları sevmiyoruz. En sevdiğimiz şovu, reklamları hızla ileri götürmek için DVR’a kaydetmemizin bir nedeni budur. İPad’inizde, reklam engelleyiciler ve içerik çalışanları yalnızca web tarayıcısında çalışır, bu nedenle Facebook ve Twitter uygulamalarında gösterilen web sayfaları dahil olmak üzere tek tek uygulamalarda reklam görmeye devam edebilirsiniz.

fhm / Getty Images

İPad’inize bir Reklam Engelleyici İndirin

Belki de denklemin en zor kısmı, indirmek için iyi bir reklam engelleyici bulmaktır. Birçok reklam engelleyici ücretli uygulamalardır, yani engelleyici için bir veya iki dolar ücretlendirilirsiniz. Ayrıca, göze batmayan reklamların “web sitelerini desteklemek” için engellenmediğini iddia eden, ancak aslında bu web sitelerinden bazılarından reklam geliri kesintisi şeklinde bir ücret talep eden AdBlock Plus gibi engelleyiciler de vardır. Listenin en üstünde 1Blocker var. İndirmesi ücretsiz ve yapılandırması kolaydır. Sitede reklamlara izin veren izin verilen sitelerin bir listesini (genellikle beyaz liste olarak adlandırılır, ancak modern terim güvenli listedir) oluşturabilirsiniz. 1Blocker ayrıca izleyicileri, sosyal medya bağlantılarını, yorum bölümlerini ve bir web sitesinin indirme hızlarını yavaşlatabilecek diğer alanlarını engelleyebilir. Ancak, ücretsiz sürümde aynı anda yalnızca bir öğeyi engelleyebilirsiniz. Uygulama içi satın alma, hem reklamlar hem de izleme widget’ları gibi çeşitli öğeleri engeller. Adguard, 1Blocker’a sağlam bir alternatiftir. Ayrıca ücretsizdir ve bazı sitelerden reklamlara izin verme özelliğini içerir. Reklamları engellemenin yanı sıra farklı izleyicileri, sosyal medya düğmelerini ve tam sayfa afişler gibi “sinir bozucu web sitesi özelliklerini” de engelleyebilirsiniz. Ve birkaç dolar ödemeyi düşünmüyorsanız Purify Blocker, App Store’daki en iyi ücretli reklam engelleyicidir. Reklamları, izleyicileri, sosyal medya bağlantılarını ve yorum bölümlerini engeller ve favori sitelerinizi güvenli bir şekilde listeleyebilir. Purify’ı sayfadaki resimleri engellemek için bile kullanabilirsiniz, bu da sayfaların ne kadar hızlı yüklendiğini gerçekten hızlandırabilir.

Ayarlar’da Reklam Engelleyiciyi etkinleştirin

Artık reklam engelleyicinizi indirdiğinize göre etkinleştirmeniz gerekecek. Bu, Safari web tarayıcısında veya yeni indirdiğiniz uygulamada yapabileceğiniz bir şey değildir. İPad’in Ayarlar uygulamasını başlatmanız gerekecek. Ayarlar’da Safari > İçerik Engelleyiciler İndirdiğiniz tüm reklam engelleyicileri ve içerik engelleyicileri listeleyen bir ekran açmak için. Seçtiğiniz içerik engelleyicinin yanındaki düğmeyi çevirmeniz yeterlidir; engelleyici, Safari’de reklamlara karşı çalışmaya başlayacaktır.

Reklam Engelleyicinizde Bir Web Sitesini Nasıl Güvenli Listeleyebilirsiniz?

Normal miktarda göze batmayan reklam gösteren web siteleri için, özellikle de favori web sitelerinizden biriyse, web sitesini “güvenli listeye almak” iyi bir şey olabilir. Bu prosedür, web sitesinin, reklam engelleyicinizde belirlenen kurallara bir istisna olarak reklamları görüntülemesine olanak tanır. Bir web sitesini güvenli listeye almak için, işlemi Safari tarayıcısında etkinleştirin. Önce, Paylaş buton. Bu, dikdörtgene benzeyen ve üzerinde bir ok bulunan düğmedir. Alttaki listede ilerleyin ve Daha buton. Bu yeni ekran, reklam engelleyicinize özel bir eylem içerir. “1Blocker’da Beyaz Liste” veya basitçe “Adguard” yazabilir – dil, yüklediğiniz çözüme göre değişir. Etkinleştirmek için eylemin yanındaki anahtara dokunun.