Skip to content

İPhone 6 ve 6 Plus’ın Farklı Olduğu Tüm Yollar

8 de Mayıs de 2021

İPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın ne kadar farklı olduğunu görmek çok kolay: iPhone 6 Plus daha büyük bir ekrana sahip ve genel olarak daha büyük. Fiziksel olanın ötesinde, iki model arasındaki farklar biraz ince. Bu modellerden birini satın almayı planlıyorsanız, bu farklılıkları anlamak önemlidir. Bu makale, iPhone 6 ve 6 Plus’ı farklı kılan beş önemli şeyi açıklıyor. Bilinçli bir iPhone satın alma kararı vermek için bu bilgileri kullanın. Bu makale, iPhone 6 ve 6 Plus’ın ne kadar farklı olduğunu ele almaktadır. İPhone 6 serisini halefi iPhone 6S’den farklı kılan şeyin ne olduğunu bilmek ister misiniz? İPhone 6 ve iPhone 6S’nin Farklı Olduğu 6 Temel Yol’u okuyun.

iPhone 6 vs iPhone 6 Plus: Ekran Boyutu ve Çözünürlüğü

Apple Inc.
İPhone 6 ile 6 Plus arasındaki en belirgin fark ekran boyutudur. İPhone 6, 4.7 inçlik bir ekrana sahip ve bu, iPhone 5S ve 5C’deki 4 inç ekrana göre güzel bir gelişme. İPhone 6 Plus, ekranı daha da yükseltir. 6 Plus, 5.5 inç ekrana sahip. Bu onu bir “phablet” (telefon ve tablet kombinasyonu) ve 7 inç ekrana sahip iPad mini’ye yakın bir rakip yapıyor. 6 Plus’ın da farklı bir ekran çözünürlüğü var: iPhone 6’da 1920 x 1080 piksele karşılık 1334 x 750 piksel. Elinde iyi bir hisle ekran boyutu ve taşınabilirlik kombinasyonu arayan kullanıcılar iPhone 6’yı tercih edecek. Mümkün olan en büyük ekranı aramak 6 Plus’ın keyfini çıkaracaktır. İPhone’da Erişilebilirlik ve Ekran Yakınlaştırmayı Kullanma bölümündeki ekran simgelerini nasıl büyüteceğinizi ve bu büyük ekranlarda simgelere nasıl ulaşacağınızı öğrenin.

iPhone 6 vs iPhone 6 Plus: Pil Ömrü

% 100 şarjı gösteren iPhone ana ekranı

Daha büyük ekranı nedeniyle iPhone 6 Plus pili daha hızlı tüketir. Bunu telafi etmek için, daha büyük pili, Apple tarafından sağlanan bilgilere göre iPhone 6’daki pilden çok daha uzun bir pil ömrü sunuyor. Beklemeniz gerekenler:

iphone 6 iPhone 6 Plus
Konuşma zamanı 14 saat 24 saat
Ses süresi 50 saat 80 saat
Video süresi 11 saat 14 saat
İnternet zamanı 11 saat 12 saat
Bekleme süresi 10 gün 16 gün

Öyleyse, en uzun ömürlü pile sahip olmak sizin için önemliyse, iPhone 6 Plus’a bir göz atın.

iPhone 6 vs iPhone 6 Plus: Fiyat

Bir akıllı telefona bağlı dolar faturaları

Daniel Grizelj / Getty Images
Daha büyük ekranı ve geliştirilmiş bataryası nedeniyle iPhone 6 Plus, kardeşinden daha pahalıdır. Her iki model de aynı depolama seçeneklerini (16 GB, 64 GB ve 128 GB) sunar, ancak iPhone 6 Plus için iPhone 6’dan yaklaşık 100 ABD Doları daha fazla harcamayı bekler. Bu, fiyatta çok büyük bir fark olmasa da, sizin satın alma kararınızı verirken bütçeye çok duyarlı.

