Skip to content

İPad’inizdeki Fitbit Uygulaması Çalışmadığında Yapılan 11 Düzeltme

20 de Mayıs de 2021

Fitbit, sağlığınızı ve fitness ilerlemenizi takip etmek için bazı yararlı veriler sağlar ve Android ve iOS uygulamalarını kullanarak iyileştirmelerinizi görebilirsiniz. Peki ya iPad için Fitbit uygulamasını kullanıyorsanız ve sorun dışında hiçbir şeyiniz yoksa? Aşağıda, kondisyon takibinizi tekrar yola çıkarmak için sık karşılaşılan sorunlardan bazıları ve bunların nasıl düzeltileceği anlatılmaktadır. Şu anda desteklenen Apple cihazlarının bir listesi için Fitbit web sitesine bakın.

Fitbit Sorunlarının Nedenleri

Fitbit ve iPad’inizle ilgili çoğu sorun iletişim temellidir. İPad’iniz Fitbit’inizi algılayamasın, senkronizasyon başlamaz, devam etmez veya tamamlanamaz veya eşleştirme sorunları varsa, bunların çoğu yalnızca iletişim eksikliğidir. Aşağıda, bu Fitbit ve iPad sorunlarını çözmek için birkaç ipucu ve püf noktası bulunmaktadır.

 1. Bir iPad uygulaması bulamıyorsunuz. 3. nesil veya daha eski bir iPad’iniz varsa, uygulamayı App Store’da bulmakta zorlanabilirsiniz. Bunun yerine, iPhone sürümünü indirmeniz gerekebilir:

  1. App Store’da sol üst köşeye gidin veöğesine dokunun. Filtreler.
  2. Dokunmak Destekler > sadece iphone.
  3. Şimdi arayın “Fitbit ve dokunun Arama.
 2. Fitbit, iPad ile eşleşmiyor. Fitbit uygulamanızı indirdikten sonra, onu iPad’inizle eşleştirmek isteyeceksiniz. İPad’inizde Bluetooth’un etkinleştirildiğinden emin olun. Açık değilse, onu asla Fitbit’inizle eşleştiremezsiniz.

 3. Bluetooth zaten etkinse ve eşleştirme donmuş veya takılmışsa iPad’inizdeki Fitbit uygulamasını kapatmaya zorlamalı ve yeniden eşleştirmeyi tekrar denemelisiniz. Yeniden eşlemeyi denemeden önce iPad’inizi yeniden başlatmanız gerekebilir.

 4. Fitbit’inizi akıllı telefonunuz gibi başka bir cihazda kurduysanız, iPad’inizle eşleştirmeden önce büyük olasılıkla telefonunuzdan eşlemesini kaldırmanız veya en azından Bluetooth’u kapatmanız gerekir. Her şey başarısız olursa, eşleştirmeyi diğer cihazınızdaki Fitbit uygulamasından kaldırın, iPad’inizdeki Fitbit uygulamasını açın, ardından akıllı telefonunuzda yaptığınız gibi kuruluma başlayın. 4 basamaklı bir pin girmeniz istenmelidir (Fitbit’inizde gösterilir). Girin ve Fitbit uygulaması fitness grubunuzla eşleşmeyi isteyecektir.

 5. Fitbit, iPad ile senkronize olmuyorsa, en son Fitbit uygulama sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Çoğu zaman, iletişimi engelleyen bir yazılım hatasıdır.

 6. İPad’inizde Bluetooth’un etkinleştirildiğinden emin olun. Fitbit ile birden fazla cihaz kurulumunuz varsa, diğer cihazda Bluetooth’u devre dışı bırakmanız gerekebilir.

 7. Fitbit’inizdeki pil seviyesini kontrol edin. Çok düşükse senkronize olmaz.

 8. Fitbit kontrol paneli bilgi göstermiyor. Bunun nedeni genellikle farklı modüllerin etkinleştirilmemesidir. Bunu yapmak için:

  1. Uygulamanın en altına kaydırın veöğesine dokunun. Düzenle. Etkinleştirilmemiş modüllerin sol üst köşesinde kırmızı / pembe bir artı işareti olacaktır.
  2. Simgesine dokunun. Artı (+) görüntülemek istediğiniz her modül için.
  3. Dokunmak Bitti.

  Ayrıca, Düzenle modundayken döşemeye dokunup başka yerlere de sürükleyebilirsiniz. modu.

 9. Fitbit uygulaması çalışmayı durdurdu. Fitbit uygulamanız düzgün çalışmazsa veya çökmeye devam ederse, en iyi çözümünüz Fitbit uygulamanızı kaldırıp yeniden yüklemektir. Eşitlenmemiş tüm verileri kaybedeceksiniz.

 10. 4. nesil iPad’den daha eski herhangi bir şey resmi olarak desteklenmediği ve düzgün çalışmayabileceği için bazı eski iPad’ler yeni veri almayabilir. Yukarıdaki sorun giderme adımları işe yaramazsa, diğer tek çözüm yeni bir iPad almaktır.

 11. Bu düzeltmeler yardımcı olmazsa, her zaman Fitbit veya Apple forumlarına danışın. Her zaman size yardım edebilecek biri vardır.