Skip to content

iPhone 11’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

16 de Mayıs de 2022

Bilinmesi gereken

 • En kolayı: Yan ve Sesi aç düğmelerine aynı anda basın.
 • Telefonun arkasına dokunarak ekran görüntüsü almak için önce özelliği etkinleştirin. Ayarlar > Ulaşılabilirlik > Dokunmak > Geri Dokunma > Ekran görüntüsü.
 • Ardından, telefonun arkasına iki kez dokunarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. (iOS 14 ve sonraki sürümleri gerektirir.)

Bu makale, standart yöntemi kullanarak iPhone 11’de nasıl ekran görüntüsü alınacağını açıklar. Ayrıca bu ekran görüntülerini nerede bulacağınızı, bunlarla neler yapabileceğinizi ve herhangi bir düğme olmadan ekran görüntülerini yakalamanın gizli, alternatif yollarını da kapsar.

iPhone 11’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Şu anda iPhone 11 ekranınızda ne olduğuna dair bir ekran görüntüsü almanız mı gerekiyor? iPhone 11’de ekran görüntüsü almanın en kolay yolu şudur:

 1. Ekranda görüntülenmesini istediğiniz ekran görüntüsü ile, Yan ve Sesi aç düğmelerine aynı anda basın. Bir kamera deklanşör sesi, ekran görüntüsünü başarıyla aldığınızı gösterir.

 2. Ekranın sağ alt köşesinde ekran görüntüsünün küçük bir resmi belirir. Ekranın sağ tarafından kaydırarak hemen kapatın. Ayrıca kaybolmasını da bekleyebilirsiniz. Her iki durumda da ekran görüntüsü kaydedildi.

 3. Ekran görüntüsünü hemen düzenlemek veya paylaşmak için, ekran görüntüsü düzenleme araçlarına (kalem simgesine dokunun) veya işlem kutusundaki paylaşım menüsüne (içinden okun çıkan kutu) erişmek için sağ alttaki küçük resme dokunun.

  Bu ekran görüntüsünü istemiyor musunuz? Silmek için bu görünümdeki çöp kutusu simgesine dokunun.

 4. iPhone’unuzdaki tüm ekran görüntülerini önceden yüklenmiş Fotoğraflar uygulamasında, Ekran görüntüleri albüm.

Düğmeler Olmadan iPhone 11’de Nasıl Ekran Görüntüsü Alırsınız?

iPhone 11’de ekran görüntüsü almanın en kolay yolu Yan ve Sesi Aç düğmelerini gerektirse de, ekran görüntüsünü düğmeler olmadan da alabilirsiniz. İşte nasıl:

 • Siri kullanıyorsanız, Siri’den sizin için bir ekran görüntüsü almasını isteyebilirsiniz. Sadece Siri’yi etkinleştirin (Yan düğmeyi basılı tutarak veya bu özelliği etkinleştirdiyseniz “Hey Siri” diyerek) ve “ekran görüntüsü al” deyin. Diğer her şey son bölümdekiyle aynı.
 • iPhone uzmanlığınızla arkadaşlarınızı etkilemek mi istiyorsunuz? Ardından, iPhone’unuza dokunarak nasıl ekran görüntüsü alacağınızı öğrenmeniz gerekir (aşağıdaki talimatlara bakın).

Arkaya Dokunarak iPhone 11’de Nasıl Ekran Görüntüsü Alırsınız?

iOS 14 veya sonraki bir sürümünü kullanıyorsanız (iPhone 11’inizde veya uyumlu herhangi bir modelde), bu gizli özellik, telefonun arkasına iki kez dokunarak ekran görüntüsü almanıza olanak tanır. Çift dokunma eylemi, motor becerilerinde zorluk yaşayanlar için bazı görevleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır, ancak herkes bunu kullanabilir. Yapmanız gerekenler:

 1. Musluk Ayarlar.

 2. Musluk Ulaşılabilirlik.

 3. Musluk Dokunmak.

  iPhone'da Ayarlar, Erişilebilirlik ve Dokunma

 4. Musluk Geri Dokunma.

 5. Musluk Çift Dokunma.

 6. Musluk Ekran görüntüsü.

  iPhone'da Geri Dokunma, Çift Dokunma ve Ekran Görüntüsü

 7. Şimdi, herhangi bir ekran görüntüsü almak istediğinizde, iPhone’unuzun arkasına iki kez sert bir şekilde dokunun.