iPhone 6 vs iPhone 6 Plus: Boyut ve Ağırlık

Akıllı telefonda bir orkestrayı kaydeden kişi

Manuel Breva Colmeiro / Getty Images
Ekran boyutu, pil kapasitesi ve bazı dahili bileşenlerin farklılıkları nedeniyle ağırlık, iPhone 6 ve 6 Plus arasındaki önemli bir farktır. İPhone 6, 4,55 ons ağırlığında, önceki iPhone 5S’den sadece 0,6 ons daha fazla. Öte yandan, 6 Plus, ölçekleri 6,07 ons olarak değiştirir. Telefonların fiziksel boyutları da farklı. İPhone 6, 5,44 inç uzunluğunda, 2,64 inç genişliğinde ve 0,27 inç kalınlığındadır. 6 Plus, 6.22’ye 3.06’ya 0.28 inç’tir. Bu farklılıklar çok büyük olmasa da, ceplerinizi veya çantanızı mümkün olduğunca hafif tutmak sizin için önemliyse bu ayrıntılara dikkat edin.

iPhone 6 – iPhone 6 Plus: Kamera: Görüntü Sabitleme

Siyah beyaz modda iPhone kamera uygulaması

Özelliklerine göre iPhone 6 ve 6 Plus’taki kameralar aynı görünüyor. Arka kameralar hem 8 megapiksel görüntüler hem de 1080p HD video çekiyor. Her ikisi de aynı ağır çekim özelliklerini sunar. Kullanıcıya dönük kameralar 720p HD’de video ve 1,2 megapikselde fotoğraf çekiyor. Bununla birlikte, fotoğraf kalitesinde büyük fark yaratan kameraların önemli bir öğesi vardır: görüntü sabitleme. Görüntü sabitleme, kameradaki hareketi (örneğin, fotoğrafı çekerken elinizin hareketini) azaltır. Odağı geliştirir ve daha yüksek kaliteli görüntüler sunar. İki tür görüntü sabitleme vardır: donanım ve yazılım. Yazılım görüntü sabitlemede bir program, görünüşlerini iyileştirmek için fotoğrafları otomatik olarak ayarlar. Her iki telefonda da bu var. Donanım görüntü sabitleme, hareketi iptal etmek için telefonun jiroskopunu ve M8 hareket yardımcı işlemcisini kullanır. Daha da iyi. İPhone 6 Plus’ın donanım sabitlemesi var, ancak normal iPhone 6’da yok. Dolayısıyla, mümkün olan en iyi fotoğrafları çekmek sizin için önemliyse, 6 Plus’ı seçin.

iPhone 6 vs iPhone 6 Plus: Karşılaştırılan Telefonlar
iphone 6 iPhone 6 Plus
Ekran boyutu 4.7 “ 5.5 ”
Ekran çözünürlüğü 1134 x 750 1920 x 1080
Depolama 16 GB

64 GB

128 GB
16 GB

64 GB

128 GB
Ön kamera 1,2 megapiksel fotoğraflar

720p video
1,2 megapiksel fotoğraflar

720p video
Arka kamera 8 megapiksel fotoğraflar

1080p video

yazılım görüntü sabitleme
8 megapiksel fotoğraflar

1080p video

donanım görüntü sabitleme
Pil ömrü konuşma: 14 saat

ses: 50 saat

video: 11 saat

internet: 11 saat
konuşma: 24 saat

ses: 80 saat

video: 14 saat

internet: 12 saat
Boyut 5,44 x

2,64 x

0.27
6,22 x

3,06 x

0.28
Ağırlık 4,55 oz 6,07 oz
Orijinal fiyat 649 ABD Doları ve üstü 749 $ ve üstü

İPhone 6 serisi artık en son modelleri sunmuyor ve Apple tarafından daha yeni modeller lehine durduruldu. Yeni bir telefon satın almadan önce en yeni seçenekler hakkında bilgi edinmek için iPhone XS, XS Max ve XR hakkında okuyun. Lifewire’dan daha fazlası

 • İPhone 6 modelleri serisi: 6S, 6 ve SE

  İPhone 6 ve iPhone 6S’nin Farklı Olmasının 6 Temel Yolu

 • iPhone 6s modelleri aşağı bakar

  İPhone 6S ve 6S Plus’ı Farklı Kılan Nedir?

