Skip to content

İPad’inizin Pil Sağlığını Kontrol Etme

10 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • İPhone gibi yerleşik iPad pil sağlığı aracı yoktur, ancak üçüncü taraf yazılımlar yardımcı olabilir.
 • Bir iPad pilinin sağlığını kontrol etmek için bir Mac veya Windows PC kullanmanız gerekir.

İPhone, pil sağlığını kontrol etmek için yerleşik bir araca sahiptir, ancak iPad’de yoktur. Bu makale, iPad pil sağlığının nasıl kontrol edileceğini ve bulduklarınız hakkında ne yapmanız gerektiğini açıklar.

İPad’inizin Pil Sağlığı Nasıl Kontrol Edilir: coconutBattery

İPad’inizin pil sağlığını hızlıca kontrol etmek istiyorsanız (ve aynısını Mac’iniz için de yapmak istiyorsanız), coconutBattery yardımcı olabilir. İşte yapmanız gerekenler:

 1. CoconutBattery’yi indirin, kurun ve açın.

 2. İPad’inizi Mac’inize bağlayın. CoconutBattery Plus’a yükseltirseniz, Wi-Fi ile bağlanabilirsiniz.

 3. İlk sekme, Mac’inizin pil sağlığıyla ilgili bilgileri gösterir. Tıklayın iOS Cihazı iPad’inizin pil sağlığını kontrol etmek için.

 4. coconutBattery, iPad’inizin pili hakkında birçok yararlı güncel ve geçmiş veriyi sunar, ancak pil sağlığını değerlendirmek için kontrol edilmesi gereken önemli şeyler şunlardır: Tasarım kapasitesi ve Tam Şarj Kapasitesi.

  Tasarım kapasitesi , miliamper (mAh) cinsinden ölçülen, pilin yepyeniken tutabileceği maksimum şarj miktarıdır. Tam Şarj Kapasitesi tutabileceği mevcut maksimum şarj miktarıdır. Aşağıdaki bara bak Tasarım kapasitesi. Sayı% 100’e ne kadar yakınsa, iPad’inizin pil sağlığı o kadar iyi olur. Bu sayı% 80 ve altına düştüğünde, yeni bir pil (veya yeni iPad) düşünün.

  coconutBattery bir iPad piliyle ilgili bilgileri gösterir

 5. Diğer yararlı bilgiler şuradan gelir: Pil Bilgisi size pilin markasını, ne zaman üretildiğini ve daha fazlasını söyleyen düğme.

  coconutBattery ek pil bilgilerini gösterir

İPad’inizin Pil Sağlığını Kontrol Etme: iMazing

iMazing, coconutBattery’ye benzer şekilde çalışır, ancak daha da kullanışlı bilgiler sunar. İşte yapmanız gerekenler:

 1. İMazing’i indirin, kurun ve açın.

 2. İPad’inizi Mac’inize veya PC’nize bağlayın.

 3. Sol taraftaki kenar çubuğunda iPad’inizi tıklayın.

 4. Tıkla pil simgesi pil hakkındaki istatistikleri ortaya çıkarmak için.

  Alt köşede pil simgesiyle ana iMazing ekranı

 5. iMazing, pilinizin sağlığı hakkında net bir açıklama sunar ve iPad pilinizin tutabileceği toplam orijinal şarjın bir yüzdesini sağlar (% 100’e yakın olması daha iyidir). Orijinalle ilgili ek ayrıntılar da edinebilirsiniz. Tasarım Ücreti, Güncel Ücret, şarj döngüleri, sıcaklık, uyarılar ve daha fazlası.

  İMazing pil bilgi penceresi

Neden iPad’inizin Pil Sağlığını Kontrol Etmelisiniz?

İPad’iniz bir yıldan daha eskiyse pil sağlığını arada bir kontrol etmek iyi bir fikirdir. İPad pili genellikle tam kapasite ile birkaç yıl dayanır ve daha sonra daha az şarj ile daha uzun süre dayanırken, bazı piller diğerlerinden daha hızlı biter. İPad’inizin pilinin sağlığı özellikle kötüyse, iPad’inizin tamamen kullanılamaz hale gelmesini önlemek için daha erken işlem yapmanız gerekir. Pil sağlığı, pilinizin yeniden şarj edilmeden ne kadar süre çalıştığı ile aynı şey değildir (ve iPad’inizin pil ömrünü uzatmak için ipuçlarımız var). Tek bir şarj için pil ömrü saat olarak ölçülür. Pil sağlığı, pil gücünü tutma yeteneğini kaybetmeden önce pilin kaç tam şarj ve deşarj döngüsünü sürdürebileceğini ölçer.

Kötü iPad Pil Sağlığı Hakkında Ne Yapmalı?

İPad’inizin pil sağlığı kötüyse, iki seçeneğiniz vardır:

 • iPad Pilini Değiştirme: Pil arızalandığında iPad’iniz hala garanti kapsamındaysa, pil değiştirme maliyetiniz düşük olacaktır. Garanti kapsamında olmasa bile, sizin için mali açıdan anlamlı olabilecek bir dizi iPad pil değişimi seçeneğiniz vardır.
 • Yeni Bir iPad’e Yükseltme: İPad’iniz birkaç yaşındaysa muhtemelen bu en iyi bahistir. Bir yedek pilin her zaman yeni bir iPad’den daha ucuz olacağı doğrudur, eski bir iPad’e 100 dolar kadar harcamanın buna değip değmeyeceğine karar vermeniz gerekir.