Skip to content

İPad’inizde TV Nasıl İzlenir

14 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

  • Bir iPad’de TV izlemenin en kolay yolu bir kablo veya ağ TV uygulaması kullanmaktır.
  • Sonraki en kolayı, internet üzerinden kablo hizmetidir.

Bu makale bir iPad’de TV izlemenin birkaç yolunu açıklamaktadır.

Kablo TV / Ağ Uygulamaları

İPad’de TV izlemenin en kolay yolu ile başlayalım: Uygulamalar. Spectrum, Fios, Xfinity ve DirectTV gibi büyük sağlayıcıların çoğu, iPad için kanalları iPad’inize aktarmanıza olanak tanıyan uygulamalar sunmakla kalmaz, gerçek kanalların çoğu uygulama sunar. Bu, ABC veya NBC gibi büyük yayın kanallarını ve SyFy veya FX gibi kablo kanallarını içerir. Bu uygulamalar, aboneliğinizi doğrulamak için kablo sağlayıcınızda oturum açarak çalışır ve en popüler programlarının son birkaç bölümü ve bazı durumlarda canlı yayın için DVR benzeri akış seçenekleri sunar. Premium içeriğe uygulamalar aracılığıyla da erişebilirsiniz. HBO, Cinemax, Showtime ve Starz, çoğu sağlayıcıyla çalışan uygulamalara sahiptir. Daha da iyisi, iPad tüm bunları tek bir arayüzde bir araya getiren bir TV uygulaması içerir. Hatta yayın, kablo ve premium kanalların yanı sıra Hulu TV’nin de küratörlüğünü yapacak. İPad, kablo kimlik bilgilerinizi bile saklayabilir, böylece her seferinde kablo sağlayıcınızın kullanıcı adını ve şifresini girmenize gerek kalmadan ek kanal uygulamaları ekleyebilirsiniz.

Tetra Görüntüleri / Marka X Resimleri / Getty Images

İnternet Üzerinden Kablo

Geleneksel kablo öldü; Henüz tam olarak bilmiyor. Televizyonun geleceği internet üzerindedir. Ve gelecek burada. İnternet üzerinden akış kablosunun en büyük iki yararı, (1) İnternet erişimi için gerekli olanların ötesinde herhangi bir ek kabloya veya pahalı kablo kutularına gerek olmaması ve (2) iPad gibi cihazlara içerik akışının kolaylığıdır. Bu hizmetlerin çoğu, en sevdiğiniz şovları izlemeye hazır olana kadar kaydetmenize olanak tanıyan bir bulut DVR içerir. Bu hizmetler temelde geleneksel kabloyla aynıdır. Yine de, daha ince paketlerle biraz daha ucuz olma eğilimindedirler ve geleneksel kabloyla popüler olan iki yıllık taahhütleri yoktur.

  • PlayStation Vue. Adına PlayStation dahil olsa da, izlemek için aslında bir PlayStation’a ihtiyacınız yok. Vue, diğerleri arasında iPad, Apple TV ve Roku cihazlarında mevcuttur.
  • DirecTV Şimdi. DirectTV, geleceğe atlayan ilk büyük sağlayıcıdır. DirecTV Now nasıl bir yer? Temelde uydu çanağı olmayan DirecTV gibi.
  • Sling TV. Paradan tasarruf etmek istiyorsanız, Sling TV, aylık 20 dolardan başlayan paketlerle geleneksel kabloya en ucuz alternatifler arasında yer alıyor.

TiVo Akışı

Kabloyu kesmekle ilgilenmiyorsanız ve DVR’niz dahil tüm kanallarınıza tam erişim istiyorsanız, TiVo en iyi genel çözüm olabilir. TiVo, tabletlere veya telefonlara akış içeren Roamio Plus ve akışı desteklemeyen bir TiVo kutusuna sahip olanlar için akış hizmeti ekleyen TiVo Stream gibi kutular sunar. Ekipmanı satın aldığınız için TiVo’nun kurulumu pahalı olabilir. Ayrıca devam etmek için bir abonelik gerektirir. Ancak kablo sağlayıcınızdan HD ve DVR kutuları kiralamak için ayda 30 $ veya daha fazla ödeme yapıyorsanız, TiVo uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Slingbox Slingplayer

Sling TV ile karıştırılmaması gereken Slingbox’ın SlingPlayer, televizyon sinyalini kablolu kutunuzdan yakalayıp ardından ev ağınıza “göndererek” çalışır. SlingPlayer yazılımı, sisteminizi, televizyon sinyalini hem Wi-Fi hem de iPad’inizin 4G veri bağlantısı üzerinden iPad’inize aktarmanıza izin veren bir ana bilgisayara dönüştürür. SlingPlayer uygulamasıyla, evde izleyebileceğiniz herhangi bir TV şovunu açabilir, değiştirebilir ve herhangi bir TV şovunu izleyebilirsiniz. DVR’nize erişebilir ve kaydedilmiş şovları bile izleyebilirsiniz. Uzaktan izlemenin iyi bir yolu olmanın ötesinde, Slingplayer, evin herhangi bir odasından, her yerde kablo prizlerini kablolamadan veya birden fazla televizyona yaylanmadan TV’ye erişmek isteyenler için de iyi bir çözümdür. Bir dezavantajı, iPad uygulamasının ayrı olarak satın alınması ve cihazın genel fiyatına eklenmesi gerektiğidir.

… Ve Daha Fazla Uygulama

Kablo sağlayıcınızın veya premium kanallarınızın resmi uygulamalarının ötesinde, film ve TV izlemek için birkaç harika uygulama var. En popüler iki seçenek, nispeten düşük bir abonelik fiyatı karşılığında güzel bir film ve TV seçkisi sunan Netflix ve tamamen aynı film koleksiyonuna sahip olmayan ancak bazı televizyon programlarının mevcut sezonlarını sunan Hulu Plus’tır. Crackle ayrıca film izlemek için harika bir seçenektir ve herhangi bir abonelik ücreti gerektirmez.