 • Apple iPhone SE (2020)

  Apple iPhone SE (2020) İnceleme

 • iphone macbook'a bağlan

  İPhone 6 Bilgisayarınıza veya Buluta Nasıl Yedeklenir

 • iPhone kullanım kılavuzu

  Her Model İçin iPhone Kılavuzlarını Nereden İndirebilirim?

 • Birkaç Apple iPhone sürümü arasından seçim yapan kişi

  Sizin İçin En İyi iPhone Hangisi?

 • Bir genç, King of Glory'yi oynuyor.

  2021’in En İyi 7 Oyuncu Telefonu

 • iphone 6 serisi düğmeler ve bağlantı noktaları şeması

  İPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın Tüm Donanım Özellikleri Açıklandı

 • Kulaklıklı iPhone 5

  iPhone 5 Özellikleri: Donanım ve Yazılım

 • Elinde bir akıllı telefon tutan bir kişi

  2021’in En İyi 9 Akıllı Telefonu

 • iPad Air ve iPad Mini 2

  iPad Air ve iPad mini 2

 • iPhone 6S Serisi

  İPhone 6S ve 6S Plus Donanımı ve Yazılımı Hakkında Her Şey

 • iPad Pro

  Retina Ekran Nedir?

 • iPhone SE

  Oyun için iPhone SE Kullanmalı mısınız?

 • Dairede kamera kullanarak genç fotoğrafçı

  2021’de 2.000 Doların Altındaki En İyi 6 Kamera

 • İPhone ile fotoğraf çeken turist

  İPhone Kamera Nasıl Kullanılır

Cankurtaran

Bizi takip edin

 • Facebook

 • Hakkımızda
 • Reklam Verin
 • Gizlilik Politikası
 • Çerez politikası
 • Kariyerler
 • Yazım Yönergeleri
 • İletişim
 • Kullanım Şartları
 • AB Gizliliği
 • California Gizlilik BildirimiGizlilik Haklarınız

Lifewire ve üçüncü taraf ortaklarımız tanımlama bilgileri kullanır ve bir cihazda bilgi depolama ve / veya bilgilere erişme, kişiselleştirilmiş reklamlar görüntüleme ve içerik ölçümü, hedef kitle anlayışı ve ürün geliştirme izninize bağlı olarak benzersiz tanımlayıcılar gibi kişisel verileri işler. Meşru menfaatin kullanıldığı durumlarda itiraz etme hakkınız da dahil olmak üzere hayateli.com için onay seçeneklerinizi değiştirmek veya geri çekmek için aşağıya tıklayın. İstediğiniz zaman, herhangi bir sayfanın altındaki “AB Gizliliği” bağlantısını kullanarak ayarlarınızı güncelleyebilirsiniz. Bu seçimler, küresel olarak ortaklarımıza bildirilecek ve tarama verilerini etkilemeyecektir. İş Ortakları Listesi (satıcılar)

Biz ve ortaklarımız verileri şu amaçlarla işleriz:

Tanımlama için cihaz özelliklerini aktif olarak tarayın. Kesin coğrafi konum verilerini kullanın. Bir cihazda bilgi depolayın ve / veya bunlara erişin. Kişiselleştirilmiş içeriği seçin. Kişiselleştirilmiş bir içerik profili oluşturun. Reklam performansını ölçün. Temel reklamları seçin. Kişiselleştirilmiş bir reklam profili oluşturun. Kişiselleştirilmiş reklamları seçin. Kitle içgörüleri oluşturmak için pazar araştırması uygulayın. İçerik performansını ölçün. Ürünleri geliştirin ve iyileştirin. İş Ortakları Listesi (satıcılar)