Skip to content

İPad’inize Facebook Mesajları Nasıl Gönderilir

9 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

  • İndir Messenger App Store’daki app.
  • Uygulamada, bir arkadaşın adı, a yazın İletive dokunun ok göndermek için.

Bu makale, iOS 9 veya sonraki bir sürümü yüklü bir iPad’de Facebook Messenger uygulamasıyla nasıl mesaj gönderileceğini açıklar.

Messenger Uygulamasına İhtiyacınız Var

İPad’inizde Facebook mesajları gönderip almak istiyorsanız, Facebook Messenger uygulamasını iPad App Store’dan indirmeniz gerekir. Facebook uygulamasında bir şekilde gizlenmiş bir Messenger düğmesi vardır, ancak bu düğmeye dokunmak sizi Messenger uygulamasına götürür (veya indirmenizi ister). Messenger uygulamasını indirip oturum açtıktan sonra, mesaj göndermek veya almak için Facebook uygulamasına ihtiyacınız yoktur. Simgesine dokunun. Messenger açmak için app. Facebook Messenger ilk yüklendiğinde, birkaç soruyu yanıtlamanız ve Facebook oturum açma bilgilerinizi girmeniz istenir. Bunu yalnızca uygulamayı ilk kez başlattığınızda yapmanız gerekir. Uygulama, telefon numaranızı, adres defterinize erişiminizi ve size bildirim göndermenizi isteyebilir. Uygulamaya telefon numaranızı veya adres defterinizi vermeyi reddedebilirsiniz. Facebook olabildiğince fazla bilgiye erişmek istiyor, ancak Messenger’ı tam kişi listenizden vazgeçmeden kullanabilirsiniz. Messenger uygulaması, bildirimleri açmazsanız da çalışır, ancak Facebook mesajlarını düzenli olarak kullanıyorsanız, bildirimler yararlı bir özelliktir.

Messenger Uygulaması Nasıl Kullanılır

Messenger Uygulamasını açtığınızda, geçmişte mesajlaştığınız Facebook üyelerinin simgeleri ve isimleri sol panelde görünür. Şu anda çevrimiçi olan kişiler yeşil bir daire ile tanımlanır ve panelin üst kısmına yakın bir yerde görünür ve altta çevrimdışı kişiler görünür. Çevrimiçi bir Facebook arkadaşı seçtiğinizde, o kişiyle gerçek zamanlı sohbet edebilirsiniz. Çevrimiçi olmayan birine mesaj gönderirseniz, mesaj kaydedilir ve alıcının bir sonraki Facebook’ta olduğu zaman teslim edilir. Nasıl mesaj göndereceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  1. Messenger uygulamasını açın ve bir sohbeti başlatmak veya devam ettirmek için sol paneldeki Facebook kişilerinizden birinin adına dokunun.

  2. Bir mesaj yazın ve ok metin girişi alanının en sağında, bunu göndermek için Bu temel mesaj biçimi birçok kişi için yeterlidir, ancak mesajınıza ek olarak geliştirmeler de gönderebilirsiniz.

    Gönder düğmesinin vurgulandığı iPad'de Facebook Messenger'ın ekran görüntüsü

  3. Diğer seçeneklerin yanı sıra resim eklemek, video eklemek, sesli mesaj kaydetmek ve bir konum göndermek için mesaj giriş alanının altındaki simgelerden birine dokunun. Mesaja bir çıkartma, GIF veya emoji eklemek için metin giriş alanındaki gülen yüze dokunun.

    Uygulama ve fotoğraf seçeneklerinin vurgulanmış olduğu iPad için Messenger'ın ekran görüntüsü

  4. Ekleme otomatik olarak gönderilmezse, ok göndermek için.

Yeni Biriyle Mesaj Başlatma

Facebook’un web sürümünde aktif olarak mesaj gönderdiyseniz, mesajlaşma geçmişiniz Messenger uygulamasında görünür. Mesaj göndermek istediğiniz birinin adını görmüyorsanız, sol panelin üstündeki kalem ve kağıt simgesine dokunun. İçinde İçin Yeni Mesaj ekranının alanına, bir Facebook üyesinin adını yazmaya başlayın ve arama sonuçlarından doğru kişiyi seçin. Bir mesaj gönderdikten sonra, mesaj gönderdiğiniz diğer tüm Facebook üyeleriyle birlikte sol panelde o kişinin adı ve simgesi görünür.

Messenger uygulaması Diğer Facebook üyelerini bulmak için Yeni Mesaj ekranı

Herhangi bir Facebook üyesine mesaj gönderebilirsiniz. Alıcının Facebook arkadaşlarınızdan biri olması gerekmez.

Messenger Başka Ne Yapabilir?

Kişi listenizdeki çevrimiçi olan herkesle ücretsiz sesli veya görüntülü görüşme yapmak için Messenger ekranının sağ üst köşesindeki telefon alıcısını ve video kamera simgelerini kullanın. Bu özellikleri ilk kez kullandığınızda uygulamaya kameranıza ve mikrofonunuza erişme izni vermeniz gerekir, ancak bundan sonra deneyim sorunsuz hale gelir.

Neden Facebook Bölünmüş Mesajlar ve Facebook

CEO Mark Zuckerberg’e göre Facebook, daha iyi bir müşteri deneyimi sunmak için ayrı bir Mesajlar uygulaması oluşturdu. Görünüşe göre Facebook, mesajlaşma hizmetini insanların kısa mesaj yerine kullanmayı tercih etmeleri umuduyla kolaylaştırmak istiyor. Messenger uygulamasına ne kadar çok kişi bağımlı hale gelirse, Facebook’a o kadar bağımlı hale gelir ve onu kullanmaya devam etme olasılıkları da o kadar artar.