Skip to content

İPhone 12 mini Dudak Oldu mu?

4 de Nisan de 2021

Temel Çıkarımlar

  • İyi incelemelere rağmen, raporlar iPhone 12 mini’nin önceki nesiller kadar hızlı satılmadığını gösteriyor.
  • iPhone 12 satışları mini değil, güçlü görünüyor.
  • iPhone 12 mini pil ömrü, saklama alanı ve fiyat noktası şimdiye kadarki kötü satışlardan sorumlu olabilir.

Kutuda iPhone 12 mini.

Cankurtaran / Charlie Sorrell
Apple’ın yıllardır en küçük telefonu, tüketicilerin aradığı pil ömrüne veya depolama alanına sahip olmayabileceğinden, daha şık bir tasarım iPhone 12 mini için mutlaka daha iyi satışlara yol açmadı. Tutması daha kolay ve daha yönetilebilir olduğu düşünülen telefon, onu kullananların övgüsünü aldı, ancak piyasadaki pek çok seçenekle mini, geçmişte diğer yeni modeller gibi çıkmadı. Tüketici Zekası Araştırma Ortakları’ndan (CIRP) bu haftanın başlarında yayınlanan bir rapor, iPhone 12 mini satışlarının Apple’ın diğer bazı modellerine kıyasla geride kaldığını gösteriyor. “Apple, bir yıl sonra kestikleri iPhone X gibi diğer telefonların da benzer şekilde mücadele ettiğini gördü. Tipik olarak, Apple bir telefonun fiyatını düşürüyor ve iki ila üç yıl boyunca elinde tutuyor,” diyor CIRP ortağı ve arkadaşları -kurucu, bir e-postada şunları söyledi: Cankurtaran.

iPhone mini’de Küçük Satışlar Var

Yılların en küçük iPhone’u, Apple mağazasında tüketicilerin ilk tercihi gibi görünmüyor. Rapora göre, New York Post, CNET ve hatta Lifewire uzmanlarından kapsamlı incelemeler aldıktan sonra, cihaz kapı dışında yavaş satışlar gördü. Geçen sonbaharda 12 serisinin piyasaya sürülmesinin ardından bir iPhone satın alan 243 ABD’li Apple müşterisi arasında yalnızca% 6’sı iPhone 12 mini’yi tercih etti. Bu,% 76’sının dört iPhone 12 modelinden birini satın almasına rağmen, standart iPhone 12 (% 27) ve iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max (her biri yaklaşık% 20) tercih ediliyor.

Tüketici Zekası Araştırma Ortaklarından Eylül 2019 ile Ekim-Kasım 2020'yi karşılaştıran bir iPhone Satış Karşılaştırma Tablosu.

Tüketici Zekası Araştırma Ortakları
Levin basın açıklamasında “Yeni iPhone mini muhtemelen Apple’ı hayal kırıklığına uğrattı” dedi. (Mini), diğer iPhone 12 modelleriyle aynı özelliklerin çoğuna daha küçük bir biçimde sahiptir, ancak 699 $ ‘dan müşteriler daha büyük iPhone 12’yi 799 $’ a veya iPhone 12 Pro’yu 999 $ ‘a almaktan daha rahat görünüyorlar. daha ucuz, eski nesil bir iPhone. Mini’nin satışlardaki payının 2018’de piyasaya sürülen iPhone XR’nin hemen üzerinde olduğu bildirildi, şimdi fiyatı 499 dolar, bir yaşındaki iPhone 11 599 dolar ve iPhone SE ise 2020 Nisan ayında 399 dolar olarak fiyatlandırıldı.

İnsanlar Neden Mini’yi Seçmiyor?

Biraz daha az esnek bir pil takımının yanı sıra. mini ile pek bir şey kaybetmiyorsunuz, bir inceleme Cankurtaran bildirildi. Öyleyse satışlar neden yavaştı? Levin, “Birkaç neden düşünebiliriz. Birincisi, Apple şu anda gerçekten kalabalık bir iPhone model serisine sahip, bu yüzden daha sonra tanıtacakları bir modelin biraz kaybolması kolay,” dedi Levin. İPhone 12 ve iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 mini’den birkaç hafta önce piyasaya çıktı. Levin, “İkincisi, tüketiciler muhtemelen iPhone 12 mini’yi iPhone 11 ve iPhone SE’ye benzer olarak düşünüyor, ancak daha yüksek bir fiyata” diye ekledi. “Bence zamanla, telefondaki özelliklerde bir düşüş olmadığı sürece daha fazla kullanıcı daha küçük bir form faktörünü dikkate alacak.” Daha küçük eller ve tek elle kullanım için, telefonun iPhone 12’nin tüm özelliklerine sahip olduğu söyleniyor, ancak pil ömrü 15 saate kadar video oynatma (diğer bazı modellerde 17 saate kadar) , 60 Hz ekran ve 64 GB temel depolama. Depolama eksikliği ve daha zayıf pil, film izlemek veya oyun oynamak için harika olmayabilir, ancak fazladan 50 ABD doları karşılığında 128 GB’a geçebilir veya fazladan 150 ABD doları karşılığında 256 GB alabilirsiniz. İPhone 12, 6.1 inç ekrana sahipken, mini 5.4 inç boyutunda “Daha küçük bir telefon için pek talep yok,” dedi Levin, Apple’ın artı sürümünü ilk piyasaya sürdüğünde gördüklerinden oldukça farklı olduğunu hissetti. iPhone. Bunlar raflardan uçtu, diye ekledi. Apple tarafından dünyanın en küçük ve en ince 5G telefonu olarak lanse edilmesine rağmen, iPhone mini bu kış çeşitli sürüm programları ve kalabalık bir pazardan zarar görmüş olabilir. Ancak bazıları sadece birkaç ay içinde telefonu sevmeye başladı.

Yeni iPhone 12 ve iPhone 12 Pro, 23 Ekim 2020'de Londra, İngiltere'de lansman gününde sergilenecek.

Ming Yeung / Getty Images
SecurityTech siber güvenlik analisti Eric Florence, internetteki teknoloji eleştirmenlerinin telefonun benzersiz boyutuna övgüde bulunduğunu söyledi. Yıllardır iPhone’larla çalışan uzun süredir teknoloji analisti olan Florence, iPhone 12 mini’nin kendi tercih ettiği telefon olduğunu söyledi. “Elime diğer tüm iPhone boyutlarından daha iyi uyuyor ve en yeni nesil akıllı telefondan beklediğim tüm özelliklere sahip” dedi. Cankurtaran. “İPhone’u neredeyse 10 yıldır kullanıyorum ve kullanıcı arayüzüne ve işlevselliğine çok alıştım. Onu her şey için kullanıyorum. E-postadan video akışına, fotoğraf düzenlemeden arama ve göz atmaya kadar hepsini yapıyorum iPhone’um. ” CIRP’in raporuna rağmen, 2021’in mini için büyük bir yıl olabileceğini düşünüyor. Florence, “Geçmişte Apple’dan çok fazla boyut farklılığı görmemiştik ve zamanla daha fazla kullanıcının telefondaki özelliklerde bir düşüş olmadığı sürece daha küçük bir form faktörünü düşüneceğini düşünüyorum,” diye ekledi.