Neden iPhone 11’imde Ekran Görüntüsü Alamıyorum?

iPhone 11’inizde ekran görüntüsü almakta sorun mu yaşıyorsunuz? Bunun birçok nedeni olabilir, ancak burada birkaç yaygın neden ve bunlarla ilgili yapılması gerekenler:

 • Tuşlara Aynı Anda Basmamak: Talimatları izliyorsanız ancak ekran görüntüsü almıyorsanız, prosedürde henüz tam olarak ustalaşmamış olabilirsiniz. Her iki tuşa da tam olarak aynı anda basmalısınız. Aksi takdirde, iPhone’unuz tek tek düğmelere arka arkaya bastığınızı düşünecektir. Birkaç alıştırma presini deneyin ve alacaksınız.
 • Düğmeler Çalışmıyor: Düğmeleri kullanarak ekran görüntüsü almaya çalışıyorsanız ve çalışmıyorsa düğmeleriniz çalışmıyor olabilir. Düğmeye müdahale eden bir durum nedeniyle olabilir; Kılıfı çıkarıp tekrar takmayı deneyin. Düğmeler de kırılabilir (veya kırılabilir); bunları diğer etkinlikler için kullanarak test edin.
 • Genel Hata: Bazen iPhone’lar belirgin bir sebep olmadan biraz sorunlu olur. iPhone’unuzu yeniden başlatmayı deneyin; bu en genel bugginess çözecektir. Bu işe yaramazsa, iPhone’un işletim sistemi (iOS olarak adlandırılır) için bir güncellemeye bakın (ve yükleyin). Yeni işletim sistemi sürümleri genellikle hata düzeltmeleri içerir.

SSS

 • iPhone’umda ekran görüntülerini devre dışı bırakabilir miyim?

  Hayır. Bir iPhone’da ekran görüntülerini tamamen devre dışı bırakmanın bir yolu yoktur, ancak iOS 12 ve sonraki sürümleri yalnızca ekran aydınlandığında ekran görüntülerine izin verir. Yanlışlıkla ekran görüntülerini önlemek için şuraya gidin: Ayarlar > Ekran ve Parlaklık ve kapat Uyanmak için Yükselt.

 • iPhone’umda tam sayfa ekran görüntüsünü nasıl alırım?

  Safari’de ekran görüntüsü aldığınızda, kaybolmadan önce önizlemeye dokunun, ardından simgesine dokunun. Tam sayfa. Sayfa bir PDF sinek olarak kaydedilecektir. iOS’un tüm sürümleri bu seçeneği desteklemez.

 • iPhone’umdaki ekran görüntülerini nasıl silerim?

  iPhone ekran görüntülerini silmek için şuraya gidin: Fotoğraflar > Ekran görüntüleri > Seçmeekran görüntülerine dokunun, ardından Çöp tenekesi. Silinen iPhone ekran görüntülerini kurtarmak için şuraya gidin: Fotoğraflar > Son Silinenler > Seçme.

 • iPhone ekran görüntülerim neden bulanık?

  iPhone ekran görüntülerinizi Mesajlar uygulamasında gönderdiğinizde bulanık görünüyorsa, şuraya gidin: Ayarlar ve devre dışı bırak Düşük Kaliteli Görüntü Modu. Bu özellik, görüntü kalitesinden ödün vererek mobil veri tasarrufu sağlar.