Skip to content

iPhone Aramaları için Tam Ekran Resimler Nasıl Elde Edilir

23 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

 • Yeni resimler için aç Kişiler, bir kişi seçin, öğesine dokunun. Düzenle > Fotoğraf ekle, ve fotoğrafınızı çekin. Düzenleyin ve ortalayın ve Fotoğrafı Kullan > bitti.
 • Mevcut bir resim için, açın Kişiler, bir kişi seçin, öğesine dokunun. Düzenle > Düzenle resmin altında > Fotoğrafı Düzenle. Fotoğrafı taşıyın ve öğesine dokunun. Seç > bitti.

Bu makale, gelen iPhone aramaları için tam ekran fotoğrafların nasıl alınacağını açıklar. Hem yeni fotoğraflar hem de mevcut kişi fotoğrafları ile tam ekran kişi fotoğraflarının ayarlanmasını kapsar. Bu makaledeki talimatlar, iOS 8 ve sonraki sürümleri çalıştıran iPhone’lar için geçerlidir.

Gelen Aramalar için Yeni Fotoğrafları Tam Ekran Yapma

iPhone’unuza bir kişi için yeni bir fotoğraf ekliyorsanız, onu gelen aramalar için tam ekran yapmak kolaydır. Aşağıdaki adımları izleyerek fotoğrafı kişiye eklemeniz yeterlidir:

 1. Kişiler uygulamasını seçin, ardından kişinin adına dokunun.

 2. Kişinin bilgi ekranında öğesine dokunun. Düzenle.

 3. Dokunmak Fotoğraf ekle (veya dokunun Düzenle mevcut bir fotoğrafı değiştirmek için).

 4. Seç Fotoğraf çek veya Fotoğraf seç.

 5. Fotoğraf çekmek için iPhone kamerasını kullanın veya Fotoğraflar uygulamanızdan birini seçin.

 6. Fotoğrafı daireye sığdırmak için taşıyın ve ölçeklendirin.

 7. Dokunmak Seç veya Fotoğraf kullan, yeni bir fotoğraf mı yoksa zaten sahip olduğunuz bir fotoğraf mı olduğuna bağlı olarak.

 8. Dokunmak bitti.

  Yeni Kişiler fotoğrafı çekmenin iOS ekran görüntüleri

 9. Kişisini düzenlediğiniz kişi sizi aradığında, iletişim bilgilerine eklediğiniz fotoğraf iPhone’unuzda tam ekran olarak görünecektir.

Aramalar için Mevcut Fotoğraflar Nasıl Tam Ekran Yapılır?

Telefonunuzda bulunan ve iOS sürümünüzü iOS 7’ye yükselttiğinizde kişilere atanan fotoğrafların farklı adımlara ihtiyacı vardır. Bu fotoğraflar küçük, dairesel görüntülere dönüştürüldü, bu yüzden onları tam ekrana getirmek için başka bir değişiklik gerekiyor. Yeni bir fotoğraf çekmenize gerek yok; sadece eskisini düzenleyin ve tam ekran fotoğraflara geri döneceksiniz. iOS 14’te, gelen aramalar, tam ekran fotoğraflar yerine ekranın üst kısmında küçük bir başlık olarak görüntülenecek şekilde de ayarlanabilir. Tam ekran fotoğraflar almak için şuraya gidin: Ayarlar > Telefon > Gelen aramalar > Tam ekran.

 1. Açık Telefon veya Kişiler uygulamasını seçin, ardından kişi adına dokunun.

 2. Dokunmak Düzenle.

 3. Dokunmak Düzenle mevcut fotoğrafın altında.

 4. Dokunmak Fotoğrafı Düzenle.

 5. Hareket mevcut fotoğraf biraz. Düzenlemenize gerek yok. Sadece konumunda küçük bir değişiklik yapın –– iPhone’un fotoğrafın küçük bir şekilde değiştirildiğini kaydetmesine yetecek kadar.

 6. Dokunmak Seç.

  Bir Kişinin nasıl düzenleneceğini gösteren üç iOS ekranı

 7. Dokunmak bitti.

  Bir telefon görüşmesi sırasında Kişi ve tam ekran fotoğrafta Bitti düğmesini gösteren iki iOS ekranı

 8. Bu kişi sizi bir daha aradığında fotoğrafı tam ekran olarak görürsünüz.

Bu tekniğin bir dezavantajı var: tüm kişileriniz için bu özelliği kontrol edecek bir ayar yok. Gelen aramalar için tam ekran olmasını istediğiniz her fotoğraf için bu işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.

Gelen iPhone Aramalarında Tam Ekran Fotoğraflara Ne Oldu?

Eskiden iPhone’dan bir arama almak, tüm ekranın sizi arayan kişinin bir resmiyle dolacağı anlamına gelirdi – Kişiler uygulamanızda kendisine bir resim atanmış olduğunu varsayarsak. Kimin aradığını bilmenin çekici, oldukça görsel bir yoluydu. Bu, iOS 7’de değişti. Bu sürümle birlikte, tam ekran resmin yerini, gelen arama ekranının üst köşesindeki resmin küçük dairesel bir versiyonu aldı. iPhone’unuzda iOS 8 veya sonraki sürümlerde, gelen aramalar için tekrar tam ekran resimler alabilirsiniz.